Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Harc az óvodával, altatják az...

Harc az óvodával, altatják az 5 éves gyerekeket is! Nem értek egyet! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Véleményeteket szeretném kérni. Kisfiam 5 éves lesz Januárban, 3. éve jár ugyanabba az oviba amit eleinte nagyon szerettem de egyretöbb a probléma sajnos. 120 eurot fizetek, lecserélték az ovonöt mert a másik elment szülni,(ez lenne a kissebb gond mert januárban visszajön), de ami nagy gondom több 100 szülöböl sajnos csak én háborgok,hogy a ajdem 5 éves gyermekemet 12.30-15 óráig altatják fekszenek a sötétben a gyerekek. A legnagyobb gond hogy kisfiam enyhén autista,és vannak komunikácios gondjai,de aludni itthon évek óta nem alszik nap közben. Még jövöre is aaludni fognak,megkérdeztem,de én nem akarom ,áttenni másik oviba azt mondta a pszihológusunk hogy ugyanolyan rosszat tehet az enyhén autista gyereknek mint a napi 3 óra alvás, már beszéltünk az igazgatónövel 2 hónapja semmi válasz, semmi változás. hetföi napokon korábban megyek a kicsimért mert megyünk az autista intézetbe a terápiára,és negyed 4 kor még aludtak a gyerekek a sötétben, mikor az igazgatónö azt igérte nekünk hogy meglátja mi lesz a megoldás de a kisfiamat nem fogja kötelezni az alvásra majd adnak neki játékot. Szóval semmi nem ugy van ahogy szeretnénk,és ha jobban belegondolok azért fizetek 120 eurot havi 16napért hogy a gyerek 3 óát az oviban aludjon? Demásik oviba átrakni sem rakhatom mert ezt szoktameg és az autizmus rosszabbá fordulhat az ilyen gyermeknél hirtelen környezetváltozástól de viszont az alvás is tehet neki rosszat? Bocsi kicsit zavaros lett ,de véleményekre lennék kívncsi vagy hogy valaki volt-e már ilyen kellemetlen szitu-ban? Köszönöm elöre is.
2013. okt. 17. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Két lehetöséged van: VAGY elfogadod, hogy az óvodában alszanak ebéd után, VAGY másik óvodába átíratod.


Azt nem várhatod el, hogy a te gyerekeddel kivételezzenek, mert akkor rövidesen minden egyes gyereknek valami máshogy kellene, mint ahogy van, és teljes lenne a kaosz.

Az óvódában megvan a fix napirend, nekik ezt kell betartani.

2013. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

A kisfiad nem teljesen egészséges. Így már az is nagy szó, hogy befogadták abba az óvodába.Ha viszont bevették, akkor az állapotának megfelelően kellene ellátni őt. Mi lenne, ha a pszihológus felvenné a kapcsolatot a vezetővel?

Amúgy ekkora gyerekeknek még bizony szükségük van a délutáni alvásra.

2013. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha speciális akkor vidd át máshova.Itt ez a rend és kész.
2013. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A pszihológus már beszélt velük,ugyanugy mint mi, de semmi változás. Nem magyarországon vagyunk,és itt nincsenek speciális ovik iskolák itt a fogyatékos ugyanugy együttjár a többiekkel az oviban meg pláne!Amint irtam ha átrakom kicsimet másik oviba, rosszat tehet neki a fejlödésben,de ilyen sok alvás is rossz! Arra is lettem volna inkább kíváncsi hogy valaki tudja -e a törnényt hogy van-e joguk 5 éves gyerekeket 3 óra hosszáig altatni? Van-e jogom lázadni ezellen a pénzemért amit fizetek és nem is kevés,vagy semmi jogom hozzá?
2013. okt. 17. 15:43
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Nincs olyan jogszabály, ami megtiltaná, hogy az 5 éveseket altassák, vagy megszabná az alvásidő hosszát. Ezek a dolgok óvodánkét változnak. Van, ahol lehetőség van nagycsoportban arra, hogy azok a gyerekek, akik nem alszanak, mesekönyvet nézegessenek, vagy kimenjenek a tornaterembe stb, de van ahol akkor is csöndben feküdniük kell, ha nem alszanak.


