Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A kislányom a 10. hónapot...

BabaHanna kérdése:

A kislányom a 10. hónapot tapossa, de sajnos az alvással óriási nagy problémáink vannak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam, áttettem a kiságyat már mindenhova, nagyobb ágyba tettük, lekapcsoltuk az éjjeli fényt, áramtalanítottunk, homeopátiás bogyót is kipróbáltunk a doktornő tanácsára, de semmi! Már kivagyok készülve... este úgy alszik el hogy simogatom a hátát ez általában 8 tól fél 10 ig tart leszakad a derekam... majd 11 től fel van hogy negyed óránként... 3 ig.. utána néha napján 6 ig alszik gondolatanul és utána már fenn is van... 10 percenként fél óránként megébred... és nem is azért, hogy szomjas lenne... iszonyatos módon forgolódik.. beveri a lábát a kiságyba, ezért gondoltuk, hogy ez lenne a probléma, mint azt írtam át is tettük nagyobb ágyba... de semmi javulás.. most már kezdek tényleg kifáradni ez megy már kicsi kora óta. Voltatok hasonló helyzetbe?? Mit tehetek még? Borostyánláncról tapasztalatok? segít? Köszönöm

2013. jún. 17. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Uhh, még le írva is rémesen hangzik... Segíteni sajnos nem tudok, de együttaludni próbáltatok már? Még ha nem is szeretnéd erre szoktatni, akkor is egy jó kiinduló pont lehet, hogy arra javul-e. Esetleg alvásambulanciára is érdemes lenne elmenni.
2013. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából tegnap éjjel magam mellé fektettem, de így se alszik jól. Anyósom múltkor azt mondta mikor vele aludt, hogy nála kétszer csak fel.. valahogy nehezemre esik ezt elhinni.. velem nem alszik jól.. Alvásambulancián nem voltunk még.. ott mit csinálnak?
2013. jún. 17. 10:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha anyós altatná 2-3-4 napig, talán le tudná szoktatni. Nagyszülőknél sokkal fegyelmezettebbek tudnak lenni a gyerekek, mint a szülőkkel. Ismerek olyat, aki így szokott le az éjszakai kakaóról. Mama nem adott, és kész. Aztán már nem is kellett neki. Tudom, hogy nem feltétlenül ugyanaz a kettő, de talán megér egy próbát. Vesztenivalótok nem nagyon van.
2013. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
veszteni való nincsen, csak tudod a büszkeségemet sértené, hogy én nem tudtam leszoktatni... hisz én vagyon az anyja.. de tény, hogy már kivagyok.
2013. jún. 17. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Na akkor tud ő aludni, ez mindjárt más :) Valószínűleg azért aludt jobban anyósodnál, mert neki nincs anyatej szaga, amiért érdemes felkelni - ha szoptatod. De ilyenkor van a szeparációs szorongás is a babáknál, amikor egyszerűen anyát akarják. Keljen hozzá pár napig apuka, vagy a te anyukád, az talán kevésbé sért téged :) Mindegy, csak ne te legyél, akkor leszokik róla, mert nem nekik akar felébredni, nem őket akarja.

Vagy nem fogzik esetleg?

Alvásambulancián az alvászavarosakat vizsgálják, megfigyelik, nincs-e szervi baj a nem alvás mögött. Tanácsot is adnak; ha rossz szoktatás következménye. Beutaló kell hozzá, és állítólag hosszú a várakozási idő.

2013. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hát segíteni én sem tudok, sajnos. Mi is ugyanezt átéltük a fiammal. Szintén volt minden: ágy átrakás, matrac csere, ágycsere, homeós bogyó, borostyánlánc, semmi nem használt. 1 éves kora után picit jobb lett, nem kelt 40 percenként. De az hozott igazán megoldást 2,5 éves korában, hogy nem rohangáltunk már át hozzá minden nyekkre. Nem hagytam sírni, nagyon nem bírom, ha sír, csak minden éjjel 3, majd 5 perccel tovább vártam, mint szoktam. Együttalvást nem próbáltam.
2013. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van egy könyv, ismerősöm ajánlotta, állítólag nagyon jó:


Minden gyerek megtanul aludni

2013. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most próbálom ezt az "aludj jól gyermekem" módszert.. 3 majd 5 majd 7 percenként kell bemenni és mindennap növekszik.. elalszik 1 óra 45 perc tegnap fél óra alatt de nagyon sajnálom.. annyira sir.. normális, hogy szarul érzem magam miatta?:/
2013. jún. 20. 20:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Mi is kb ezt a módszert alkalmaztuk, kb. 1 hétbe telt, mire megszokta az egyedül alvást.(előtte próbált Ő benn sírt, minket meg kinn tépett az ideg. Gondolj arra, hogy lehet, hogy most sír, de hosszabb távon ez mindenkinek így lesz a legjobb.
2013. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!