Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Dr. William Sears: Éjszakai...

Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás könyvének tartalmát megfogalmazná valaki? Altatáshoz segítség.

Figyelt kérdés

Örülnék esetleg 1-2 példának is, ha nem gond. Ha számomra is elfogadhatóak a tanácsai, módszere, akkor megvenném a könyvet természetesen!

Kisfiam néhány napon belül tölti az 1. életévét. Még 1 éjszakát nem aludtam át, mióta megszületett. Egy pár hónapja a másik szobában alszom Vele...úgy éjfél-egyig a Párommal vagyok, aztán jön az éjszakai műszak. (Van amikor hamarabb) Magam mellé veszem, mert csak szopival nyugszik meg. Olyan fáradt vagyok, hogy most már szinte mindig bealszom mellette...viszont én szeretném visszatenni a kiságyába, mert:

1. Szeretnénk kistesót, de így nehézkes

2. Nem tudok mellette aludni, mert sokat forgolódik és szerintem az én forgolódásaimra Ő is meg-megébred

3. Már kétszer majdnem lekúszott az ágyról, ha nem kapom el, így a kiságyat biztonságosabbnak tartom.

Stb.

Valami humánus megoldást szeretnék! Nem szeretném sírni hagyni! A kérdésemben említett könyv segítene nekünk szerintetek? Van akinek van más ötlete? Ameddig szopizik, addig próbáljam meg elfogadni, hogy ez van és kész?

Még annyi, hogy az esetek többségében arra kel, hogy bántja a pocakja (ez esetleg pszichés lehet?-étkezés kapcsán nem jöttem rá, mi bánthatja.).Próbáltam ``meglapulni`` míg csak nyöszörgött, hátha vissza tud aludni, de mindig keserves sírás lett a vége. Próbáltam ilyenkor simogatni is a hátát, dúdolni, vagy masszírozni a pocakját, de ezzel csak rosszabbat értem el.

Célom átaludni az éjszakát, vagy csak 1x, max. 2x kelni, hamar visszaaltatni, hogy mindenki kipihent legyen...bocs hogy hosszúra sikeredett!


2013. okt. 25. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Az a könyv az együtt alvást és a hosszú ideig tartó éjszakai szoptatást preferálja, úgyhogy a ti esetetekben nem biztos, hogy hasznos lenne. Ha kiságyba szeretnéd szoktatni, akkor inkább a Békés álom - könnyek nélkül című könyvet ajánlom, abban vannak használhatónak tűnő módszerek.
2013. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál! Az ajánlott könyvet mindenképpen megnézem!

Nincs problémám az együtt alvással, de amióta a kis Drágám leesett az ágyról éjszaka, azóta frászban vagyok és úgy gondolom ez a kiságyában nem történt volna meg, így csak jót tennék vele, ha rábírom, hogy ott aludjon! Persze hatalmas a bűntudatom, amiért nem tudtam jobban figyelni rá, de így visszagondolva úgy gondolom mégis, hogy a sok nem alvás most ütközött ki! Szerencsére amúgy semmi baja nem esett, elővigyázatosság miatt körberaktam az ágyat a földön paplanokkal, így azok megvédték.

