Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyeves, es meg mindig tobbszo...

Porcukormókus kérdése:

Egyeves, es meg mindig tobbszor felebred ejszaka. Hogyan szoktassam le rola?

Figyelt kérdés

Mostmar kb. 4-5 hete tapszert sem kap, ezt hamar megszokta, de igy is felebred 2-3szor. Mostmar nagyon faraszto. (plane hogy van egy keteves novere is, aki meg nappal "ir le" a dackorszakaval..)

Raadasul a kicsi nem csak egyszeruen felebred, hanem 10bol 9szer felordit, es addig nem is hagyja abba, amig vki ki nem veszi az agyabol. A ferjem szerint en kapattam el azzal, h allandoan odarohangaltam hozza minden nyikkanasra. Ami lehetseges is, csakhogy ne ebressze fel a nagyot- a nagylanyom mostanra azonban mar teljesen megedzodott, atalussza ezeket az ejszakai musorokat.

Egyebkent a kicsi nem fogzik vagy hasfajos, szerintem is inkabb egy rossz beidegzodes ez az allando kelegetese. De hogyan tudnam ravezetni, h ejszaka alvas van, CSAK alvas?


2013. szept. 12. 04:15
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Valóban te kapattad el. Hagyd sírni, ne vedd ki az ágyából, ne gyújts villanyt, sötétben próbáld megnyugtatni. Ha továbbra is sír, hagyd ott egyedül. Rövid időn belül ,megszokja, hogy nem veszitek fel, és aludni fog.

Egy kisbabát könnyebb elrontani, mint helyrehozni a dolgot.

2013. szept. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. :/

De az elejen ez tunt a legjobb megoldasnak, mivel a nagyom eleg erzekeny kislany, minden teso-neszre felebredt es sirt o is. Eleg feltekeny is, es en egyedul nem tudtam ketfele szakadni.

De mint mondtam is, a nagy harcedzett lett, mar atalszik mindent. Most a kicsi ugyet probalom megoldani, nem tul sok sikerrel, mert a fiatalember is eleg kitarto.. :S :)

Ez a sirni hagyas, nem vagyok epp ellene (mondjuk mostmar semmi ellen sem, csak aludjunk mar vegre egy normalisat..), de azert hatha van vmi jobb modszer is.

Koszonom a valaszod, johet meg!!

2013. szept. 12. 07:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nalunk a kicsi 11honapos és ő sem alussza végig az éjszakát és ő kap még tápszert éjszaka ha ébred! A nagy 3, 5 a saját szobájában alszik a kicsi a miénkben az ágyát magam mellé raktam én soha nem hagytam egyiket se sirni! Ha ébred benyulok hozzá, simogatom vagy amitől ő meg nyugszik megfogom a kezét! Próbáld ki minden gyerek más van aki végig alszik par hetesen még masik 3evesen se! Kitartas
2013. szept. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerencsések vagyunk, mert egyéves babánk már 3 hónapos kora óta végigalszik, ritka, ha meg kell itatni éjszaka (ilyenkor még tápszert adunk neki). Alap kiindulás, hogy minden baba, gyerek más. Mivel nálatok a babusgatás is elég neki éjszaka (nem akar enni/inni), ez talán arra utal, hogy ha napközben megkapja a kellő biztonságérzetet, dédelgetést, talán éjszaka nyugodtabb lesz. Lehet, hogy a 2 éves kislány napközben sok energiát elvesz ;-) és a baba nem kapja meg ébren a neki szükséges megnyugtató odafigyelést. Külső tényező is lehet, pl. hangos szomszédok. Ezt sokszor megszokásból észre sem veszik a szülők, egy érzékenyebb babát viszont zavarhat, megrémiszthet.
2013. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!