Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassak ebéd után 2...

Hogyan altassak ebéd után 2 gyereket egyszerre?

Figyelt kérdés
21 hónapos a fiam és 4 hetes a lányom.A gond az,hogy a picinek még nincs napirendje.A nagy pedig csak úgy alszik el,ha mellé fekszek.Sajna általában úgy van,hogy amire a nagy menne aludni,addigra a kicsi ébred fel.Ki hogyan oldotta ezt meg??Gondolom majd beáll ha lesz a kicsinek is napirendje,na de addig mi legyen?
2011. febr. 19. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ezt nem fogod díjazni, én sem díjaznám a helyedben, de a nagyot le kéne szoktasd arról, hogy mellette alszol. Az én gyerekeim közt 18 hónap van. A nagyot akkor szoktattam le a közös alvásról, mikor elkezdett kúszni mászni, és leesett a nagy ágyról. Bár imádtam a vele alvást, és a szívem majd megszakadt, de tudtam, hogy a későbbiekre nézve is jobb lesz mindkettőnknek.

Talán próbáld először úgy, hogy ahol ő alszik, ott vagy te is, csak nem mellette. Esetleg, ha kiságyban van, foghatod a kezét, vagy simized a hátát. Olvasol neki mesét. Valamilyen módszerrel szoktasd le. A kicsi még könnyen alkalmazkodik, pár nap hiszti vagy sírás után megszokná, hogy van egy időszak, amikor nem ő van középpontban. Addig nehéz lesz, de kitartással, és türelemmel megoldható. Addig szoptathatod is a picit.

Vagy, ha tápit kap, elkészíted, mielőtt a nagy lefeküdne és a kicsi felkelne.

Remélem tudtam valamelyest jó ötletet adni.

Sok siket!

2011. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj de én most őszinte leszek!

Volt rá 9 hónapod,hogy erre felkészülj!Akkor kellett volna szépen lassan leszoktatni a nagyot arról,hogy csak veled aludjon!

Bocsánat ha megbántottalak de annyi ilyen kérdés szokott lenni és nem értem,hogy hogy nem lehet erre előre gondolni???

Jöhet a lepontozás!!

2011. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nem egyszerű a dolog. Én úgy csináltam , hogyha a kicsi nem aludt éppen , akkor próbáltam a szoptatást akorra időzíteni , amikor a nagynak le kellene feküdnie. Lefeküdtünk a franciaágyra , egyik oldalon a kicsit szoptattam fekve , így én is lefeküdtem , a másik oldalon a nagyobbik feküdt , így nem volt kifogása , hogy nem fekszem mellette. Vagy ülve szoptatsz és fogod a nagyobbik kezét , meg kell várni , még elég fáradt lesz , úgy könnyebben el fog aludni.
2011. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hosszú távon ez csak úgy fog működni, ha mindkettő tud egyedül aludni. Valóban, elkezdhetted volna már leszoktatni az együtt alvásról kicsit korábban is, szerencsésebb lett volna. De ezen már kár keseregni, próbáld meg minél előbb hozzászoktatni.

Nálunk is 21 hó a különbség, de semmi ilyen jellegű problémánk nem volt. Igaz, a nagyfiam mindig is egyedül aludt, a kicsi is. Én a naggyal úgy csináltam mindent, ahogy előtte, inkább a kicsit igazítottam hozzá.

2011. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Igaz,hogy volt erre 9 hónapom...de a nagy addig a kiságyban aludt és ott szépen elaludt egyedül.Aztán sajna csak az utolsó hónapban tudtunk a nagynak rendes ágyat venni,de ott sajna nem akar egyedül aludni.Bár vannak napok amikor nagyon fáradt és akkor 2 perc alatt elalszik.
2011. febr. 20. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!