Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor lehet legkorábban...

Mikor lehet legkorábban nyugodt szívvel leszoktatni a babát az éjszakai szopiról apa segítségével?

Figyelt kérdés
Apa kelne fel hozzá és fektetné vissza, nyugtatná meg. Ettől várható egyben az is, hogy ne ébredjen fel (ha nincs fogzá, mozgásfejlődés..stb.)

2013. szept. 20. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van, aki szerint onnantól, hogy elérte az 5 kilót, nem kell etetni éjjel, hát nem tudom. Én mindkettőnél kivártam az 1 éves kort, amikor már 1000%-ig biztos voltam benne, hogy csak a szórakozás kedvéért kelnek, és nem az éhség miatt. Lehet, hogy ez a másik véglet. Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy ettől még nem aludták át az éjszakát... A nagy kb. 2 éves koráig kelt rendszeresen minden éjjel, a kicsi most másfél, két kezemen meg tudom számolni, hány éjszakát aludt végig, pedig már fél éve nem szoptatom éjszaka.
2013. szept. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A nagynál ez 6,5hósan 3nap alatt megtörtént,nem volt beteg,nem voltak fogai,nem állt.A kicsi épp ilyen idős,fogzik,áll,folyton beteg és nem nagyon főzelékezik,cicifüggő.Esélytelen lenne.Nagyon gyerek és helyzetfüggő!
2013. szept. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ha ugyanúgy felkelne, akkor sok értelme nem lenne a "leszoktatásnak", hiszen pont az lenne a cél, hogy végre tudjunk aludni :-)
2013. szept. 21. 18:41
 4/13 anonim ***** válasza:
20 hós koráig szopizott a kisfiam éjjel. Magától hagyta abba. 15-16 hós kora körül 1x próbálkoztam, hogy csak vizet adok neki. Azt az ordítást amit levágott, már kék volt a szája mert levegőt is alig vett. Ott fel is adtam, nem hagytam szenvedni.cumit sem fogadta el. Most 4,5 éves, a mai ébred 1x mert szomjas, ritkábban , hogy pisilnie kell.
2013. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

7 hónapos és most gondolkodok rajta.egyértelmű megszokás neki fél perc alatt visszaalszik.


Csak, kapaszkodva lépeget, bizonytalan vagyok belevághatok-e...:)


Elvileg akkor jó ha nem vagy bizonytalan, és valóban mindent kizártál..

majd írd meg sikerült-e...

2013. szept. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

beszéltem szoptatási tanácsadókkal is, kaptam támogatást tőlük, de mégis egyenlőre nem avatkozunk bele. most egyre többször 1x kel, ezt pedig simán kibírom már, rendesen pihentető 11 hónap rendszeres 2-3 éjjeli ébredés után! :-)

úgyhogy hallgatok a szívemre és várok, amíg magától hagyja abba, mert nekem igazán az lenne az öröm..

2013. szept. 24. 13:58
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Apukád tök rendes, hogy ilyen komoly szerepet vállal az unoka nevelésében!
2013. szept. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
bocsánat, ezek szerint félreérthető voltam, Apa az most a férjem volt ebben az aspektusban.
2013. szept. 27. 10:38
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, épp erre szerettem volna rávilágítani. Sejtettem, hogy a gyerek apját hívod te is apának. Hát, nem lennék a helyében.
2013. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem igazán értem mit szeretnél ezzel mondani. ha nyíltan mondanád érthetőbb lenne, miért nem szeretnél a helyébe lenni..bár nem értem ez hogyan kapcsolódik a kérdéshez?
2013. okt. 14. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!