Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai fiatalok is lesznek...

A mai fiatalok is lesznek egyszer anyák, és lesz gyerekük? Mert nem bírom elképzelni róluk!

Figyelt kérdés

Most érettségizünk, és ahogy végig nézek a lányokon az osztályból, hát egyikről sem tudnám elképzelni, hogy ők gyereket neveljenek. Vagy hogy családjuk legyen, háztartást vezessenek. Buliznak, isznak, cigiznek, pasiznak, Facebook, plázázás, szolizás. sminkelés, mások kinézése, és kigúnyolása a kedvenc hobbijuk.


És pedig azt mondta az egyik tanárunk, hogy "majd ti is megtudjátok hogy nem csak a bulizásból, meg a melózásból áll az élet... majd 30 körül rájönnek a lányok, hogy kéne gyerek, mert ez ösztönös a nőknél..."

Na, ezt nem bírom elképzelni egyikről sem. Nem olyan másokról gondoskodó, segítőkész típus az egyik sem, ha gáz van a barátnőjükért kiállnak, de még néha azért sem.


És azt mondják, hogy nekik is lesz majd gyerekük, meg családjuk.

Ez komoly? Olyan hihetetlen, egyszerűen nem tudom elképzelni őket hogy valakiért feleljenek, és gondoskodjanak valakiről...



2013. márc. 1. 15:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Megfognak ők is komolyodni, ennyi idősen rólam sem gondolta volna senki, hogy családom lesz, nem volt pláza cica, de nagyon lökött voltam, buliztam stb. Most van egy majd 2 éves fiam és nagyon szeretek anyuka lenni.
2013. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Az élet megedzi az embert, ha nincs kinyalva a s.gge!

A legtöbb egyedülálló nő 30 felé már elkezd gondolkozni arról, hogy vajon mi lesz ha nem alapít családot hamarosan. Nem lesz olyan fiatalos, kelendő. Talán gyereke se lehet majd.

Ez az a pont, ahol eldől, anya lesz-e vagy sem.

Innentől meg már csak a hozzá állásán múlik, hogy családanya vagy egyedülálló anya.

2013. márc. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
Az általad említett idióta p.csáknak előbb lesz gyerekük, mint a komoly gondolkodásúaknak, mert ők majd potyogtatják ész nélkül a gyerekeket, szülnek a semmire.
2013. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
21%

"nem tudom elképzelni őket hogy valakiért feleljenek, és gondoskodjanak valakiről"


Jajj, ne legyél ennyire naív! Ezt senki nem állította. Csak azt, hogy szülni fognak pár gyereket! Ezt ne keverd a felelősségvállalással, mert nem feltétlenül ugyanaz.

2013. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%
De lesz gyerekük, de csak azért, hogy ne kelljen dolgozniuk, otthon tudjanak ülni a gyesért, ezért legalább 2-3 évente fognak szülni. Legalább 3 gyerekük lesz, hogy anyaságin is otthon tudjanak maradni. Plusz keresnek még egy jó, pénzes pasit is, akkor lehet elég egy gyerek is, amúgy se kell majd dolgozni. Ha ez nem jön össze, akkor marad az első variáció. Igen, hamarabb lesz gyerekük, mint a komolyabb lányoknak, mert indok kell, hogy ne dolgozzanak.
2013. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%
Én is ugyan ezt csináltam amit le írsz majd be csúszott egy baba és kénytelen voltam fel nőni és a kislányomra figyelni nem másra! Smink, szoli, facebook*, még mindig oké nálam. A cigiről le szoktam, inni meg buliban innék de nekem nem ér anyit hogy ne lássam a kislányom éjjel aludni! A tükőr tojáson kivül mást nem ismertem 9 hónap alatt egész jókat fözök pedig még 18 sem vagyok ami nem büszkeség de nagyon örülök a kislányomnak! Nyilván addig kel szórakozni ameddig lehet.
2013. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
Az én gimis osztálytársaim közül pont az általad említett típusok szültek elsőként. Néhányan kifogtak egy pénzes pasit, a többit pedig nem érdekelte, hogy nincs mire. Én amióta az eszemet tudom nagyon szeretnék anya lenni, mindig szerettek a gyerekek, én is őket. Minden vágyam ez és majd megőrülök, hogy 25 évesen még mindig nincs gyerekem, de egyelőre csak harcolok azért, hogy legalább egy rendes állásom legyen. Hiába a felelősség tudat, hiába a diploma, hiába az empátia, törődés... sokszor kívánom azt, bárcsak ilyen "mindent leszarok" típus lennék, mert akkor már régen babázhatnék.:(
2013. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

" Buliznak, isznak, cigiznek, pasiznak, Facebook, plázázás, szolizás. sminkelés, mások kinézése, és kigúnyolása a kedvenc hobbijuk"

A facebookot és a szolit leszámítva minden, amit felsoroltál a mostani anyák, nagyanyák generációjára is totál jellemző. Mindenki volt fiatal, ha hiszed ha nem és mindenki csinált olyan dolgokat, amelyeket idősebben, anyaként már nem tesz. Anyukámról mindig az volt a véleményem, hogy egy konzervatív, vaskalapos vki, aztán kiderült, hogy ő volt az, aki gimis korában a WC-ben cigizett, meg suli után kocsmázott. Pedig ne tudd meg milyen pofont kaptam, mikor rólam kiderült, hogy elszívtam egy szál cigit 16 évesen.

Nem abból lesz ám jó anya, aki most ül csendben az osztályban, kitűnő tanuló és életében egy korty pezsgőt nem ivott...

2013. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
25%

Én fiatal vagyok és férfi. Ettől függetlenül van igazság abban amit írsz. Az idő biztos sokat változtat rajtuk, de néhányról sok jót nem tudok elképzelni.

Én előbb csinálok magamnak kaját, mint a mai lányok egy része. Előbb elmosogatok :)

A legjobb gyerekkori barátom összeköltözött egy lánnyal, aki nem dolgozik és olyan mértékű kosz van a lakásban, hogy hihetetlen. Nem kupi, hanem mocsok. A portörlés ismeretlen fogalom. Főzni nem igazán tud, de amit tud azt sem csinálja, hanem amikor este 7 kor hazaér a barátom leküldi a kisközértbe kakóscsigáért. Azt hittem eldobom az agyam.

Az én exem mondjuk kivétel volt, de nevelés kérdése is.

2013. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

9-es! Azért mert Te férfi létedre el tudsz mosogatni és ismersz egy-két olyan lányt, aki még nem tud főzni, még nem kell azt hinni, hogy belőlük nem lesz jó anya, vagy Te különb vagy bárkinél.

Unokatesóm mikor 22 évesen (5 éve) kiköltözött Olaszországba, még egy rántottát sem tudott összedobni. Aztán rákényszerült, hogy márpedig ha meleg ételt akar enni, akkor bizony főznie kell .Azóta olyan kajákat összedob, hogy mind a 10 ujjam megnyalom, ha ott vagyok nála! A 21. században vagyunk, ha nem tűnt volna fel, rég nincsen ilyen, hogy női meg férfi szerepek, egy férfi ugyanúgy főzhet, ahogy egy nő ugyanúgy dolgozhat. Amúgy sem látom egyébként az elmosogatás és jó anyaság között az összefüggést...

2013. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!