Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért van az hogy azonos korú...

Miért van az hogy azonos korú babáknál egyik egyszer sem kel fel éjszaka enni, mások meg többször? Ugyanakkor vannak a nagy mozgások, érések nem?

Figyelt kérdés
2013. máj. 25. 10:21
 1/10 degesz ***** válasza:
Azért, mert a gyerekek nagyon különbözőek. Még a testvérek is. A fiam 2 hónapos korától végigaludta az éjszakákat, a lányom 3 éves koráig minden éjszaka felkelt, néha többször is. Ezekre nincsenek szabályok. A fiam csak 14 hónaposan indult el, a lányom 11 hónaposan már szaladgált.
2013. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Azért, mert az anyukák így szoktatják őket. Ha este eleget eszik egy baba, éjjel pedig csak teát kap, akkor hamar leszokik az éjszakai kelésről.

De ha mindig felveszik, etetik, akkor még 2-3 évesen sem fogja végigaludni az éjszakát. Nem tud különbséget tenni a nappal és az éjszaka között.

2013. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha meg itt kérdezik többen hogy náluk miért van másképp, akkor mindenki ír valami okot. Akkor ez most szerencse kérdése?
2013. máj. 25. 10:36
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es, nem szabad a babákat teáztatni, mert csak elveszi a helyet a tejtől.
2013. máj. 25. 10:39
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
Sógornőm 1 hónappal előbb szült, mint én. Az ő kisfia most másfél évesen sem alussza végig az éjszakát, ellenben az én kisfiam már fél évesen igen. Miért? Mert én a védőnéni tanácsára estére CUKOR NÉLKÜLI!!! (fontos, mert ha cukorral ízesíted, ugyanúgy fel fog kelni)csipkebogyó hús teát adtam neki. Kb. két hét kellett ahhoz, hogy ne keljen fel az ízére. Amíg szopizott éjszaka, már megszokásból is felkelt. Így van sógornőm is. Már mondta neki is a védőnő, hogy nincs szüksége egy gyermeknek sem éjszakai étkezésre, ahogy nekünk sincs. Ő ki van akadva, hogy felkel a gyerkőc, és nem tud pihenni, de az éjjeli szoptatásról nem mond le........
2013. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Ez butaság, hogy elveszi a helyet a tejtől. Én is teáztattam éjszaka, és még egy évig szopizott a kisfiam. Előző válaszoló.
2013. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
szerncse is habitus is. Felnött emberek alvási szokásaik sem egyformák.... Felnött emberek étvágya sem ugyanolyan. Nincs ebben semmi hogy az egyik baba ilyen másik olyan.
2013. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
Látom már megint a megszokott hülyeség! Miért kell lepontozni azt az anyát, aki éjszaka nem szoptat? Ez főbenjáró bűn???
2013. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Mert nincs két egyforma ember.

LEgjobb példa anyósom és apósom.

Apósom ha teheti napközben is alszik,es már este 8-kor az ágyban van, reggel hatig alszik.

Anyósom éjfél elött képtelen elaludni, de sokszor reggel 4-5 körül már ébren van.

Sógorom is ilyen kevés alvó, egyszerüen képtelen elaludni este. Férjem meg mindig képes aludni.


Mindkét kislányom 2 hós korától aludta át az éjszakát, nem teáztattam soha sem öket. Ha felébredtek elötte akkor tejet kapott, majd átaludták az éjszakát. Elsö hónapokban ha nehanap felebredtek akkor is tejet datam neki.

2013. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megjegyzem nem a mi babánkról van szó. Csak régóta nem találok logikát benne. Amelyik többször felkel annak írják hogy növekedési ugrás, fogzás miatt, érik az idegrendszere, amelyik baba egyáltalán nem kel fel enni, azoknak ezek nincsenek? Szóval nem értem.
2013. máj. 25. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!