Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudtátok átszoktatni a...

Hogyan tudtátok átszoktatni a cicin alvó babátokat a kiságyban alvásra?

Figyelt kérdés

2.5 hónapos a kisebbik lányom. Már a kezdetektől fogva elszundított szoptatásnál. Minden rezdülésre felébred, így hagytam, hogy velem aludjon. Próbáltam betenni a kiságyába és hasra fordítani, de bármikor és bármit csinálok nagyon sír. Egyáltalán nem alszik hason, csak az oldalán a puha párnán mellettem, ami nem tesz jót a csípőjének és a gerincének:-((( Már mindenhogy próbálkoztam betenni, hajnalban is, amikor nagyon mélyen alszik, de ha visszaringatom, akkor is égtelenül sír:-(

Próbáltam a felvesz-letesz módszert is. Sikertelenül. Bár olvastam, hogy az majdnem ugyanaz, mintha hagynám sírni, mert ugyanúgy reménykedik, hogy valaki felveszi és biztonságban érezheti magát:-(

Féltem, hogy nem tesz jót neki ez a fekvés, bár nekem könnyebb, hogy velem van és nem kell egy éjjel 10-15-ször kivenni, csak mellé bújni és szoptatással visszaaludni. Tudod, hogy ő így érzi magát biztonságban, de jobb lenne ha rá tudnám szoktatni a kiságyban alvásra.

Van ötletetek, tapasztalatok? Nektek hogy sikerült?


2013. szept. 25. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem cicin alszik el (de ringatásra is el tud aludni, csak cicin 10 perc, ringatva 30 és már 7,5 kiló, szóval inkább cici..) :) de én a kiságyba teszem ha bealudt.

lehet, hogy jó alvó, és az is lehet, hogy ilyen "békés" természetű, de azért mi is igyekeztünk a párommal a kiságyhoz szoktatni.

mi első perctől kezdve ahogy altattuk, és beszunyált, ment a kiságyba. ez most is így van (4 hónapos) de ha felébred, és megszoptatom, van, hogy nem teszem vissza, alszik velem. így kap ilyet is, olyat is.

lehet, hogy napközben kellene treníroznod a kiságyra, sőt, nálunk a gyerek aludt el magától ott.

kb. 2 hónaposan kezdte amúgy a kiságyban elalvást.

azt tudod tenni, hogy reggel kicsit korábban keljetek a szokottnál, hogy legyen álmos, aztán tedd be a kiságyba, legyen ott neki valami lógós játék, forgó, amivel eljátszik, elnézegeti, aztán várd, hátha elalszik. pár ilyen alkalom és már valamennyire megszokta a kiságyat.

illetve bármikor, ha bealszik, tedd be a kiságyba, ezzel is szokja.

figy csak! szerinted mi baja lenne a hátának? :) :) nyugodtan aludjon veled, ha csak ettől félsz akkor oszlasd el a félelmed. sok anya alszik együtt a gyerekével - legalábbis a nővérem, a barátnője, barátnőm anyukája (most 60 éves) is mindkét babájával együtt aludt, mind egyenes hátú emberek, gyerekekről van szó :) :)

szóval nálunk is csak az esti szabadidő, apával összebújás miatt van kiságyban elalvástól (7/8 óra) első szopiig (12/01 óra) meg a napközbeni alvásokra, hogy tudjak tenni-venni. de ez nem fontos! :)

aludjatok jókat együtt - ja, ha majd forog, akkor úgyis elhelyezkedik, hanyattfekszik.

ui:régebben én is kitámasztottam, hogy bújcizva audjak vele, és hogy "tudjam hol van" aztán egy hiperszuper szivacsot vettem (hogy még gyerekbarátibb legyen a közös alkalmankénti aluszkálás) és a gyerek a hátán alszik én is, és ugyanúgy tudom, hol van, és ugyanúgy jó egyóütt aludni. ha éjjel kér cicit, akkor persze magamhoz gurítom, így kicsit munkásabb, de mondjuk én amúgy is sokszor felébredek, hogy "ránézzek" éjjel, nekem ez megnyugtató (és nem fárasztó)

szóval aludjatok együtt, ha jó nektek :)

a kiságyban meg had' játsszon, hátha megszereti, és bealszik magától is ott :)

