Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altassak vagy ne altassak?

Altassak vagy ne altassak?

Figyelt kérdés
7hónapos kisfiam mostanában nehezen alszik el. Ha ott vagyok mellette és simogatom a pici hátát,meg ringatom picit akkor nincs baj és hamar el is alszik,de ha elmegyek mellőle úgy,hogy még ébren van,akkor sír. Úgy is elalszik egy 20perc alatt,de nagyon sajnálom.De azt sem szeretném,hogy hozzászokjon az altatáshoz,mert sajnos a nagy lányomat 7éves koráig altattam. Szóval mit tegyek szerintetek?
2013. nov. 11. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem válaszd az arany középutat. Még picike. Simogasd, altasd nyugodtan, de azért ne húzd 7 éves korig, az már túlzás. :) Én másfél éves korig "altattam" a gyereket, aztán más módszert kerestünk. (mellé feküdtem amig elaludt), azt is kb 3 éves koráig.
2013. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodtan altasd! Bocsánat, de az állatok is összebújva alszanak a mamájukkal, nem teszik ki őket külön placcra. Olyan rossz valahol ez a saját gyerekszoba.

Hadd legyen érzelmi biztonságban! Ha majd felnő, úgyis mindenki bántani fogja: a főnöke, az anyósa, stb.

2013. nov. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az aranyközépút a legjobb szerintem. Még egy ideig legyél ott mellette míg el nem alszik. Aztán szépen fokozatosan kezdd el elszoktatni erről. Még nagyon picike szüksége van ,hogy az anyukája ott legyen mellette :)
2013. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet...Mátém 7 hós, és csak a karomban vagy cicin alszik el. Egy darabig én is mindent nagyon jól akartam csinálni, hogy egyedül aludjon, de rájöttem, hogy baromi jó összebújni vele, és sokkal nyugodtabb, boldogabb azóta a drágám :) Intézd úgy, h este ne legyen dolgod, mindketten megfürödve, nyugodtan tudjatok együtt lenni, és meg lesz az eredménye. Kicsi még, és veled akar lenni :)
2013. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!