Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka, aki 1...

Van itt olyan anyuka, aki 1 év körüli gyerekét szoktatta le a szopizásról? Nehéz volt?

Figyelt kérdés

Soha nem cumizott, nem cumisüvegezik, nincs kedvenc alvó állat semmi, csak cicin alszik el. Szerintetek le lehet az ilyen gyereket 1 éves korában szoktatni a szopiról? Nem túl kicsi még hozzá? Igazából nem szeretnék 2-3 éves koráig szoptatni. akkor még nehezebb az elválasztás.

Mik a vélemények?


2010. nov. 18. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem korai, majd leszokik róla.

Fiam 21 hónaposan abbahagyta.

A kicsi 20 hónapos, még szopik és 2 éves koráig, ha addig nem szokik le, nem választom el, utána mejd meglátom.....

2010. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
13%

(Én ellenzem a direkt elválasztást.)

A gyorsított hozzátáplálás nagyon "jó" módszer szokott lenni arra, hogy a babát leszoktassuk a szopásról. Ha gyors egymásutánban hagyjuk el a szopásokat, garantáltan le fog róla szokni a baba, mert az új ízek, ételek, az evés újfajta öröme elvonják a figyelmét a szopiról.

Mindez persze attól függ, ti hogy álltok ezzel.


Megjegyzem, abból a kevésből, amit leírtál, én biztosan nem választanám el. Jó úton haladnátok ugyanis afelé, hogy hosszan tudj szoptatni, aminek számtalan előnye van. Csak sajnos a legtöbb anyuka semmi mást nem lát belőle, mint azt, hogy "úristen, így hogy fogom elválasztani később". Sehogy, majd ő elválaszTÓDIK, amikor itt lesz az ideje.

Nagyon sajnálom, hogy sok anyukának nincs ideje, türelme, módja ezt kivárni. :(

2010. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Bár segíteni nem tudok, mert az én kisfiam még csak 7 hónapos, én sem fogom 1 éves koránál tovább szoptatni. Hogy miért? Csak. Nem, és kész. Nem szeretnék 3 éves korában ezzel foglalkozni, és azt sem, hogy (volt az oldalon egy ilyen példa), odajöjjön, felhúzza a pólómat, és adjon rá egy puszit. Nekem ez furcsa.

Én inkább azt sajnálom, hogy egyesek nem bírják megállni, hogy degradáló megjegyzéseket ne tegyenek. Nekem az a furcsa látvány, ha egy két-három éves gyerek szopik, de nem szólok be, nem vágok pofákat, mert semmi közöm hozzá.

Volt egyébként nemrég egy ilyen kérdés, hogy meddig normális a szoptatás, most nem találom, de a legtöbben úgy gondolkodtak, mint Te meg én.

Egyébként az ismeretségi körömben a legtöbb baba egyéves kora körül elválasztotta magát.

2010. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehogy már 1 éve kor felett egészségtelen legyen szoptatás?
2010. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Senki nem azt mondta, hogy egészségtelen, hanem hogy már nem olyan létszükség, mint előtte. Úgyhogy ha valaki úgy dönt, elég volt, ne legyen minden dögnek elkönyvelve.
2010. nov. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Senki sem könyvelte el dögnek, nem lehet, hogy inkább ő keres önigazolást?
2010. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
0%

Már bocsánat, szerintem nem írtam bunkó stílusban. Nem degradálok senkit és nem nevezek senkit dögnek. Egyszerűen nem értek ezzel egyet, de tán ehhez nekem is jogom van. A kérdező véleményt kért, én írtam.


Nagyon elegem van már az állandó üldözési mániából, komolyan.

2010. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!