2013. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 1,5 éves, 11kg, cicin alszik el, aztán kiságyban.

persze, tudom, hogy nem jó, régen le kellett volna szoktatni, de egyrészt így kényelmes, másrészt nem tudom másképp, harmadrészt nem hagynám sírni. próbáltam a "minden gyerek megtanul aludni" könyv módszerét (először 3 perc sírás után megyek be, aztán 5, stb...) 1 percig bírtam....

máshol meg olyat olvastam, és sok hozzám hasonló anyukától azt hallottam, hogy majd megtanul aludni, ha eljön az ideje, ahogy megtanul járni, szobatiszta lesz stb... ki kell várni, vagy ha majd nem lesz tejem, akkor is lesz valahogy.

az tény, hogy ha felébred és nem az van, mint amikor elaludt (vagyis az ölemben, és cicin), hanem az ágyban egyedül, az rossz neki, és emiatt elkezd sírni, de hamar bemegyek és megint elaltatom.


vagyis nincs jó megoldás: vagy hagyod sírni pár éjszakát, míg átszokik, vagy folytatod így és majd megnő és megtanulja.

2013. szept. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:-)

Az az igazság, hogy nem véletlen, hogy a 4 éves lányom csak pár hónapja alszik el önállóan:-) 21 hónapig cicin, (később összebújás) utána tettem be, de vele működött a hason alvás. Szeretem kényeztetni őket, nem gond az éjszakai felkelés és szoptatás sem, csak aggódok a kicsi csípője és gerince miatt, hogy egyáltalán nem alszik hason.:-(

2013. szept. 25. 22:10
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Milyen szivacsot vettél a babádnak?

2013. szept. 25. 22:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat, most látom, hogy mindkét választ Te írtad:-)
2013. szept. 25. 22:13
 6/10 anonim ***** válasza:

szia

a 2hónaposnál még nem a felvesz-letesz módszer-hanem a susog-ütöget,ha a könyv szerint próbáltad.nekünk bevált..

2013. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
első vagyok. vettem a Jysk-be egy 140*200-as szivacsmatracot, amiben kókuszréteg is van (a babának is kókuszos a matraca) és azon alszom a kicsivel. most amúgy 40eFt... tudom, nem olcsó, NEKEM NAGYON MEGÉRI. a földön van a matrac, ezért is bababarát, ha legurul se lesz baja (ha már kúszik-mászik) a kiságy mellett van a matrac, ha éjszaka úgy érzem, hogy elterülnék, mint az alföld, berakom a kiságyába, ott alszik tovább szépen, köv. etetésig :)
2013. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbáltam a susog-ütögetet is, de nem jött be.Most sajnos nem volt más választás cumival teszem az ágyba a cici után. Így gyakran visszaalszik.
2013. szept. 29. 15:45
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Köszönöm.a segítségedet:-)Azt hittem egy pici baba matrac, amire szopinál rátehetem. Nekünk is van matrac az ágyon (vacak ágyon van egy plusz jó minőségű matrac), de muszáj vagyok valahogy megemelni a babám, mert nagyok a melleim és csak úgy férünk egymáshoz szopinál. Ezért raktam párnára, ami nagyon puha, ami ugye nem jó a gerincének. A kiságyban nekünk is kókusz van.

2013. szept. 29. 15:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy jó lehet, csak úgy a földön, az a legbiztonságosabb. Sajnos nekünk pici a lakás, épphogy elfér a hálóban a kiságy mellet ez az ágy!:-( Köszönöm mégegyszer és minden jót Nektek!
2013. szept. 29. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!