Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehetne megfelelő matrac-...

Hogy lehetne megfelelő matrac-konstrukciót találni két kicsivel alváshoz? Mit ajánlotok? -->

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: egy korábban velünk-alvó kétéves és egy újszülött alszik majd velünk egy szobában. Arra gondoltam, h talán mire megszületik a kicsi, a nagyot magunk mellett matracon kezdhetnénk altatni, aztán ha igénye van rá, távolítanánk a matracát. Csakhogy a kicsit is szeretnénk magunk mellett tudni, ráadásul szeretnék légzésfigyelőt is használni, mielőtt mi is aludni térnénk. Esetleg két matrac a mi matracaink mellé...?

(Ez mind a nagyszülőknél lesz, most egy nagy franciaágyban alszunk a naggyal, a kicsit 4 hónap múlvára várjuk.)

Szeretnénk matracokat venni, de nem szeretnék keretet, mert akkor speckó kiságy(akat) kellene venni az ágyunk mellé, h mindkét babának jó legyen, de ahogy néztem, ezek az "oldalkocsis" kiságyak elég kicsik (csak pici babának jók) és drágák. Szóval matracban gondolkodom - nekünk két nagy, a babáknak két kiságy-méretű -, csak a matracnak árt, ha nincs alatta minimum ágyrács, de ha azon van, csúszkál...

A másik, h talán pár hónaposan a kicsi már lecsúszna a matracáról, tehát nem biztos, hogy ez a legjobb - talán őt magunk közé tennénk, mikor lefeküdni megyünk, és csak addig lenne a (légzésfigyelős) oldalmatracon...

Volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Milyen megoldások vannak?



2013. okt. 19. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon értem, hogy mellétek két matrac még.. Ti a férjeddel a franciaágyon, a két gyerek meg a földön matracon? Miért nem vesztek használtan két kiságyat a matracokhoz?
2013. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem tennék pici babát matracra a földre. Az én kicsim már kezdetektől vándorolt a kiságyban, a matracról olyanokat gulult volna. A picinek mindenképpen kiságyat javasolnék légzésfigyelővel. Mondjuk tehetnétek az ágy végéhez, hogy közel legyen... a nagyobbnak már lehet matrac :) Ti meg le ne költözzetek le a földre, maradjatok az ágyatokban! :)

Ja, a nagyobbat én már most elkezdeném külön szoktatni, mert, ha kistesó megérkezésével pakoljátok ki az ágyatokból

2013. okt. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
elnézést, az előző válasz vége lemaradt! Folyt. ...az nagyon nem fog tetszeni neki. Gyors lenne a változás számára. Ezért én már most odatennék neki egy matracot, berendezném vele együtt kuckósan, ahogy neki tetszik és kezdthetné az odaszokást.
2013. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lehet kapni légzésfigyelőt szülői ágyba, de tök olyan, mint a mózes, ráadásul tök drága...

amúgy a légzésfigyi olyan érzékeny, hogy ha egy szivacson vagytok, akkor a te szuszogásodat is érzékeli, ezért nem riaszt, ha a baba nem, de te meg szuszogsz... ha meg átállítod az érzékenységet, mindenre be fog riasztani.

(abból indulok ki, h nekünk a baby control nevű figyelőnk olyan érzékeny, hogy az éppen hogy leheletnyit hozzáérintjük az ujjunkat, már érzékeli a rezgést, szívdobogást, lüktetést... a ventilátor a földön viszont nem zavarta, baba nélkül riasztott akkor is, ha járt a ventilátor - direkt kipróbáltuk az érzékenységeket)

amúgy meg ha az anyával alszik a baba, csökken a bölcsőhalál kockázata, van, aki ezért alszik együtt a babájával.

----

szerintem vegyél egy nagy szivacsot (160*200) tedd le a földre, és úgy aludj, hogy te legyél középen, háttal a nagyobbik gyereknek, és ha forogsz az éjjeli szopi miatt, inkább fordulj meg úgy, hogy továbbra is háttal maradj a kétévesnek (tehát a fejed és a lábad helye cserélődik) :) így a nagyobbiknak simulhatsz, vagy megsimizheted úgy is, hogy közben a kicsi cicizik.

amúgy nagyon idilli lehet a két szemedfényével aludni.

nekem egy pici (5hós) babóm van, imádok vele összebújni, bár én kiságyhoz szoktattam, ha akar, aludhat velem, sőt, hajnalban az éjfél utáni szopizások után - már nem is rakom vissza az ágyába, alszik velem, imáádom :)

ja, mondjuk én "apától" külön alszom, tekintettel, hogy mi korán fekszünk, ill. "apa" korán kel ellenben, és rossz alvó is :)

2013. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Első: mindenképp új ágyakat/matracokat kell venni, mert nem költözünk oda végleg, de ami van ott, az ezeréves kihúzható kanapé, gerincgyilkos... Az egyszerűség kedvéért akartam matracot, szoptatni is könnyebb, ha csak a baba mellé fekszel, és kész. A "naggyal" először kiságyaztunk, de szerintem nagyon fárasztó, ki-be rohangálsz, te is, ő is teljesen felébred az éjszaka közepén... A mellettünk altatás nekünk minden szempontból jobban bejött, de a picit most szeretném megpróbálni majd nem közénk tenni, hanem mellénk (főleg a légzésfigyelő miatt, mert a mi matracunk vastagabb lesz 12 cm-nél), erre keresek megoldást.

