Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassak rá egy...

Hogyan szoktassak rá egy másfél éves babát a szopitlan-hintátlan-extrátlan sima alvásra?

Figyelt kérdés
Mivel mindig nehéz volt az alvástéma, mindent bevetettünk: szopival alvás, hordozóban alvás, legutóbb babahintában alvás. Jön a kistesó, és addigra (február) valahogy el kéne érni, h ne kelljen köröket futni az alvásért se délben, se este. Egyelőre nem hiszi el, h ő álmos, és ha ágyra teszem, azt hiszi, játék van, nem hunyja le a szemét. Hintában (van, h küszködés árán) egész gyorsan elalszik, de ez nem maradhat így, érzékelnie kellene lassan, h ha alvás van, akkor alvás van. Nem szoktuk akkor altatni, ha nem álmos, mégis küzd. Ötleteket, bevált módszereket várok, de egyedül hagyás, sírni hagyás nem jön szóba nálunk... Csak akkor tenném, ha a végkimerülés határán állnék.

2013. szept. 18. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk az volt a gond, hogy ha vele voltunk lefekvés idején, folyamatosan csak nyafogott, mert álmos volt már, meg játszani akart, pedig már nem bírta szusszal. Szóval, lehet hogy már hallottad a módszert, megírom, nálunk mi jött be. Beteszem a kiságyba, elfektetem, megsimogatom, puszit kap, elmondom, hogy késő van, aludnia kell, és kimegyek. Ha sír, akkor vissza 1-2 percen belül, megint lefektetem, megsimogatom, puszi, de nem veszem ki. Ezt kb 2-3-szor. Aztán mindig növelem az időt, ami után bemegyek, ha nyafog. Pár nap kellett, hogy megszokja így az alvást, a végén már elfektetnem sem kellett, fekve maradt, csak a kezét kellett megfognom, vagy ott kuporognom vele még egy darabig a sötétben. Nem a tipikus sírni hagyós módszer, én ennél jobbat nem találtam az altatásra. Nem kell megvárni, míg torka szakadtából üvölt a gyerek, de tudatosítani kell benne, hogy alvás idő van. A Szuperdada c. sorozatban is vannak hasonló részek, onnan is tudsz ötleteket meríteni, ha ez a módszer nem szimpatikus, de szerintem ezt 0 ordítással nem lehet megúszni.
2013. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerkőc ??
2013. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Három gyerekem van,nálunk ez úgy szokott zajlani, hogy ebéd/vacsora után mondtunk, vagy olvastunk egy mesét (picinek valamit mondókáztunk, dúdoltunk) aztán együtt behúztuk a sötétítőt, lefektettem, adtam puszikát, aludj jól és kimentem. Ha kijött visszakísértem, ha sokszor kijött akkor eljött az a pillanat amikor egyedül küldtem vissza (ezt csak a fiam csinálta a lányok nem) és egyszer csak már nem jött ki. A középső a mai napig az altatós felhúzható csillagját meghúzza egyszer elalvás előtt:). Alakíts ki rituálékat!
2013. szept. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Másfél éves a baba.

Remélem, megoldjuk majd...

2013. szept. 20. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!