Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le 2 éveseme...

Hogyan szoktassam le 2 évesemet a cumival való alvásról? Egyébként nem használja csak alváshoz.

Figyelt kérdés
Van neki még rongyija és plüss is, amivel alszik, de még a cumit is kéri mindig.
2013. okt. 8. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, mert a megoldást nem tudom, de miért szeretnéd leszoktatni? Van valami konkrét oka? Mert nagyon sok 2 éves alszik el cumival, önmagában nincs azzal semmi baj.
2013. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha bekerül a közösségbe, akkor ott már ne kellje, a gondozók nem igazán veszik jónéven. Egyébként leszoknak maguktól később, vagy hogy szokott ez lenni?
2013. okt. 8. 13:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Mikor húgom volt hasonló cipőben apám nemes egyszerűséggel ledobta a pincébe. Elő sem került:)

A nagyfiamnak "elveszett" a középső meg nem is cumizott soha. Csecsemő korában nem fogadta el, mi pedig nem erőltettük. A legkisebb egyelőre szintén nem cumizik, de még csak 2 hetes, lehet ez még változik...

2013. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Hát szerintem sem olyan nagy tragédia ez. Pont a napokban beszélgettem erről édesanyámmal, aki óvónő. Mondtam neki, hogy félek, hogy esetleg ha fél év múlva kezdi a lányom a bölcsit,(akkor lesz 2 éves) nem engedik majd a bölcsiben a cumit, mert láttam pár ilyen kérdést itt, hogy szóltak hogy nem vihet cumit. Erre anyukám csak tátotta a száját, hogy mekkora hülyeség, akkor keresni kell másik bölcsit, mert miért ne cumizhatna, ha megnyugtatja, hiszen picik még. És mesélte, hogy náluk van pár nagycsoportos is, aki cumival alszik el, az már elgondolkodtatóbb, hogy lassan le kell szoktatni, mire suliba megy, de a piciknél semmi probléma nincsen vele. Főleg, ha csak alváshoz kell neki...


Persze lehet trükközni, le lehet szoktatni ha nagyon akarja az ember, de én nem fogok különösebb problémát csinálni belőle 4-5 éves korig. Én személy szerintem 5 éves korig cumiztam, 6 éves koromig pedig az ujjamat szoptam. Akkor láttam egyik ismerős kislánynak a fogszabályzóját, és onnantól nem szoptam az ujjam, hogy nehogy nekem is hordanom kelljen :)

2013. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gyinyiszka válasza:
100%
Szerintem, ha csak alváshoz használja, akkor az nagyon jó és nem cumifüggő! Ne akard tőle elvenni, mert ez segíti őt megnyugtatni és álomba merülni! Attól, hogy bölcsői be vagy oviba megy, ott majd nélküle fog aludni, tudni fogja, hogy ott nincs. Nálam is ez volt amikor kicsi voltam és 5 évesen tettem le végleg a cumit úgy, hogy apával és anyával közösen eltemettük. A legjobb barátnőm kisfiánál is ugyanígy volt, az oviban cumi nélkül aludt, de otthon este cumival.
2013. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
A bölcsi miatt ne aggódj:). Az én lányom még szopott mikor bölcsibe került, nem volt semmi gond, ügyesen elaludt a nélkül is ott. Okosabbak mint gondolnánk:), tudják hamar, hogy más hely- más szokások:). Nálunk meg a g.nénik kifejezetten kérték a cumizós gyerekek szüleitől, hogy lehetőleg ne most akarják "elvenni" tőlük, amúgy is sok a változás a kis életükben, ez legalább maradjon meg, illetve nekik is könnyebb altatni ha van cumi annak, aki cumizik.
2013. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak alváshoz kell a cumi, akkor szerintem ne aggódj! Neki a cumi megnyugvás! Ne szoktasd le!
2013. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!