Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korában engedted...

Mennyi idős korában engedted gyermekedet egyedül enni és mikor tudott már egyedül enni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

A gyerek úgy tanul meg egyedül enni, hogy amikor már meg tudja fogni a kanalat, kap egyet ö is a kezébe. Eleinte csak maszatol vele, de idövel néha sikerül - nagyrészt véletlenül - a rákenödött ételt a szájába tenni.

Ez idövel egyre jobban megy neki, ha már többször talál a szájába, mint mellé, akkor hagyni kell egyedül próbálkozni.


Nekem mind a 4 gyerekem kb. egy-másfél évesen a legtöbb mindent egyedül ette, csak néha kellett kisebb segitség.

2013. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És mikortól kaptak kanalat a kezükbe?
2013. máj. 11. 17:06
 3/14 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, amikor elkezdtem öket etetni kanállal, utána nem sokkal már volt nekik is egy a kezükben.
2013. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lánykám 6 hónapos.Kaphat a kezébe?És engedjem,hogy kanalazzon ő is a tányérkából amiből etetem?
2013. máj. 11. 17:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha megtudja már fogni a kanalat, akkor adhatod a kezébe. A másik kanállal pedig te etesd.
2013. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Meg tudja fogni.:)
2013. máj. 11. 17:24
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Persze, hoyg engedheted. 1 éves státuszon már kanállal tudnia kell enni.
2013. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jó tudni..:D

Nekem ilyeneket nem mond a védőnőm.:(

2013. máj. 11. 17:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hónapos. Én még eddig nem hagytam, hogy belemancsoljon az ételébe sem kanállal sem kézzel. Majd ha már szépen eszik és nem hadonászik közben akkor megpróbáljuk addig nem. Van, hogy az én kezemből is kiüti a cuccot.Ennyi idősen még én sem tudtam kanállal enni és semmiről nem maradtam le. Nálunk amúgy ez fel sem merült az 1 éves státuszon.
2013. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jézusom!!!! Nem kell egy éves státuszon már kanállal enni!!!!!!!
2013. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!