Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kel éjszaka 5-6szor?...

Miért kel éjszaka 5-6szor? Meddig tart ez?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam, 3-6 hónapos koráig végigaludta az éjszakát. Aztán náthás volt, akkor többet kelt, de miután elmúlt még rosszabb lett. Általában 5-6szor ébred éjszaka. Nem is ébred, mert aszeme csukva, csak sír , és áll, vagy ül, mire odaérek, kb. 10 mp. addigra többnyire elborul, mert szinte alszik, megüti a buksit aztán mégjobban sír. Dajkálni kell 15-20 percig mire megnyugszik és visszaalszik. Enni egyszer szokott hajnalban, 2 foga van, duzzadt az ínye mindenfelé, de nem hinném, hogy 3 hónapon keresztül minden éjjel a foga fájna, 8 hónaposan kezdett el mászni, ülni, felállni másfél hét alatt. Most adok neki Viburcolt néhány napja, de eddig csak egyszer volt olyan, hogy csak kétszer ébredt. Meddig tartmég ez és mitől lehet? Én már zombi vagyok, éjjel csak én kelek, mert a férjem hétköznap dolgozik, nem is akarnám ezzel zaklatni, ha meg itthon van is, felőle órákig sírhatna a gyerek akkor se ébredne fel rá. Már kivagyok! Szerintem a fiam is, bár napközben jól elvan, vigyorog, felfedez, egész nap úton van, és napközben is csak kétszer tfélórát alszik, nagy nehezen.
2013. júl. 9. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanekkor kezdődött ugyanez. Én már utólag, illetve akkoriban sok helyen olvastam, hogy ez a felállással, ás a járással kapcsolatos idegrendszeri felspannoltság náluk.


nem akarlak elkeseríteni, de n

álunk ez egész addig tartott, míg stabilan nem tudot menni, olyan 14hós koráig kb...:-(( Én is tök kikészültem, már minden elvemet sutba vágva odavettem amagam mellé, de akkor is kelt, sőőőt...


szal kitartás!

2013. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnos a választ én sem tudom megmondani,és én sem szeretnélek elkeseríteni,de előfordul,hogy ez egy darabig még így fog menni...Nekem a lányom kb.5-6 hónapos koráig egyszer ébredt szopni,és aludt reggel fél 8-ig.Aztán jött a fogzás,legalább is én azt hittem...na 6 hós korától minden éjjel minimum 10x kelek hozzá,felsír,forgolódik,felül,feláll.Az első foga 14 hónaposan bújt ki,most lesz 16 hónapos,4 foga van,de a doki szerint most kezdi bepótolni a lemaradását fogzás terén,legalább 4 jön most is egyszerre neki.....szóval tudom,mit érzel,az éjjel is éjféltől fél 3-ig fogtam,letettem,majd 10 perc múlva megint fogtam, állandóan felsírt,de nem hagyhatom sokáig sírni,mert a nagyot is felkelti.Akkor már nem bírtam én sem tovább,adtam neki Nurofent....Most még alszik,3-óta,és én is csak bízni tudok benne,hogy hamarosan jobb lesz,mert már hulla vagyok.Egyébként az én lányom is elvan nap közben,délben 2 órát alszik,csak az éjjelek nyűgösek.Rendesen vacsizik,elalvás előtt szopik,illetve éjjel is...szóval nem tudom,mi a baj,és hogy meddig fog még tartani,de kitartás,lassan csak jobb lesz :-)
2013. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!