Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hetes baba délután már nem...

5 hetes baba délután már nem akar elaludni. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Babám még csak 5 hetes, úgy gondolom szüksége volna még arra, hogy fürdetés előtt aludjon egyet, akár csak 1 órát is.

A helyzet mégis az, hogy kb. egy hete felébred 3-4 között, megetetem, böfizünk, nézelődünk (ahogy szoktuk a többi alkalommal), de ezt követően nem lehet visszaaltatni.

Mindig hason alszik, de ilyenkor hiába látom rajta, hogy álmos, még ha el is pilled 1-1 percre, de felkelti magát és sír. Csak akkor hagyja abba, amikor megfordítjuk a hátára, hogy nézelődni tudjon, vagy ha kézben van. Elaludni ilyenkor sem babakocsiban, sem kiságyban, sem hordozóban, pihenőszékben nem akar.

Azt gondoltuk, hogy később jön el az az időszak, hogy már nem akar annyit aludni, most még picit (nagyon) korainak tartom.

Ezt a periódust leszámítva egyébként nagyon szépen alszik, napközben 3-4 órákat, éjszaka csak egyszer ébred 3 körül.


Mit gondoltok, mi lehet az oka ennek?

Van értelme erőltetnem ezt az alvás dolgot ilyenkor, vagy elégedjek meg azzal, hogy csendespihenőzünk fürdetésig(kézben, nagyágyban pihenünk pár perceket)?



2013. ápr. 24. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem azt jelenti, hogy már nem akar aludni. Alig egy hós kicsiről beszélünk, ő még jó darabig nem fog mást tenni. Valami gátolja az alvásban. Pelus, kaja, pocak, melege van fázik stb. Ha felkel etesd, büfiztesd meg, foglalkozz vele. Nem kell egyből az ágyba tenni, de kézben sem kell cipelni. Mikor úgy látod, hogy minden rendben van vele és álmos, akkor tedd le. Nem baj, ha kicsit sír, menj oda beszélj hozzá nyugtatgasd, kikapkodni nem kell. Napközben lehet a levegőn is, a szobában is szellőztess sűrűn, hogy friss legyen a levegő.
2013. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

biztos hogy valami zavarja és nem tud aludni mert még ő nagyon pici ahhoz hogy ne aludjon délután!!Még az én 3 hósóm is alszik 5 óra magasságába egy órácskát úgyhogy előtte ő is 2-3 óra körül kel.

Ha jól emlékszem nekem az első fiam 6-7 hónaposan hagyta el ezt a késő délutáni alvást és még arra is a védőnő azt mondta hogy viszonylag korai!

Szóval próbálj meg rájönni mi zavarhatja??Ha sétáltok a városban ebben a szép időben babakocsival akkor sem alszik???

2013. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok én is azzal, hogy szüksége lenne arra a pár órára még. De abszolút kifogytam az ötletekből.


Előtte van etetés nemsokkal. Úgy szoktam, hogy mikor felébred járkálunk kicsit, beszélek hozzá, nézelődünk az ablakon, lakásban, énekelek neki, igyekszem fárasztani. Vagy nézegeti a kiságyban a zenélő forgót.

Ezzel elmegy úgy 20-30 perc kb. Aztán amikor jelzi, hogy köszöni elég volt, szóval sír, akkor gyorsan tisztába teszem, majd eszik. A szopizás úgy 30-40 perc, ő hagyja abba általában, kiköpi a cicit. Eszik is rendesen, nem csak rágózik. Böfizéskor kókad pár perc után, a vállamon kijön belőle a felesleges levegő, szóval talán nem amiatt van a gond. Meg aztán nem húzza a lábát, sír fájdalmasan. Egyszerűen csak nem akar aludni, nézelődik inkább. Tegnap kipróbáltam, hogy ebben az időben vittem le sétálni, hátha a zajok, rázkódás elnyomja. Nem jött be ez sem, a babakocsiban sem volt el egyik pozícióban sem.

Természetesen a pelust is figyelem, vagy hogy melege van-e, fázik-e.

De nem tudom mi lehet a gond. Ugyanúgy próbálom elaltatni, mint a többi alkalommal, ami akkor be is jön, tehát még csak nem is variálok különösebben az altatással. Két védőnővel is ötleteltem már, hogy mi lehet a baj, egyik sem tudott előrukkolni megoldással, ami segített volna.

Egyedül kézben pilled el egy kis időre, de az nem túl pihentető számára (sem).

Tanácstalan vagyok. :(

2013. ápr. 24. 13:42
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!

nálunk is volt ilyen,kb 5,5 hetes lehetett,akkor jött a 6 hetes növekedési ugrás meg akkor változnak is a kicsit,kevesebb alvás valamennyivel,kicsit többet van fenn.ez vissza fog állni,meg fog oldódni,csak át kell állnia! én úgy szoktam hogy mikor elalszik,leteszem az ágyába,majd ha kel,akkor van etetés,peluscsere,majd leteszem ágyba,járókába,ami van,nálunk a nappaliban járóka meg pihenőszék van,ide közénk...akkor nézelődik addig ameddig,majd ha elég volt,közösen játszunk,tornázunk...aztán megint álmos lesz,és kezdődik elölről :) így szokta meg nálunk,és most 3,5 hónapos lesz.

2013. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!