Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány fok a legjobb a babának...

Hány fok a legjobb a babának az alváshoz? (tudom a könyv szerint 22 C° - de az anyukák tapasztalatai érdekelnek most! )

Figyelt kérdés
Mostanában a fűtés miatt 25-26 fok van a babaszobában... Tekerjem lejjebb a szabályzót, hogy mondjuk legyen 22 C°, mert ezt írják a könyvek ideálisnak, vagy valami más támpontot kövessek az éjszakai szobahőmérséklet beállításra? Vagy hagyjam így, öltöztessem könnyű cuccba és örüljek, hogy nem fázik meg?
2013. okt. 11. 22:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A bölcsőhalál egyik fő oka a baba állandó túlmelegítése, 100 réteg ruha, és dögmeleg.

22 fok, body, rugi, hálózsák, vagy zsák helyett takaró.

A csecsemőknek tökéletes hőháztartásuk és hőszabályozó rendszerük van, milliószor jobb mint a felnőtteknek!

2013. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 21-22 fok van az egész lakásban. A kisfiam hosszú ujjú bodyban és vastag, ujj nélküli hálózsákban alszik. Ha átmegyek hozzá és hűvösebbet érzek, akkor ráterítek egy vékony takarót is.
2013. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
Fűtés nélkül van a lakásunkban 25 fok. Fűtéssel 28. Sajnos...nem lehet nyitva mindig ablak, mert megfázik. A pici babánál szerintem hülyeség a 23 fok alatti hőmérséklet, mert tisztába kell raknod, eteted...könnyen megfázik. A te konfort érzeted is jobb melegbe. Inkább párásíts és legyen kellemes meleg, minimum 23 fok. Hónapokig 36 fokban lubickolt, utána tegyük 18 fokra? Baromság! A nagylányomnak sincs baja, mi is kényelmesen pólóban vagyunk :)
2013. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a 22 fok jött be átlagba így ősszel, télen 22-23 között mozgott. neki, nekünk ez jó volt. ahol öltöztettük, fürdettük ott melegebb volt, de alváshoz ez a hőmérséklet volt jó.
2013. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hány fokra szoktattátok rá. Nekem a gyerekeim a 18-20fokot szokták meg. Napközben 18fok van este meg 20. Sógornőméknél mindig 24fok van, ott az én gyerekeim izzadnak, egy pólóban meg egy kis bodyban vannak, még az ő gyerekei totál felöltözve. Ők a legkisebb szélben is megfáznak, szinte folyton betegek. Nem azt mondom hogy csak ez az oka, de biztos ez is rátesz. Ha a te babád ezt a meleget szokta meg és jót alszik ilyen hőfok mellett, akkor nem kell rajta változtatni.
2013. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!