Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Csak az én gyerekeim küzdenek...

Csak az én gyerekeim küzdenek mindig az elalvás ellen?

Figyelt kérdés
2 éves és 5 hónapos, de le sem tagadhatnák, hogy testvérek! Az utolsó pillanatban is képesek kinyitni a szemüket, nehogy véletlenül elaludjanak... Látom, hogy majd leragad a szemük, de akkor is inkább forgolódnak, mozgolódnak, nehogy elaludjanak.
2013. okt. 7. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Leírnád nagyjából hogyan zajlik az altatás nálatok? Pl mikor van vacsi fürdés, hogyan zajlik az altatás, meseolvasás van-e, lámpafény van-e, vagy lefeszik az ágyba és be kell csukni a szemüket, stb. Főleg a nagynál, és akkor hátha jobban tudnánk segíteni, hogy esetleg mit csinálj másként. A kicsinél végülis még nem gond, ha nincs beállva az esti rutinra, de őt is szokatni lehet már erre. Nos?
2013. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kicsi csak a nappali alvásnál küzd, este elalszik evés közben, leteszem és nincs gond. Persze át nem alussza az éjszakát.


A nagy délben is és este is harcol. Befekszik szépen az ágyba, tudja, hogy alvás van, a szemét is becsukja, de aztán ki is nyitja. Mellé szoktam feküdni, de néha már próbálom, hogy egyedül aludjon. Amikor mellé fekszem fogdossa a kezemet, ide-oda pakolgatja magán, a lábával játszik a falon, meg mindenféle mozgásokat produkál. Aztán egyszercsak megnyugszik és elalszik. De van, hogy mégsem alszik el, hanem kezdi elölről a produkciót. Nappal hamarabb éjjel később alszik el. Mint aki nem akar aludni. Amúgy 7 körül kel, fél 1kor van a déli alvás és 9kor az esti. Vacsi,játék, fürdés, öltözés és egyből ágy. Tejet pár hónapja már nem kér, de nem változtak meg ettől a szokásai.

2013. okt. 7. 09:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs meseolvasás (próbáltam, de csak tovább tart elaludnia), egy nagyon halvány fény szűrődik be az ajtón amíg altatom. Ha lekapcsolnám, én egy pillanat alatt elaludnék :D
2013. okt. 7. 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, h a játék nagyon felpörgeti, és nehezen nyugszik meg. Próbáld vacsi előtt a játékot. utána már nyugodtabb környezetet biztosíts nekik. Ne pörögjenek túl. Szerintem ők lassabban nyugszanak, higgadnak le, mint mi. Nálunk van bent egy sólámpa, az világít az esti szopinál, délután meg enya szól a gépről és hintában altatom, utána beteszem az ágyába. Itt már nincs cici. 8 hós
2013. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is ket eves, az oruletbe kerget, siman masfel ora az altatas, egyszeruen keptelen kikacsolni, pedig faradt, mert asitozik, csukodnak a szemei, aztan egyszer csak a semmibol ujra feleled. Mostanaban mar fel11 kor alszik csak el, pedig 9 kor agyban van, reggel meg nem bir felkelni, fel8kor keltem nehany napja hatha este hamarabb fog aludni, de egyenlore semmi jele, nappal egytol alszik fel3ig
2013. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 monika13 válasza:
Az én kisfiam 9hós és minden este küzd az elalvás ellen hosszu, fárasztó perceket (20-30) töltök az ágya mellet. És minden fordulásnál felébredt, feláll, akár éjjel 2-kor is és vigyorog rám a kiságyból :) Ez van!
2013. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Istenem mintha csak az én fiaimról írták volna!

3,5 éves a Nagy 8 hós a Kicsi!Szoktam monmdani sztem indigóval készült a 2.-ik mert pont ugyanolyan mint a bátyja!Állandóan hadakoznak az alvás ellen!Főleg a Kicsi mivel őneki most nyílt ki igazán a világ most tanul kúszni lassan mászni és hát nincs ám idő itt aludni kérem!De közben meg dörzsölgeti a szemét majd leragad de ha beteszem a kiságyba visít mint akit ölnek!

Szóval hasznos tanácsot nemtudok adni csak tudd nem vagy egyedül!

2013. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap 11 után aludt csak el. Magunk közé kellett vennem, mert már nagyon fáradt voltam. 9 óta próbáltam altatni. Eddig ilyen még nem volt. De amúgy én a 20 perces altatással már kibékülnék!
2013. okt. 10. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!