Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy reggel tovább aludjon?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kisfiam, a problémám az, hogy reggel fél 6-6 körül mindig felébred és indul a nap. Emiatt persze már fél 9-9 körül álmos. Ekkor alszik 2-2 és fél órát. Ezzel nem is lenne gond, csak az hogy emiatt délután csak későn tudom elaltatni és ugye így estére meg nem igazán fáradt, azt meg nem szeretném, hogy este 10kor aludjon el. Próbáltam már, hogy délelőtt nem hagyom aludni, de nem bírja ki délig. Emiatt lenne jó, ha reggel 7-8-ig aludna.


Mit tehetnék? Vagy beáll magától?


2013. aug. 14. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a legtöbb baba 6-7 körül kel, kevés az aki késöbb.
2013. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Próbálkozz, ha gondolod, de ez egyáltalán nem számít korai kelésnek egy 10 hónaposnál.
2013. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem is az a baj, hogy korai (mi is kelünk), csak az, hogy utána hamar elfárad sokat alszik és a délutáni alvása nagyon kitolódik.
2013. aug. 14. 10:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a probléma ugyanez volt a délelőtti alvással. Ha aludt délelőtt 2 órát, akkor csak szenvedések árán tudott délután elaludni, ha egyáltalán elaludt. Így én nem hagytam délelőtt aludni, akkor mentünk sétálni, így kihúztuk délig és így déltől 4-ig aludt. Szépen hozzászokott ehhez a rendszerhez. Az mondjuk igaz, hogy a fiam csak fél 8-kor kelt reggel, a fél 6 tényleg elég korán van, így nehéz kihúzni délig. Esetleg ha nem hagynád csak 1 órát aludni délelőtt?
2013. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt,míg napközben kétszer aludt, ezért a délelőtti alvást elhagytuk, amíg bírtuk addig húztuk, aztán szépen rászokott, 12-fél 1 körül van az ebéd, ebéd után alvás, 16 körül uzsonna, 19-kor vacsora, majd fél 8 körül fürdés kb fél órát, hogy elfáradjon, 8kor fekvés és általában el is alszik egyből, de ha nem, akkor dumál kicsit és utána alszik el.Reggel 7 -8 kor kel.8kor kap reggelit.Persz nem ragaszkodok percre pontosan az időpontokhoz, ez csak úgy nagyjából van, így állt be a rendszer és nekünk ez működik.
2013. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

jó sötét a szobája??Nem lehet hogy azért kel olyan korán mert világos van a szobában!

Nekem mindkét fiam ilyen(volt) babként ha egy kis fény szűrődött be a szobába már reggel 6-kor fent kukorékoltak!

2013. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Délelőtt csak 1 órát hagyd aludni és is ezt csinálom, próbáltam mást, de ez jött be! Próbáld ki!
2013. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mikor fekszik le este? Ha mondjuk olyan 8-9 körül, akkor teljesen normális időben kel reggel.

Miért nem szeretnéd ha később aludna el este? Szerintem nem akkora tragédia egy ilyen pici gyereknél, ha később fekszik le este. Neki még nem kell hajnalban kelnie, hogy odaérjen az oviba/suliba, így aztán nem értem, hogy miért csinál abból mindenki olyan nagy ügyet, ha csak este 10 körül alszik el a baba.

2013. aug. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én azért csinálok "nagy ügyet", mert akkor van időm 2-ben lenni a férjemmel. 3 kisgyerekem van, ha még este 10-kor is a fejemen ugrálnának, hát én tuti kipurcannék ..:)
2013. aug. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem mindenki így van ezzel. Nekem csak 1 gyerekem van, de megőrülnék, ha este 10-kor is itt viháncolna, arról nem beszélve, hogy legyen akármilyen kicsi, nem kell egy gyereknek este 10-11-kor feküdnie.
2013. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!