Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a kisbabám és tegnap...

2 hetes a kisbabám és tegnap a védőnö azt mondta hogy este 22. től reggel 6-ig ne etessem anyatejjel. Hogy tudnám elérni hogy ne ébredjen fel éjszakánként?

Figyelt kérdés

A védönő azt mondta hogy este 22-kor mindkét mellemből etessem meg ez megtörtént, majd elaludt, de éjjel felébredt és követelte a kaját, nyügős volt és sirt is.

Mit tegyek hogy éjjel ne ébredjen fel , hogy ne egyen?

Mit adjak neki ha mégis felébred?

A védönő szerint 6 hetes korára meg kell tanitanom éjjel aludni, de ezt hogy érhetném el?


2010. ápr. 8. 09:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A védőnők mindig ilyen "okosságokat" mondanak. de ez szerintem hülyeség! egy 2 hetes gyereknek még javában nyugodtan adhatsz éjjel is enni!!!! 6 hetes korra...mi a nyavalyának? felejtsd el :) Örülj, hogy van tejed, adj neki, amikor kéri :) Majd ha már 4-6 hónapos lesz akkor talán, de most még szüksége van rá!!!!!
2010. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkora hülyeség! 2 hetes nem fog aludni éjjel, mert éhes lesz. Nyugodtan adj neki enni akkor, amikor kéri.
2010. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ó, az okos védőnő!!!! Egyszerűen: NE HALLGASS RÁ!! Annyira pici még a babád, hogy neki még szüksége van arra, hogy éjjel is egyen! A gyomra akkora, mint az ökle... gondolhatod, mennyi fér bele... Hiába eszik este mindkét melledből, akkor se fog többen enni, hisz az étvágya nem lesz nagyobb... Meg se tudja különböztetni az éjszakát a nappaltól. azt, meg, hogy mikorra kell átaludnia az éjszakát, nehogy már a védőnő mondja meg... Átalussza, ha megérik rá. Ha éhes, szoptasd meg, ez is segít fenntartani a tejtermelést és a babád is szebben fog fejlődni. Egy éhes újszülöttnek enni kell adni, aztán alszik. Hiába adnál neki vizet, teát, az csak ideig-óráig altatná vissza (ha egyáltalán elaludna), aztán az éhség újra felébreszti... Egyszerűen hallgass a babádra és úgy csináld, ahogy neki jó! egy kívülálló ebbe ne szóljon bele, még ha védőnő is...neki meg kiváltképp tudnia kellene ezeket!!
2010. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság szerintem. Nekem anno csak azt mondták, hogy a 3 órát tartsam be két kaja között. Mivel 1,5-2 óránként kért enni, tereljem el a figyelmét 1,5-2 órára. Hát köszönöm szépen, könnyű azt mondani. Tereljem el a figyelmét egy éhes, ordító 4 hetes gyereknek?? Én meg tojtam rájuk. Akkor evett, amikor akart. 6 hetes korától magától alussza át az éjszakákat.
2010. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többet ne engedd be ezt a védőnőt. Ilyen egyszerű.


Ezt úgy írom, hogy 3 gyerekem van és mindhárom 3 hónapos korától átalussza az éjszakákat (12 órát), ami nagy szó.

De 3 hónapos, nem 6 hetes koruktól!

2010. ápr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Van a te védőnődnek egyáltalán gyereke???
2010. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass rá! Felháborító, hogy ilyen védőnők is vannak! Gondolj bele, a pici a hasadban folyamatosan kapta a táplálékot, hogy állna át 2 hét alatt arra, hogy 8 órán át ne egyen! Kíváncsi lennék, mit válaszolna a védőnő arra a kérdésre, hogyha felébred a baba éjjel éhesen, hogy kell lecsitítani reggel 6-ig! Mert az lehetetlen, és csak kínozná a babát. Ezen kívül a tejed is elapadhat a hosszú szünet miatt. Etesd csak meg éjjel is, ha kéri, előbb-utóbb úgyis átalussza az éjszakát magától is.
2010. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A mi védőnőnk ilyet sosem mondana, mert ez a felfogás ezer éve lejárt lemez :P

Én akkor etettem a kislányomat, amikor éhes volt, persze nem óránként, hanem ésszerű kereteken belül. 3 hónapos most, az éjszakákat régóta átalussza, és nappal is szinte óramű pontossággal eszik. Pedig nem erőltettem.

Adj neki enni éjjel is, ah éhes! Picike még a gyomra, hamar megemészti az esti kaját, nem bírja ki reggelig! kínzás lenne. A tea sem megoldás, hiszen azzal nem lakik jól. Cicit adj neki, ha éhes. Szerintem.

Az ösztöneidre hallgass, ne a védőnőre!!!!

2010. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként én is furcsállom, hogy ilyet mondott mert szerintem is még csak 2 hetes a baba, és szegény reggel 6-ra nagyon éhes volt már! A mellemből éjjel bár nem etettem, de volt lefejt tejem igy azt adtam neki, és pici teát, de hát az nem volt elég neki, legközelebb akkor megetetem éjszaka is, mert tényleg a baba honnan tudná hogy mikor van éjszaka? Egyébként úgy tudom hogy van 1 lánya neki, csak unokája nincsen!!
2010. ápr. 8. 09:27
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Te szegény, jó hülye védőnőt fogtál ki.:((

Nekem mindkét gyerekem csak anyatejes volt 6 hós koráig, egyikük se aludta át az éjjelt addig amig csak szopiztak. A lányom most múlt 6 hós, elkezdtük a hozzátápit és majd csak most fogja szerintem átaludni.

Az anyatej nagyon gyorsan emésztődik, egy 2 hetes baba meg még nagyon pici ahhoz hogy 8 órán át üres legyen a kis gyomra..

2010. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!