Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ringatva altatott gyermekedet...

Ringatva altatott gyermekedet hogyan szoktattad ágyba ill. egyedül elalváshoz?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Letettem az ágyra és lehet egy darabig nyüglődött h ringassam de végül elaludt egyedül. Vagy ha már nagyon nem maradt mellé feküdtem. Teljesen bevált. :)
2013. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

7-8 hónapos koráig ringatni/sétálni kellett vele, különben ordított, aztán 13 hónapos koráig cicin aludt el, utána úgy 3 hónapig a fotelben (szobájában, sötétben, zenélő mellett) mellettem ülve aludt el, majd 17 hónaposan meg tudtam vele beszélni, hogy az okos nagyfiúk az ágyukban alszanak el, így az esti kakaó ivás még a fotelben összebújva történik, majd beteszem az ágyába. 2 napig sírt keservesen és rázta a rácsot úgy 5 percig, közben csitítgattam, hogy itt vagyok, nyugi van, feküdjön szépen le, tegnap is okosan elaludt stb stb, majd elfekszik és utána már semmi baja, szépen elalszik. 2 nap után már gond nélkül lefeküdt rögtön. Az első hétben még ott maradtam végig vele a szobában, most már ki is jöhetek - közben szólok, h itt leszek, ha gond van szóljon. Közben meg a zenélője folyamatosan ami éjjeli fényt is ad. Van, hogy csak azért szól, mert lejárt a 15 perc és indítsam újra.


Az első hónapokban becsavarodtam volna ha azt mondják 17 hónaposan fog csak "egyedül" elaludni, de utólag nem zavar, h így alakult, mivel annál kevés jobb érzés van, amikor mellettem/rajtam szuszog :) És nem rászoktattam, hogy egyedül kell elaludni, hanem amikor már megértette, és el lehetett neki magyarázni, volt a szavaimnak értelme, akkor vezettük be.

2013. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva sehogy. Egyszer, 7 hónapos kora körül megpróbáltam, mert mindenki ijesztgetett, hogy sosem fog egyedül aludni, el lesz kényeztetve stb. Letettem az ágyra, odaültem mellé, beszéltem hozzá, énekeltem, mindent csináltam, de ő csak sírt. Fél óráig bírtam, utána felvettem. Ezt 3 napig tudtam csinálni, de nagyon megsajnáltam, és rájöttem, hogy ebben igazából semmi rossz nincs. Neki biztonságérzetet nyújtott, ha ringattam.

1,5 évesen szokott le róla, véletlenül. Letettem az ágyra, de még kimentem valamiért, és mire visszaértem, elaludt. Azóta nem is kéri a ringatást. :)

2013. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elmúlt 1 éves a lányom, és őszintén szólva nagyon nehéz volt már nekem. Pár percig ringattam, majd a cumisüveggel betettem az ágyba és simogattam, vagy fogtam a kezét-lábát. Aztán csak bent voltam, majd nyitva hagytam az ajtót, és így lassanként egyedül aludt el, pár hét alatt. Nem volt egyszerű, volt sírás is.
2013. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 maszatka87 válasza:

Nehéz, nálunk csak pár hétig volt kínlódás, akkor bizony sétáltam vele, dúdoltam, babakocsiban ringattuk, voltam olyan kimerült hogy mikor végre elaludt a kezemben, úgy ahogy voltam eldőltem vele az ágyban, köztünk aludt, persze én max pihentettem a szemem.

Aztán miután kimerültünk, gondoltuk ez így nem mehet, és rászoktunk arra hogy ha elaludt, beraktuk a helyére, eleinte többször felkelt, akkor kezdtük előről, de mindig a helyén landolt Bendegúz.

Szerencsére két hónapos kora óta, esti evés után reggelig csicsikál, kivéve ha beteg, jön a foga ... de az akkor normális.

Kitartás, minden babánál más a nehézség.

2013. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!