Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatjátok 1-1,5 éves...

Gabszem kérdése:

Hogyan altatjátok 1-1,5 éves babáitokat?

Figyelt kérdés
Már többször írtam ebben a témában de olyan kevés választ kaptam, hogy kezdem azt hinni, hogy csak nálunk megy ez így. Kislányom 17 hónapos. kb. 2 hónappal ezelőttig csak kézben aludt el, de ez nem is volt gond mert hamar elaludt. De egy ideje már nem jó neki kézben. gondoltam akkor talán végre rászokik az egyedül elalvásra. simogatom a derekát, dúdolok mesélek neki de sokszor 1 óra mire elalszik, állandóan feláll, beszélget, forgolódik, kiveteti magát dajkálni, aztán visszakéredzkedik az ágyba, ha látja hogy nem vagyok ott elkezd sírni. egyszer csak elalszik. de addigra az idegeim kikészülnek sokszor... sokan mondják ,hogy csak beteszik a babát az ágyba, otthagyják beszélget kicsit és elalszik. Hát ez nekem olyan hihetetlen, vagy az én gyerekemmel van baj???
2013. júl. 3. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
biztos,hogy álmos amikor leteszed? Az én kislányom 14 hónapos,akkor teszem le ha látom,hogy álmos(mindig ugyanakkor van) :) jóéjt puszit adok és kijövök a szobából. Elalszik magától,de ezt nem én alakítottam,hanem egyszerűen már feszengett a kezembe amikor ringatni akartam.
2013. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam 26 hó koráig szopizás után 5-10 perc után elaludt.DE nem jöhettem ki a szobából, akkor sírt.
2013. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15 hónapos, fiú. Eddig cumisüvegből itta a tejet, úgy aludt el. Most ár napja megissza, de nem alszik el, hanem elkezd feszengeni, le kell raknom a kiságyába, ott forgolódik 10-15 percet és elalszik. Nem tudom mitől változott ez meg. Próbáld meg berakni a kiságyba és otthagyni, ne simogasd se semmi. Próbáld ki, hátha sikeról. Ha nem jön be, feküdj mellé egy ágyra és ha elaludt vidd az ágyába.
2013. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Berakjuk a kiságyba, kijövünk és elalszik. Nálunk ez mindig így volt, ha valaki van bent a szobában, akkor biztos, hogy nem alszik el. Előfordul, hogy még elszórakozik bent a szobájában, de a legtöbbször 2 percen belül alszik. 13 hónapos lesz.
2013. júl. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én úgy altatom el a lányomat (18 hónapos), hogy felmászik az ágyra, cumi a szájába, bekapcsolom a telefonomon a zenét (pár lassabb számot, amiket én szeretek), és odabújok mellé. Egy kicsit forgolódik, piszkálja a nyakláncom és a fülbevalóm, aztán elalszik. Ha még nem álmos, azt rögtön látom, mert elindul lefelé.

Mindig ez a rutin, és előre el is mondom neki, hogy mi következik, hátha ez segít.

2013. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt elarulom, hogy egyedul nem vagy. A mi helyzetunk is hasonlo, csak mi mar decembertol szenvedunk es neha 2 ora mire elalszik, raadasul nehany napja mar ejjel is felkel es nem alszik vissza. Nem segit az enekles , az egyuttalvas. Es most mar talalgat is, bilire keredzkedik, szomjas, faj valamilye, szoval minden csak aludnia ne kelljen. Most ejjel elhataroztam magam, kapott egy babat, elbaboztam, hogy vele fog matol aludni, aztan leultem a foldre es egy szot se szolok hozza, akarmit is mond vagy csinal. Ha nagyon ugral visszafektetem, de ennyi. Egyenlore ot tartunk hogy kb. Egy ora alatt alszik el, nehany nap mulva majd okosabb leszek. Majd irok hogy alakultuk
2013. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nálunk is vannak éjszaka ébredések. néha àtalussza az éjszakàt de van hogy òrálat fennt van.
2013. júl. 4. 21:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Delutan mar 10 perc alatt elaludt, es ami fontos ejjel megebredt, de segitseg nelkul elaludt, lehet benne valami hogy csak a kezdet nehez, s ki kell tartani. Majd meg irok, hogy hogyan alakulnak a dolgok
2013. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha kiveszed úgy tényleg nem fog elaludni. Próbáld ki, hogy elmondod neki, hogy most mesélsz neki, utána puszi, simogatás, és aludni kell. Bent maradhatsz a szobában, de ne reagálj rá, ha valamit szeretne, ne vedd ki az ágyból, ha hisztizne legfeljebb simizd meg és ismételd el, hogy alvás van.
2013. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én már próbálkoztam ezzel a babás dologgal. kapott egy macit, simogattam és egész jol elaludt kb 3 napig. utána csak egyre romlott a helyzet. megunta a macit csak dobalja az ágyban. az a baj hogy nem elég fáradt, képtelenség kifárasztani, pedig sokat szaladgál egész nap de olyan mintha bekávézott volna, csak pörög. más vele egykorú babák estére összeesnek a fáradtságtól.
2013. júl. 5. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!