Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 éves este másfél órát...

3 éves este másfél órát fekszik az ágyban, beszél, beszél. Nem áll le az agya. Van erre homeopátiás bogyó?

Figyelt kérdés
Amúgy mindent megpróbáltunk: esti rituálé, mindig ugyanabban az időben fekszik le, volt levegőn, mozgott eleget, több, mint öt órája kelt fel a délutáni alvásból, este nem csinálunk felpörgető dolgokat, mesélünk neki, eleget beszélgetünk, mégis, ha 8-9 helyett 10-kor oltjuk nagy ritkán a villanyt, még akkor is egy - másfél óra kell neki, ahhoz, hogy elaludjon.

2013. nov. 9. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Ha nincs közönség nincs müsor, hagyátok egyedül a szobában ha nincs kihez beszélni elunja magát, persze lesz sírás

de probáld ki hogy 5, 10, 20... percenként mész be hozá egy gyors simi erejéjig és kijösz.

2013. nov. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Reggel meg nem lehet kiszedni az ágyból?

Bagoly tipus, én is az vagyok. Csak akkor vagyok jól, ha éjfél utántól délig alhatok, ezt csak felnőtt koromban tudtam megvalósítani, egész addigi életemben szenvedtem. Én se aludtam el éjfélig minimum, ha csöndben kellett feküdni addig 3-4 órát, hát az az örökkévaéóságig tartó kínszenvedés volt mindennap. Csöndben maradtam, mert erre kértek, na de rettenetes volt 3 évesen úgy eltölteni 4 órát minden nap!

2013. nov. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Olvasom, hogy délután is aludt. Esetleg azt az alvást ki lehetne hagyni?

Persze csak ha nem igényli!

Mennyi lenne az alvásigénye?

2013. nov. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Későn alszik délben, keltsd fel hamarabb, aludjon 1-2 ig csak. Vidd ki du. is a szabadba szaladgálni.
2013. nov. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy megy-e nálatok a tévé, de ha csak a szeme sarkából is látja pár percig, már annyi az agy nyugalmának. Egy másodpercet se menjen a tévé és számítógép a közelében, ha eddig ment.
2013. nov. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A lényeg az lenne hogy délután ne aludjon sokat. A másik hogy csendes, és tv mentes, sötét szobában pihenjen a kicsi. Az én kisfiam egy halom plüssállattal alszik. Este mese után oltom a villanyt a szobájában, ő is beszélget az állatkáknak, énekel, motyog aztán elalszik, hagyom békén, de ha hív akkor megyek. Ha kell többször, de mindig röviden maradok, jó éjt kívánok, mosoly, puszi és otthagyom. Sírni soha nem hagyom a sötét szobában egyetlen percet sem! Voltak időszakok mikor félt a sötétben. Vettem egy ledes, elemes micimackós lámpát, ennek halvány fénye van, és az ágy mellett lenn a földön van, így éppen csak pislákol, azt szoktam égve hagyni mikor elalszik akkor leoltom. Kialakul, a lényeg hogy hagyd hogy egyedül csendesedjen el és légy ott ha sír vagy hív. Reggel ne aludjon sokáig, és a déli alvásból is el lehet csípni, hogy az éjszaka legyen a fő pihenőidő. És nem baj ha beszélgetve alszik el, a baj akkor van ha egyedül magára marad és álomba sírja magát. Légy türelmes.
2013. nov. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszotokat!


A délutáni alvást nagyon igényli, ha kimarad, estére teljesen koki.


És épp ez a fura, hogy így alszik el ilyen nehezen, hogy szerintem tök fáradt este.


Ha valamiért véletlenül előbb felkel a délutáni alvásból, akkor vagy fél óra, mire jó kedvű lesz, szóval olyankor nekem úgy tűnik, hogy nagyon nem aludta ki magát, ettől függetlenül, lehet, hogy ébresztenem kellene.


Este tévézni ugyan nem szokott, de néha számítógépen néztünk ezt-azt, már pont amiatt vetettem be próbaként, hogy csendesedjen kicsit el, maradjon egy helyben, az monoton kikapcsolás, de egyébként nem vált be.


Próbálom majd délután is kivinni, csak van kistesó, meg jön a tél, pont egyre nehezebb :-(


Lehet, hogy éjjel bagoly, de minél később hagyom lefeküdni, reggel szinte annál korábban kel, tehát olyankor nem tudja kialudni magát.

2013. nov. 10. 01:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Offolok, nálunk is hasonló. Délután hatalmasakat tudna aludni, és reggel sem kelne korán. A délutáni alvást igényli nagyon, de most már felkeltem 2 óra alvás után (simán aludna 3-at is). reggel is keltem, max 8-ig aludhat (addig engedem, mert dolgozom itthon, és kell a csönd néha :)). Próbálkozunk mi is, visszük levegőre, este nincs tv, mese már, csak olvasunk neki, megvan a rituálé, stb. Néha azt veszem észre, ha túl fáradt, akkor azért nem alszik el, az sem jó neki. Mondjuk a délután, este nálunk mindig a pörgősebb, olyankor jön haza apa és a nagytesó, tehát több a játék, délelőtt csak anya van meg a kistesó, ezért uncsibb. Én is szeretnék megoldást találni, ezért mindennel próbálkozom, de a férjem szerint ő ugyanilyen volt, napközben rengeteget aludt, este nehezebben, mert félt elaludni, napközben nyugodtabb volt.
2013. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mikor alszik délután?

Nálunk az oviban negyed 1 től alszanak negyed 3-ig. Vagyis ekkor van alvás idő.

Tedd le délután korán, mondjuk délben aludni.

2013. nov. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8: De ha otthon van Veled, akkor miért akarod beszabályozni, hogy mikor aludjon?

Én amióta munkanélküli vagyok, akkor alszom, amikor jólesik, és kész.

2013. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!