Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatjátok 3 hónapos...

Hogyan altatjátok 3 hónapos babátokat napközben és éjjel?

Figyelt kérdés

A kisfiam napközben a mellkasomon alszik (jókat alszik így), este és éjjel szopi közben bealszik és velem alszik a nagy ágyon.

Szeretnénk vele megszoktatni a kiságyát.

Segítsetek légyszi! Hogyan kezdjünk neki? Előszór csak nappal próbálkozzak, vagy csak éjjel, vagy borítsunk mindent és holnaptòl elvágólag csak a kiságyba tegyem le?

Előre is köszönöm ha vki megírja Saját tapasztalatát, ötletét.



2013. júl. 20. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Én már pocak korában alvás előtt játszottam le neki altatós zenét kb. 10 percig, utána pedig aludtam. Amikor megszületett és fürdés után jött az esti alvás szintén 10 percet ment a zene. Majd amikor már 3-4 hónapos lett akkor tízórai és délután és esti alvás előtt is ment a zene. Mi soha nem altattuk a nagy ágyban végig külön aludt , külön szobában. Először fájt a szívem és sok helyről megkaptam, hogy rossz szívtelen anya vagyok, de ma már nem bánom, hogy így döntöttem, a gyerek ha lerakom alszik és át alussza az éjszakát is, soha nem volt gond. Szerintem mától napközben csak a saját ágyában aludjon, és 3-4 nap múlvától pedig éjszakai is csak saját ágyban legyen. Lehet, hogy nehéz lesz, lehet, hogy könnyű, de tartsad magad az elhatározásodhoz. Később sem lesz egyszerűbb leszoktatni.
2013. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarlak megbántani, de miért kellett igy kicseszni a gyerekkel?? Hozzászoktattad vmihez és most elakarod venni tőle? Szted milyen érzés lesz neki, hogy eddig az anyukájával aludt most meg hirtelen száműzve lesz. Akkor minek aludt eddig veled?? Én elhiszem h kényelmesebb éjjel a szájába nyomni a cicit és tovább aludni, de nem a saját érdekeink az elsők már. Komolyan sok anyát nem értek ilyenkor. Na mind1.

Lehet pontozni.


Amugy sztem is fokozatosan szoktasd hozzá, először csak egy alvás nappal aztán ha az megy akkor még egy, ha a nappal megvan akkor a éjszakával folytasd.

2013. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb le kell szoktatnia az együtt alvásról, akkor miért ne tenné most?! A mi babánk nem aludt soha velünk, de a védő nő is azt mondta 3 hónapos koráig aludjon inkább velünk utána (egy szobába, vagy egy ágyban) és utána menjen inkább külön. Mi szívtelen szülőként külön szobába tettük már első naptól.
2013. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam,ahogy te. Először a mellkasomon aludt,de éjjel is,már a kórházban is. Ez ment egy hónapig. Aztán nőtt sokat,és kényelmetlen lettem neki,akkor elaludt rajtam,és le tudtam tenni magam mellé. 3-4 hétig. Utána nappal már a kiságyba tettem,miután elaludt.Most 3 hónapos,és mindig az ágyába alszik,persze előtte ringatni kell,meg cipelni. :-) Menni fog nektek is! Kitartást! :-)
2013. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a babó minden módon alszik (8 hetes) apa hanyatt fekszik, a mellkasára veszi a kicsit, vagy sétál, baba rajta csüngve alszik el. anya cicire rakva altatja, anya vállán, hátát simizve altatja... de napközben sokszor altatom úgy, hogy félálomban leteszem a kiságyba, ha álmi és aztán szépen elszenderedik... mondjuk van, hogy egy nap többször sikerül, van hogy egyszer se...

úgy csinálom ezt a szoktatást, hogy napközben, amikor látom, hogy jó álmos, akkor vetem be a trükköt. le-le csukódik a szeme és laza a kis teste, akkor lehet lerakni... 20 perces éber (mocorgós, pislogós, mosolygós) alváson ha túl van, akkor jön egy kb. 60 perces mély alvás (mozdulatlan ilyenkor, és zajra sem ébred fel) - lehet, hogy így csak eleinte ezt az időt aludja át, de ez is siker! :) arra figyelj, hogy próbálj csendet, nyugit teremteni, hogy sikerüljön neki. aztán belejöttök... Csimbikém este fél10-től két ébredéssel alussza át az éjszakát, bár van, hogy mellettem ébred, mikor nagyon nyügi valamiért... és napközben is van, hogy 2x-3x sikerül így letennem aludni, de van, hogy több egymást követő napon csak ki kell vennem, mert sírdogál... (akkor jön a cicis altatás) :) ja! ha nyüszög a kiságyba - macskanyávogás - még nem kapd ki, mert amúgy is morcos lehet, mert ezt a hangot félálomba adja ki. DE MINDIG VEDD KI,HA SÍR, VIGASZTALD MEG, NE ERŐSZAKOSKODJ VELE. jaa - ami nálunk még működik - én megbeszélem a picivel, hogy mit szeretnék. TÉNYLEG MŰKÖDIK, aki kétkedik, próbálja ki egyszer a babájával, csodálkozni fog :)

2013. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki! Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat, észrevételeket!

Csak annyit fűznék hozzá.. nem (csak) a sajàt kényelmem miatt alakítottam így az alvásokat! Észrevettem, hogy így (ha rajtam vagy mellettem) alszik a kisfiam, akkor nyugodtabban és hosszabbat alszik. És azt gondolom, ez neki is jó.

A tanácsot amiatt kértem, mert bízom benne, hogy a hasfájása alábbhagy és már "nagyobb" is, tehàt el lehetne kezdeni egy új fejezetet az altatásban. Mellesleg vki meg a cumira szoktatja rá a babáját és később azt el kell venni tőle... az én kisfiam nem cumizik, ő rajtam, a közelemben nyugszik meg. :-)

2013. júl. 22. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Igen csak a cumit már akor veszed el töle mikor megért dolgokat!
2013. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én evés után leteszem az ágyba, és 20 perc múlva olyan mélyen alszik, hogy akár fel is robbanhat a szomszéd ház... Éjjel ugyanez, éjszaka fel sem kel, hagy minket aludni. Talán 1-3 hét volt, hogy rajtam aludt el, és utána tettem be az kiságyába, de egy idő után nem tetszett neki, és azóta csak az ágyában hajlandó aludni hosszan.
2013. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!