Lehet, h végül megbuheráljuk a kiságyat, h háromoldalú legyen, és azt tesszük mellénk, csak akkor nem tudok a baba túloldalára feküdni szoptatni.

2013. okt. 22. 21:07
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, és is úgy olvastam és tapasztaltam, h mikor már mellette vagyunk, jól alszik, és ekkor kikapcsoltuk a légzésfigyelőt is. (Az itthoni ágyban tudtuk használni, mert gerincdoktor ágybetétünk van, felül latex matracokkal, az alá befért a készülék, és a baba súlya nem nyomta be a rácsos szerkezetet se igazán.)

Mi szeretnénk a férjemmel egy ágyban maradni, egyre inkább hiányzik a régi összebújós alvás, miközben a nagy baba meg talán lassan megérik a külön alvásra... Lehet, h veszünk 3 matracot (anyósom inkább egyszemélyes matracokat preferál, h később is használhassa úgy), és úgy rendeződünk, ahogy épp sikerül...:D De akkor az egyik vékony kell, h legyen. (Sebaj.)

2013. okt. 22. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! A légzésfigyelőhöz nem tudok hozzászólni.


Mi négyen alszunk egy kupacon, a fiam 3,5 éves, a lány 1,5. Igazából a fiúnak van külön ágya, de általában éjjel átjön közénk. Úgy oldottuk meg, hogy a kicsinek van egy rendes 90*200-as matraca közvetlenül a fal mellett, hogy ne guruljon le. A mienk 180 széles, közvetlenül a másik mellé van tolva, a másik oldalon meg egy komód áll - igaz, nem közvetlenül a matrac mellett, de akár oda is lehetne húzni. Így gyakorlatilag 270 cm-nyi alvófelületünk van rendes felnőtt hosszban. A fiam sajna néha keresztbe fekszik és a 106 cm-jével elfoglalja a komplett 180-at, legalábbis így érezzük, olyankor átmenekülök a kicsihez a keskenyebbre, mi szuperül elférünk együtt.

Hátránya a mi elrendezésünknek, hogy csak a matrac végén lehet közlekedni róla, azaz oldalra nem, de ez nem gond (még. 70 évesen már nem szívesen csinálnám).

Szóval nálunk a sor: fal-baba-én-nagyfiú-apa-komód.

2013. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7. vagyok. Annyit hozzáteszek még, hogy:

egy: nekünk eltérő magasságú a keskeny meg a széles matrac, ezt úgy oldottam meg, hogy a háztartásban fellelhető összes használaton kívüli pokrócot, plédet, csergét szépen ráterítettem az alacsonyabb matracra. Nem csak a magassága lett ideális, hanem sokkal kényelmesebb is aludni rajta.

A másik: az egy oldalra fekve szoptatásról: nagyon jól lehet szoptatni a felső ciciből is, amolyan stabil oldalfekvés pozícióban, és akkor nem kell forgolódni hozzá.

A harmadik: kell valami a matrac és a padló közé, különben penészedni kezd. Hiába emelgeti az ember pár hetente kiszellőzni, az nem elég. Nekünk most egy-egy vastag cserge van aláterítve, amióta így van, még nem néztem meg, mi a helyzet, de bízom benne hogy tud szellőzni. A legjobb persze az ágyrács, csak az drága, meg ilyen nagy méretben nem is gyártanak (nekünk csináltatott matracunk van, 220 hosszú a férjem miatt, aki a 196 cm-jével gimis kora óta lelógott mindenféle ágyról).

2013. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi az összetett válaszokat! Pont erre gondoltam, h ezt hogy lehet megoldani.

Ahogy nézem, 5000 Ft-ért is lehet ágyrácsot kapni (mondjuk ebből 3 kéne...), csak nem tudom, hogy állítanánk be úgy, h ne csúszkáljanak rajta a matracok.


Illetve h a légzésfigyelő (ezt most vettem, AngelCare 301R) fog-e vajon működni nagy matrac alatt, mert a használati utasításban pl. azt írják, h már az is meghiúsíthatja, ha a matrac túl szorosan a kiságy rácsaiba szuszakolódik. (Itt meg nem is lenne kiságy. Azt hiszem, én is inkább ki fogom támasztani oldalról a matracot.)

Köszi még egyszer!

2013. okt. 23. 11:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, ami a szopit illeti: egy idő után én is tudtam/-ok egy oldalról, de az elején rengeteg tejem volt, egyszerűen nem lehetett megoldani, muszáj volt vándorolni, különben fájt...
2013. okt. 23. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!