Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tipikus első babás hiba....

Tipikus első babás hiba. Hogyan szoktathatnám át?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám az utóbbi pár hétben csak a babakocsiban, ringatva hajlandó aludni. Sőt, gyakran kell neki a lazításhoz vmi zene vagy monoton zaj. Nappal nem zavarna, mert sokat vagyunk úton, de mostmár éjjel is csak ott alszik el. Szeretném a kiságyba szoktatni. Kíméletesen, nem sürgős, de neki is jobb lenne, ott csak kényelmesebb. Viszont, nem tudom,hogy rakjam be. Mármint hason szokott jobbakat aludni, de ha csak simán leteszem, mégha álmos is, elkezd kepeszteni, forgatja a fejét, emelgeti lábát, popsiját. Ringatáskor ez ugye nem gond, ott szépen el tud azért aludni. Háton viszont csak nagyon ritkán alszik el, és akkor is felületesen, mindenképpen meg kell fordítani. Ti hogyan csinálnátok? Járt így más is? Monoton zaj maradjon vagy arról is érdemesebb leszoktatni? Amúgy mellettem sem alszik el, a cicizésbe is egyre kevésbé. Válaszaitokat előre is köszönöm!

#altatás #4 hónapos #babakocsikázás
2013. jún. 28. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
ha elaludt nem tudod ugy átrakni hogy ne ébredjen fel?
2013. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mi elalvás után tettük át, de mindig várni kellett kb. 15-20 percet, különben felébredt
2013. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A húgomat úgy szoktatták át, hogyha már félig elaludt, akkor áttettük a kiságyba, és bekapcsoltuk neki a zenélő maciját, és mindig simiztük a pociját, és mégha lassabban is, de elaludt, persze a macit nem lehetet kikapcsolni, mert akkor felébredt
2013. jún. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elég felületesen alszik. Sokszor próbáltam 20-30 percet is várni, de volt hogy így is megébredt hiába paskolgattam, simiztem. És ehhez bevallom már lusta lettem, mert utána újabb 20 perc kell mire tutira alszik. Éjjel pláne nem szórakoztam már vele. De muszáj lesz tudom :) Csak azt nem, hogy milyen formában, háton vagy hason. A zene jó ötlet, az átmenetiséghez.
2013. jún. 28. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
én is hasonlóan vagyok hason alvással. csak úgy szeret aludni háton addig van csak el míg fent van ha kezd álmos lenni akkor nyüszög. én úgy csinálom hogy mikor hasra teszem nekem is kapálódzik és emeli a fejét én ilyenkor a tarkójánál le fogom és a homlokát simogatom kb 10perc azt elnyugszik.
2013. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
na pont hasonlók vagyunk mi is..jó lenne, ha tudnám már a választ! az én kislányom 2,5 hónapos, 6 hetes korára nagyjából "beállt", hasfájás is csillapodott, azt hittem, végre, ilyen az igazi babázás. Nappal néha ringattam, néha nem, de aludt 3x, volt h fél óra negyven perc, volt h két órát. Éjszaka is a szopi után elaludt, egyszer kelt fel. De egy hete ugyanaz, mint nálatok...kivéve a kocsit, nálunk a ringatás, illetve ha már behergeli magát, akkor az sem. Eddig simán aludt hason, de ha most leteszem, ugyanúgy kapálózik, nem akarja, hiába teszem le akkor, amikor már totál elernyedt, látszólag alszik. Háton pedig felületes az alvása, kivéve ha már délutánra az addigi nemalvás miatt kiüti magát...de emiatt megint sokat sír napközben. Egy ismerősöm ugyanígy volt, aztán azt mondta, hogy x idő után megfordítja a babát hasra (tehát ha már alszik 20 percre legalább) és akkor tovább tud aludni. Én még nem próbáltam, mert a fentiek miatt általában eleve 20-30 perc múlva felriad, illetve ha mégsem, akkor meg zabszem van a s..ben, hogy jujjdejó, végre alszik, inkább nem merek hozzányúlni :P
2013. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!