Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Miért jó a kókusz matrac?

Miért jó a kókusz matrac?

Figyelt kérdés
Nem szabvány méretű kiságyunk van, még régebben vágattunk bele kemény szivacs matracot, ha testvérem kislánya itt aludna. Végül aztán sosem aludt a kiságyba és a szivacs matracot szinte sosem használtuk. Most babát várunk és azt olvasom, hogy kókuszmatracot kell venni mert az jó a babának, de miért is? Érdemes kókuszmatracot vennünk (csináltatnunk)? Ez a szivacs biztosan nem lesz jó a babánknak? 10cm vastag, szerintem kényelmes szivacs.

2013. okt. 2. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
mert tökéletes alátámasztást nyújtja a gerincüknek,atka-baktérium mentes,nemköti meg a nedvességet,könnyen tisztítható.sokkal érdemesebb megvenni,mint a sima matracot/szivacsot
2013. okt. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

és dobhattam ki kb 2 hét után mert a gyerek nem tudod aludni rajta


most sima 5cm szivacson alszik mint a tej :-)

2013. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Na én pont ezért vettem olyan matracot, aminek egyik fele kókusz, a másik szivacs, mert ezt már én is hallottam több embertől, hogy nem tudott aludni a baba a kókuszon. Ha majd az enyém se tud, akkor megfordítom.
2013. okt. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

10cm sima szivacsa van a kislányomnak,gyönyörű a tartása,semmi baja a gerincének.

Értem én,hogy jó a kókusz matrac...de jó a szivacs matrac is,főleg egy ilyen pici babánál még súly is alig van :)

Személy szerint én kifejezetten sima szivacsot kerestem,mert a kókusz,olyan volt,mint a beton...:(

2013. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
ha megehezel ott a kokusz. :D
2013. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is olyat vettem, ami kókusz meg habszivacs matrac.. Pár hét múlva kiderül, mennyire szereti a picikém.. De én is hallottam, hogy van olyan pici, aki nem szeret aludni a kókuszmatracon..
2013. okt. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg amúgy a tömény kókuszmatrac kőkemény.. Ez a habszivacs-kóksuzmatrac ez meg tökre jó..:-) A teteje meg az alja vékony kókuszrost réteg közötte meg habszivacs..
2013. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Nem jó. Hideghab réteggel jó lehet. Amúgy értelmetlen. Bepenészedik és túl kemény a gerincnek. Nem csak az a fontos egy matracnál hogy jól tartson, hanem az is hogy legyen formakövetése, tehát bele tudjanak süppedni a tested kiálló részei (váll, csípő)
2013. okt. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt olvastam, h nem jó a kókusz, ez most "magyar divat", külföldön "mindenki" memória matracot vesz - mondjuk ezt se szereti szerintem mindenki, én pl. nem... Sima szivacs jó szerintem, később érdemes valami jobbat venni, mikor már az oldalán alszik, és rendes ágy kell neki. Szóval ez a "kemény matrac"-mánia szerintem valami régi maradvány, ha szakembert kérdezel, az ergonomikus kialakítást pártolja.

[link]

2013. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nem szeretjük! Méreg drágán megvettük és nem jól alszik benne a baba, kemény neki. Ahogy mások is mondták nincs formakövetése. Egyszer-kétszer rátettem a párnára a babucit és azon alszik mint a bunda, akkor jöttünk rá hogy a kúkuszmatrac a ludas. Ez csak egy parasztvakítás, mi is felnőttünk szivacson semmi bajunk nem lett.
2014. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!