Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hós kicsim reggel 5.40-6...

7,5 hós kicsim reggel 5.40-6 között kel. Hogy tudnám elérni, hogy reggel tovább aludjon? Nappal mennyit alszik ilyen korú babátok? Napirend? Ja, és mennyit hízik ilyen korban?

Figyelt kérdés
Szopi közben és után sem alszik vissza, csak fél 9-9 körül. Este fél 9-9 között alszik el, éjjel 2-5 alkalommal felsír (foga miatt).Hogy lehet, hogy van akinek alszik reggel 7-8-ig a baba? Ha este később alszik el, akkor is felkel legkésőbb 6.10-kor.
2010. márc. 19. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Háááát, mi még nem vagyunk ennyi idősek (5,5 hó), és az én kisfiam alszik, de azért vigasztalni akarlak egy kicsit: hamarosan előre fogjuk állítani az órát, az majd talán segít egy kicsit. :) (B)
2010. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk, 7 hós. Ma nem volt szerencsénk, de általában megetetem, és visszaalszom, látja, hogy alszunk, és egy pár perc után ő is visszaalszik magától. De mondom, ez sajna nem mindig van így..Nem lehet mit csinálni, ha fel akar kelni, fel fog..
2010. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

7 hósom este 6kor alszik(tudom...korán)És reggel ő így kel 6kor.Nem ébred.


A téli óraátállítás miatt csúszott el a 7kor alvás 6ra.


Napirend?


Reggel 6kor kel, 200ml tápszer,játék+zenét hallgat

Tízórai 9kor 190ml gyümi 3 lapos evőkanál keksszel.

10kor alvás 12ig.

13kor ebéd fél üveg főzelék,játszás.

15kor 200ml tápszer+alvás 16ig

Felkel,akkor játszik.

17,30kor fürdés


Havonta 1 kilót hízik.Még akkor is ennyit hízott,mikor jött a foga,pedig 2 hétig nem evett,de utána állandóan evett,rettenet mennyiségeket.


Neked mennyit alszik napaközben?Az is bezavarhat ám,ha nappal nem alszik eleget.

18,00kor vacsi 180ml tejpép

18,05 :-D megy aludni.

Éjjel nem ébred fel.

2010. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is visszateszem még a fiamat megetetés után, mindig így csináltam, most 13 hónapos, mi 9-ig alszunk így tutira. Viszont nálunk van redőny és elsötétítek mindig mindent.. ez azért sokat dob a dolgon.. ahol nincs redőny, ott a fiam is korábban kel.. én nem tudok nagyon korán kelni, mert vizsgára készülök, és nem tudok mellette tanulni, mert nem hagyja, hogy ne vele foglalkozzam, így este tanulok- későig, így viszont képtelen vagyok felkelni reggel:S

Talán egy alaposabb besötétítés neked is sokat segíthetne.

2010. márc. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam a nappal kel, ezért bízom az óraátállításban... bár mindegy, mert akkor később fog feküdni. Én már lassan megszokom. Ilyen a biológiai órája, ezt nem tudom kijátszani semmivel.


Napirend:

5-6 reggeli tápszer 8 körül alvás

9-10 tízórai gyümölcs, puding, joghurt 12 körül alvás

13-14 ebéd főzelék utána séta, közben alvás

16 körül uzsi tejpép, tejberizspép (néha elmarad az uzsi, akkor korábban vacsizik)

18-19 között fürdés, utána vacsi

20-21 között alvás

éjjel 1* kel, vagy éjfél vagy hajnal 3 körül.... tegnap ez elmaradt, így este 9től aludt, ma reggel 6-ig.

Most 8 óta alszik és már negyed 10.. nem értem.

2010. márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 6 órakor eszik reggelit, majd 7-ig visszaszundít.


Nem tudom, mi a bajotok vele. Gondoljatok rá, hogy ha majd bölcsibe vagy szerencsésebbek csak oviba kell menni, nem lesz gond a felkeléssel.

Én így fogom fel, és nem teher, hogy már 5:45-kor kelek reggelit készíteni a picúromnak.


9 hós a baba

2010. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Oksi, én ezt megértem, és el is fogadom kedves előttem író, de például én napi 3 óra alvással nem lennék el. Főleg nem tudnék tanulni alvása alatt, mert én is mellé akarnék bújni. Amíg éjszaka 2-3 óránként kelt, meg is tettem, mert olyan voltam mint egy mosott kakkancs.. Sokaknak megterhelő a nagyon korai felkelés, ez alkati kérdés is. Sosem voltam- még gyerekként sem az az korán fekvős, korán kelős. Babával sem vagyok ilyen. De az is igaz, hogy az esti fejés nekem 2-3 órát vett igénybe, amíg szoptattam, mire ki tudtam masszírozni minden csomót, már ülve elaludtam volna, és ezt mindazért, hogy megmaradjon a tejem.. meg is haltam volna, ha 3-4 órát két részletben alhattam volna összesen, és már 6 kor fönt kellett volna lennem vele. Fölkelt, megetettem, visszafeküdtünk, ezt szokta meg talán.

A sötétítést tudom ajánlani, de így, hogy egyre korábban világosodik, a fiam is egyre korábban kel, még redőnnyel is. Egy próbát egy jobban besötétített szoba neked is megérhet talán, de simán lehet, hogy ilyen alkatú a bébid.

2010. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok,nem nem lehet,hogy összefüggésben van az evéssel.Az én babám este rövid időn belül kétszer eszik,olyan hat óra körül bekajál,hétkor fürdünk és fél nyolckor megyünk aludni,akkor egy jó nagyot szopizunk.A hatórai kaja az mindig kanalas és tartalmas.Na ettől úgy belakik a baba,hogy éjszaka nem éhezik meg.
2010. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

13:18-as vagyok. Nem tettem hozzá, hogy nekem bizony a babám nap közben összesen 1,5 órát alszik pár hetes kora óta! Szóval napközben szinte mindig ébren van.

Én úgy 6 hónapos koráig bizony 4-5 órát aludtam 2, esetleg 3 részletben. Most egy picit annyival jobb, hogy nyugodtabban alszik, nincs pocifájás (helyette fogzunk)

Nagyon nehéz néha én is felmondanék. De hát a babám és érte kész vagyok áldozatot hozni. Egyébként soha nem tudtam korán felkelni, én örülök, hogy végigalussza az éjszakát...jobb esetben.

Szóval 5:45-kor megyek tápszert készíteni a reggelijéhez. :)

2010. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!