Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki mikor és hogyan szoktatta...

Ki mikor és hogyan szoktatta ki a szülői ágyból gyereket?

Figyelt kérdés

Kérem csak azok válaszoljanak akik együtt aludtak/alszanak a babával!

Előre is köszönöm!



2013. máj. 23. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan 10-11 hónapos lehetett, amikor már nagyon rosszul aludt köztünk, folyamatosan rugdosott, és sírt, ha a cici kiesett a szájából, az egész éjjeli szopizástól meg persze fájt a gyomra, volt, hogy hajnalban hányt is, így adott volt, hogy ennek véget kell vetni. Mivel azelőtt is a saját kiságyában kezdte az éjjelt, csak az éjszaka folyamán mindig átkerült közénk, nem volt olyan drasztikus a váltás, inkább én voltam nagyon fáradt egy darabig, hogy csomószor kelnem kellett hozzá, de pár hét múlva leszoktattam az egész éjjeli cicizésről, így azóta nyugodtak az éjszakáink. Most már csak reggel 5-6 körül hozom át, akkor szopizik egy kicsit, így megmaradt azért az összebújás is. :) 13 hónapos.
2013. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ugyanígy voltunk, szülői ágyban, egész éjjel szopi. Kb egy éves volt, amikor nyaralni voltunk, ott is így aludtunk, viszont legalább kiderült, hogy az, hogy más helyen alszik, kicsit sem zavarja. Úgyhogy utána otthon az ő szobáját úgy rendeztük, hogy fal mellett volt egy heverő, és mellette a kiságy, így a heverőn fekve szoptatva el tudtam altatni, és ott is tudtam hagyni, mert a kiságytól nem tudott leesni. Ha éjjel felébredt, visszafeküdtem mellé. Egy idő után amikor aludt, átraktam a kiságyba, hogy azt is szokja. A kisággyal nem is volt baja, de így sokszor felébredt, így idő után az lett, hogy már nem aludt el szopi közben, hanem utána betettem a kiságyba, és kapcsoltam neki babazenét a magnóban halkan, kapott egy-két plüsst, és kicsit mindig játszott, aztán elaludt. Utána jött az, hogy már érdekelte az esti mese, akkor szopi után betettem az ágyába, mesét olvastam, kijöttem tőle, és elaludt egyedül. Ez kb másfél éves korára lett így. Utána az esti szopit is sikerült elhagyni, nem sokára a reggelit is. Úgyhogy ez volt kb bő fél év, de így fokozatos szoktatással, sírás nélkül, azt figyelve, hogy neki mi a jó, mi érdekli, elértük, hogy teljesen egyedül alszik, ébredés nélkül.
2013. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

8 hónapos volt amikor apukája odaszoktatta közénk. Nekem is kényelmesebb volt, hogy éjjel felébred cici be kaja és alszik tovább.

2 évesen kapott egy nagyfiús ágyat, ő választotta ki. Azóta ott alszik. Szerencsések vagyunk, mert nagyon egyszerű volt.

2013. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mi kisfiunk a 2. szülinapja körül kapott egy gyerekágyat, amit ő választott. Korábban a kiságyban csak üvöltött, nem tudtuk ott altatni. Az új ágyban már hajlandó volt - meseolvasás, éneklés után - egyedül aludni, de még sokszor kérte, hadd aludjon velünk.

Már 3 éves is elmúlt, amikor kapott egy padlószőnyeget amin utak is vannak. Annyira megszerette, hogy már nem hajlandó mellénk bújni a "nagy" ágyba, pedig bevallom, nekem néha hiányzik.

2013. máj. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! 8,5hónapos a lányom,kb 1,5 hós kora óta alszik velünk,nem bírtam már a fél óránkénti-óránkénti ébredést.Nálunk is az kezd lenni a probléma,hogy éjjel felkel,rugdalózik,forgolódik,nem találja sokszor a helyét. Lassan nekem is megoldást kell találni a problémára,de lehet hogy ez csak nekem ilyen nehéz és ő könnyebben venné az akadályokat.Érdekes dolog ez az anyaság :D Imádom,hogy közel van hozzám!
2013. máj. 24. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!