Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5hetes babátoknak van már...

Jázikaaa kérdése:

5hetes babátoknak van már napirendje?

Figyelt kérdés
Ha igen hogy alakult? Szívesen várok tanácsokat ebben a témában, mennyit alszik, mikor? Éjjel hogy alakul? Hogy altattok?

2013. okt. 9. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne nevettess!!

Majd 5-6 hónaposan már talán kialakul.

2013. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

szia

én az 1 otthoni naptól igy alakitottam mindkét gyerkőcnél.presze nem percre belőve-de 1órán belül kb.nekem 2hónapos múlt.igy alakul :8körül reggeli-játék,éneklés,babusgatás-kb 1órát van nekem fent.aztán altatás kb 5-10prc alatt elalszik.most már az ágyába teszem le,mert jönnek a hidegebb idők.alszik egy nagyot-és ha még nincs evés idő,akkor sétálunk picit.dél körül ebéd-hasonlókkal utána-ha álmos,alvás.most a babakocsiban,az udvaron-vagy séta,hogy a kutyus is örüljön.fél4-4körül uzsi.aztán megyünk az oviba-ha én megyek érte.utána megit egy rövid alvás.sajna a kezdetektől nekem nagyon nyügis este 6-7ig .ekkor a különböző praktikák bevetése-tologatás,séta,porszivó..stb 7kor már megyünk fel -negyed8-fél 8körül fürdés- a szokások rituálé-és alvás.éjjel még 1szer ébred enni-majd csak hajnalban 5-6 körül.de előfordul,h 2szer ébred éjfél,4-ha fejl ugrás van..szerencsém van-jó alvó,nem ringatom,próbálom az egyedül alvásra szoktatni.sirni sosem hagyom,de ugyesen megnyugtatja magát pár perc alatt.külön ágyban van-mellettünk-és nem teszem be magamhoz,hanem a saját helyén simogatom-csendesitem

remélem segithettem

2013. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7 hetes. 6-7 között ébred, ekkor cici és elvisszük a nagyot az oviba. Mire hazaérünk elalszik, max egy fél órát pihen. Utána élénk, játszunk egy kicsit, majd cici, és levegőzni megyünk. Ilyenkor két, két és fél órát alszik. 1 körül megint cici. Nézelődik ilyenkor. 2-fél 3 körül bealszik, és kb. 1 órát pihen, aztán éhes, játszunk és még fürdés előtt ált valamikor fél órát pihen. 7-kor fürdés, felpörög tőle, kb 10mire bealszik, mélyen és 2 kor még ébred enni.
2013. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
altatás ringatva vagy simogatással.
2013. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 hetes a kisfiam, de nincs napirendünk, nincs 2 egyforma napunk. Mindig másképp kel, fekszik, eszik. A fürdetést este 6 és 9 között csinálom, tőle függ mikor kel fel, fürdetés előtt és után is kap enni. Az altatás is változó, az első 2 hetében aludt mint a bunda az ágyában, aztán csak úgy aludt el ha a mellkasomon volt, utána csak ha a közelében érzett, volt amikor csak a séta, szabad levegő segitett, mostanában pedig elringatja a babahinta. Nem tudom mikorra alakul ki egy napirend, de az éjszakáink annyiból jobbak hogy evés után rögtön visszaalszik. Volt olyan időszaka hogy reggel 7- du 3 ig ébren volt, ezidő alatt kb 6* evett és bármit csináltam nem tudtam elaltatni. És nálatok mi a helyzet?
2013. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapos. A napirendünk csak annyi, hogy este 8-kor fürdetés, cici és 9-re már el is alszik. 7-ig fel se ébred. Napközben meg mindig másképp lalakulnak a dolgok. Sűrűn eszik. A napközbeni avás is változó. Hol rövidebb, hol hosszabb.
2013. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10 hetesen alakult kis a napirendünk, de ismerősöméknél 8 hónaposan! Türelem, kitartás! Picike még 5 hetesen azt sem tudja hol van! Ismerkedik a világgal.
2013. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy irtok minden tanács segítség.nem akar alakulni semmi sem. Második gyermek de nagyon más minden. Elsö babám jó gyerek volt jó alvókával 2hónapos korától át aludtak az éjszakát nappal is rögtön megvolt mikor mennyit aludt. Most más a helyzet a kicsi nappal sokat alszik éjjel pl ma is szinte semmit. Persze a nagyot is fel fel ébreszti. Ki vagyok. Ötleteket várok. Külön szobában vannak de át hallani. Éjjel is kb 4szer is szopik a kicsi.
2013. okt. 11. 13:29
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és egész áldott nap ha felvan csak sir. A cumi az egyetlen ami bevált de én nem szeretem. De muszály. Mihelyt kiesik a szájából azonnal sir. Gondoltunk hasfájásra néha van is de ez nem olyan sirás és a lábait sem húzza csak egyszerüen sir. Nem értjük miért.
2013. okt. 11. 13:32
 10/11 anonim válasza:
Napirend sosem alakul ki magától, csak ha Te kialakítod. Az én babám 7 hetes. 7-kor kelünk és délután négyig 3 óránként szoptatok. Beállítottam a telefonomat, 3 óránként jelez. Persze, sokszor van, hogy 15-20 perccel előbb megéhezik, olyankor nem hagyom sírni, de a 3 órákat betartom. 4 óra után két óránként eszik este 8-ig, közben 7-kor fürdetés. Ez azért kell, hogy lefekvés előtt jól tele legyen a bendője és minél tovább tudjon éjszaka aludni. Általában 2 és 4 között még felébred hajnalban egy rövid szopira, utána magától visszaalszik. Ha így csinálod 3-4 nap után visszacseréli az éjszakákat nappalokra és az egész család fog tudni pihenni. Fontos, hogy nappal ne hagyd 2-2,5 óránál többet aludni egyhuzamban. Amikor etetési idő van keltsd fel! Minél többet eszik nap közben, annál kevésbé akar majd éjszaka felkelni. Kitartás! :)
2013. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!