Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hol es hogyan altatjatok 5...

Hol es hogyan altatjatok 5 honapos babaitokat napkozben?

Figyelt kérdés
5 honapos kislanyom egyre kevesebbet alszik nappal, pedig nagyon faradt, es nyugos, megsem tud elaludni. delelott meg csak-csak elalszik valahogy 1-2 orara, de delutan mar nem tud elaludni, es fent van 4 fel 5-ig, es olyankor muszaj letennem mar az ejszakai alvashoz, csak ugy tud megnyugodni. arra gondoltam keves a tejcim, a hozzataplalast nem mindig fogdja el, es lehet meg van kicsit zavarodva, esetleg ehes marad, ezert nem tud aludni. de lehet, hogy ez masnal is elofordul, es altalanos problema a delutani alvaszavar? Babakocsiban altattam idaig nappal, az mindig bevalt, de sajnos egy par hete delutan mar nem hajlando ott sem elaludni. Probaltam berakni a kisagyba, de ott nyugos, es nem erti miert rakom bele vilagosban...Kerek velemenyt es tanacsot. Elore is koszonom.

2013. márc. 27. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk sosem altattam teljesen világosban. A nappali alváshoz is csináltunk egy "rutint", picit lehúztam a redőnyt (nem teljesen), és úgy altattam, hogy lássa most más a szitu. Amúgy a kiságyban aludt nappal és este is.

Neki is voltak nehezen elalvós időszakai, de ilyenkor kitartónak kell lenni, túl lesztek rajta. Figyelni kell a jelzéseit, mert hónapról hónapra változhat az igényük, lehet nem ugyanabban az órában álmos már, és ezért szenved.

Próbáld meg egyből letenni, ahogy látod rajta az álmosság első jelét, mert lehet az a baj, hogy túl elfárad és akkor már én - mint felnőtt - is sokkal nehezebben alszok el.

2013. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolast :-) Azt meg kell meg emlitenem, hogy a baba igenye szerint etetek es altatok, nem ora es konyv szerint. Ha dorzsoli a szemet, es asit, en mindig rogton leteszem nappal, es be is sotetitek, ennek ellenere megsem alszik el. Viszont ha eljon a 4-5 ora, vegre elalszik, es alszik egy huzamban 6 orat, aztan ejjel felkel enni, es alszik tovabb reggel 4-5-ig. nagyon szeretnem ha aludna egy kevesket del utan is, hogy az esti alvas elhuzodjon, mert igy nem jo nekunk. a paromat alig latom, en is elalmosodok a picivel (merthogy 4-kor kelunk) , a furdetes kin szenvedes neki nyugosen (lefekves elott), es hat egyre tovabb van kint vilagos, es hat nagyon nehez igy, hogy egesz nap keszenletben vagyok, csak delelott fujhatom ki egy kicsit magam, akkor is fozni kell, ha enni akarok. amugy egy nagyon nyugodt, mosolygos lanyom van :-) csak ezek a delutanok...
2013. márc. 27. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Igaz nekem 3,5 hos a kisfiam de ugyanez a szitu. Most kezdodott nala, hogy delelott jokat alszik de du mar nem tud. Iszonyatosan nyugos lesz pirosra dorzsoli a szemet sirdogal. Mindent probalok, egyszeruen nem bir elaludni. Vegul 7kor furcsi szopi es alszik. En is tegnap kezdtem el gondolkodni, hogy valamit ki kellene talalni, nem hagyni reggel aludni... De akkor is faradt es nem akarom eroltetni.

Talan idovel valtozik, o is eloszor 10ig fenn volt majd 8kor furdettunk, most 7kor furdetunk. Ahogy no ugy valtoznak az igenyei.

a mostani problemara meg nem talaltam meg a megoldast...


Tudom nem segitettem :(.

2013. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon könnyű az altatás, mivel délelőtt 10-11 körül magától bealszik a lányom, ekkor a kiságyba teszem.

délután a fejem tetejére állhatnék, akkor sem aludna ha az ágyába tenném.

Viszont én születésétől fogva hordozom és a kendőbe kötve bárhol, bármikor elalszik, így délután is 1-2, néha 3 órát is simán végigalszik rám kötve.

3,5 hónapos


Az már más kérdés,h. idősebb korában mit csinálok amikor már nehéz lesz...

2013. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is 5 hónapos. Nem probléma ha az ágyában altatom de. vagy du. A redőnyt én is lehúzom kicsit, a rituálét eljátszuk. Viszont imád velem aludni a nagy ágyban. Ilyenkor átkarolom oldalt és halkan a éneklek egy rövid dalt (Mókuska, Kiskacsa fürdik) kb. 10x, már az 5-nél bealszik. Aztán vagy kijövök, vagy alszom vele. Csak napközben alhat a mi szobánkban, éjjel nem.
2013. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 5 hónapos lesz a kisfiam. Az alvás mindig nehéz ügy volt. Most is ringattva, énekelve, mászkálva alszik el. De beszereztünk egy hintát a vaterán (Adamo-nak a koppintása). Nagyon szereti, napközben ott altatom el. De volt már, hogy az autóshordozóban ringattam el...

Nekem is csökkent pár hete a tejem, azóta adok neki tápszert is és SOKKAL JOBBAN alszik. Szerintem próbáld meg Te is.

2013. márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Mi vettünk egy kinyithatós szivacságyat, ami kb 5-10 centi magas nyitva. Ott feküdtem le vele aludni a saját szobájában, kb 10 perc alatt elaludt, utána kicsit körbe párnáztam aztán kijöttem. Sokkal jobban aludt, mint a kiságyban. Még egy éves se volt, amikor azt szét is szedtük. Valamiért nem szerette.
2013. márc. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. 3 nappal ezelott megjelent a kislanyom elso foga :-)) tehat ezert volt es van a sok nyuzsi. Valoszinuleg delutan jobban bantja a fogzas. Megprobaltam elaltatni magam mellett a nagyagyban, de az sem valik be nagyon, csak ragja a cicimet es ragja...es helyette en alszok el :-) De igy legalabb nem nyogdecsel :-) Este otre mar teljesen kifarad, es akkor bealszik. Sebaj, valahogy kibirjuk ezt az idoszakot is. Koszonom a hozzaszolasokat!
2013. ápr. 1. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!