2013. okt. 25. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
szia! az én fiam most volt 3 napja 1éves. a helyzetünk kb ugyanaz volt mint nálatok, még egyet sem aludt át és csa cicivel aludt vissza. mi egy szobában aludtunk de más felállásban: első 3 hétben velünk, majd 6 hónapos koráig "oldalkocsis" megoldásban, az ágyunkhoz rögzített ágyában, majd 6hótól rácsot feltéve fél méterre tőlünk. kerestem a megloldást, beszéltem sok szoptatási tanácsadóval, segítővel, anyukákkal és végül most hétfőn nekiugrottunk, mert férjem is pár napot szabad volt. lecseréltük az ágyneműt és külön szobába jöttem. Apa kelt hozzá, készítettünk vizet is neki. eredmények: 1.éjjel 4 ébredés, alkalmanként kb 30 perc alatt aludt el, de nem sírt, picit nyöszörgött (apja maga mellé vette ahogy én szoktam szoptatni, ő simogatta a hátát). 2 éjjel 1 ébredés. 3. éjjel 2 ébredés. 4éjjel: átaludta az éjjelt (20:30-7:00ig). ma van az 5.éjjel, meglátjuk..azt mondták ne várjak csodát, tehát hogy ezentúl sosem fog már felkelni..nem is várom! nekem egy kelés már álom!! sőt ha mondjuk 1-1éjjelt netán át is aludna nekem már az is paradicsomi állapot! mi is majd szeretnénk egy tesót, de jelenleg a fáradtságtól már amennyire akartam most annyira inkább először arra vágyom hogy újra pihenni tudjak, több erőm, kedvem legyen a szexhez egyáltalán! most nem szeretném előről kezdeni...de ez a pár nap pihenés megtette a hatását, mert már most érzem, hogy így azért egész más...így simán pár hónap múlva szerintem újra kedvet kapnék egy másik babához..szval nekünk most ez javulást mutat és ha mást nem is ad ez az egész esetleg, már az hogy az apja is tud vele éjszakázni, már ez is jó, mert így tudjuk egymást váltani! szóval ha esetleg ez szimpatikus neked próbáljátok meg. a fiam nem sírt (úgy is beszéltük meg ha sír, azonnal hív) és ez nagy megkönnyebbülés nekem, mert én is gyendég módszert kerestem. Sok sikert és ha valamit próbáltok kérlek írd meg hogy nektek mi vált be, talán én is tanulok belőle!
2013. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Jót mosolyogtam, mikor a soraidat olvastam, mert a szívemből szóltál! Mi is amúgy az első időben egy szobában aludtunk. Mi az ágyunkban, Kisfiúnk a babakocsi mózesében mellettem. Aztán persze átkerült hozzánk a nagy ágyba, majd kb. 6-7 hónaposan próbáltam a másik szobában a kiságyába szoktatni...na ez lett belőle.

Nekem tetszik a módszer amit leírtál...majd konzultálok a Párommal...két dolog miatt aggódom.

Az egyik, hogy próbáltam már én is cici helyett vizet adni neki, de a reakciója csak annyi volt, hogy egyre frusztráltabban, ordítva lökte el a kezemet (persze gondolom azért, mert tőlem nem ezt szokta meg).

A másik, hogy Párom nem ébred fel a gyereksírásra. Ő is elég kimerült, sokat túlórázik és 3 szakba jár. Valaki azt mondta, hogy azért nem ébred meg, mert megszokta, hogy a gyárban hangosak a gépek...szerintem én ``rontottam el``, mert az első időkben mindig kérdezte, hogy segíthet e...mivel ugye ő 3 szakba jár és én szoptattam, mindig az volta a válasz, hogy: köszönöm nem, aludj csak! Pár alkalom után már csak motyogott valamit félálomban, a választ már nem várta meg aludt tovább.

Megpróbálom könyvtári úton beszerezni az első hozzászóló által ajánlott könyvet is...aztán a Te tanácsod, a könyvben leírtak stb. szerint csak jutunk egyről a kettőre.

Nem akarom elkiabálni, de ameddig itt írtam a kis Drágám a kiságyában aludt/alszik. ( 9-kor szopiztattam...persze bealudtam mellette :o)...fél 1-kor tettem át a kiságyába. Voltak ébredésre utaló jelei, de eddig visszaaludt. Kíváncsi leszek meddig...úgyhogy megyek is, mert végre aludhatnék, erre nyomkodom a gépet :o) )

Remélem a Ti éjszakátok is sikeres lesz!

2013. okt. 26. 01:56
 5/5 lili76 válasza:
Szia!Én a miután letettem hasra a kiságyban a kezem a hátára teszem.Már nem veszem fel csak leteszem ha fel kell.Hajnalban szoptatom és reggel.Így visszaaludni tanítom nem ordít csak sírdogál és ott vagyok az ágy mellett behajolva a kezem rajta.A suttogó könyvben van.1 éves a lányom.Nekem a könyv bevált de nem az időpontokra fókuszálok.
2015. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!