Azt sem lehet, hogy amíg a többi alszik, addig a tiéd zajong és zavarja őket. HA nem megoldható, hogy valaki külön foglalkozzon vele egy másik teremben, mert nincs rá ember, akkor vagy átviszed másik oviba, vagy elfogadod a helyzetet.

Attól, hogy az ovi fizetős, még ott is vannak szabályok, amikhez tartanotok kell magatokat. 20-30 gyerek eltérő igényeihez és szokásaihoz nem lehet alkalmazkodni.

2013. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
pedig van rá törvény! Már megtaláltam,kinyomtatom és be is viszem! Köszönöm a válaszokat azért :)
2013. okt. 17. 15:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egészségtelen az alvás? Ezt meg kimondta? Miért egészségtelen és mi baja lehet belőle, ha alszik?

Egyébként gondolj bele: Az egész ovi alszik, a tied meg nem. Mégis hova teszik a te gyerekedet, amíg a többi alszik? Tartsanak fenn egy külön termet neki? Mert az se lenne fair, ha ott játszana a többi között s felébresztené a többieket. Én elhiszem, hogy beteg a gyereked, s ennél fogva kiszolgáltatott helyzetbe vagy, de az is lehet, hogy te nem tudsz róla, de más szülőnek meg más nem tetszik. Nem lehet egyéni igények szerint alakítani az óvodát.

Én is külföldön lakom. Nekem is problémám volt az óvodával. Az óvoda 7:45 kor nyit, van délelőttös csoport 7:45-12:45 -ig, délutános csoport 12:45-17-45-ig, vagy egész napos. Én 8-13-ig dolgozom, kértem őket, had menjek érte fél órával később, kifizetem a különbözetet. Nem lehet, így sajnos más felügyeletet kellett keresnem lánykámnak. Minden óvodában így van itt. Engem is felháborított, de ez van, ez a rendszer, el kell fogadni.

Az ellen se tudok mit tenn (mert most megint óvodás), hogy nem szeretem, hogy ollót adnak a gyerekek kezébe (3 éves a lányom), hogy nem érdekli őket, hogy mezitláb rohangál, hogy nem mindig öltöztetik fel rendesen, s egyfolytában köhög, nem tetszik, hogy összel még játszanak a vízzel odakinn...és még sorolhatnám...én is a testi épsége miatt nem tetszenek ezek a dolgok, de nem tudok mit tenni, rá vagyok szorulva...arról már nem is beszélve, hogy nem segítenek nekik wc-zésnél, popótörlés, kézmosás nincs...és mindenütt ez megy.

2013. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nahát akkor nálatok még rosszabb a helyzet. Sajnálom, én akkor sem nyugszom ebbe bele,ha törvény van rá be kell tartaniuk! Igen rosszat tesz a sötétben fekvés szenvedés a gyereknek mikor nem tud aludni,de feküdnie kell a sötétben!Maga a pszihológus mondta! Az autizmus nem betegség, hanem egy más felfogásmód más állapot,nem kell sajnálni köszi sajnálatra nincs szügségünk,csak megértésre! :)
2013. okt. 17. 16:09
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Az autizmus, ha nem betegség, akkor sem az átlag állapot. Most az óvodával van gondod, de az iskolával még több lesz, ha nem a megfelelő helyre fogod vinni.

Amúgy furcsa, hogy fél 1-től alszanak. Hánykor ebédelnek? Mikor intézik utána a mosdót, lefekvési menetet? Ez akárhogy is számolom,akkor sincs 3 óra alvás. Magyar óvodákban is kb 2 órát alszanak a gyerekek. A nagyok meg kicsivel előbb is kelhetnek.

2013. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nem tudom, hova járatod a gyereket, 120 euró nagyon olcsó .

Ha a 100 szülőből te vagy az egyetlen, akkor elgondolkozhatnál, hogy lehet, hogy másnak így jó.

Egy autista miatt a többi mit csináljon?


Legyél már reális... vidd haza a gyereked, ha te jobban csinálod. Azt hittem, a közösségbe tartozáshoz az is hozzátartozik, hogy a gyereked alkalmazkodni tanuljon. Vagy te.

2013. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!