Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van köztetek olyan, aki a...

Van köztetek olyan, aki a gyermeke nappali alvásigényébe beleavatkozott?

Figyelt kérdés

Azt a furcsa tanácsot kaptam, hogy nappal ne hagyjam egy huzamban nagyon sokáig ( 3 órán túl) aludni a gyereket, azaz keltsem fel, mert az éjjelek nehezebben alakulnak. Azaz nappal jobb alvó a gyerek, és éjjel (hajnal 2 körül) akar "játszani".

Szerintem csak tudja egy gyerek szervezete, hogy mennyi alvásra van szüksége. Jól gondolom? Eddig hozzá alkalmazkodtam, bármennyire is fárasztó az éjszakázás.

Ja, fél évesek múltunk.



2013. nov. 14. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy fél éves baba had aludjon amikor szükséget érzi! Hisz alvás közben "nőnek" meg egyébként is ha nem alussza ki magát faradt marad akkor nappal is nyűgös lesz! Mas ha egy 3eves gyereket ebresztenek, mert másképp este 11kor még le lőni nem lehet! A pici lányom 13honapos és úgy alszik ahogy igényli (persze ha este 6kor elalszik akkor azért fél óra után ebresztem) ! Az enyém is egy időben hajnali 3kor ébredt, hogy kialudta magát és játszani akart! Magamhoz fektettem, simogattam és egy idő után hozzá szokott hogy vissza alszik velem!
2013. nov. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nappal hagyd aludni. De éjjel ne vedd ki az ágyából, ne legyen világos a szobájában. Ha felébred, akkor sötétben nyugtasd meg, ha kell adj neki egy kevés teát. Néhány nap után alszik majd rendesen. Ha magad melléveszed, szoptatod, szórakoztatod, akkor ezt szokja meg, és később sem alussza át az éjszakákat,
2013. nov. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én aztán igazán nem a szigoromról vagyok híres, de arra soha nem voltam hajlandó, hogy a babámmal az éjszaka közepén leálljak játszani. Felkeltem hozzájuk, ringattam, szoptattam, mindenféle módon megpróbáltam őket visszaaltatni, sírni nem hagytam őket - legfeljebb egy picit, hogy lássák, nem viccelek, de max. 2 percet, nem az volt az cél, hogy álomba sírják magukat -, de éjjeli játék nem volt.

Szerintem érdemes úgy alakítani a baba napirendjét, hogy este normális időben lefeküdjön, és az éjszakák is elviselhetően teljenek, persze tudom, fél évesen ez még nem mindig egyszerű.

2013. nov. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Éjszaka én/mi sem állunk le játszani vele, nem is bírnánk, rosszul viseljük a felkeléseket is. Magunk mellé fektetjük, morzsolóval, cumival nyugtatgatjuk, míg végül cirka jó fél óra "játszás" után végre elalszik.

A nappali alvását viszont meghosszabbította, ezért gondolták úgy, hogy az éjszakai alvás rovására ment a "csere".

2013. nov. 15. 10:35
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

Én nagy kötődés- és éjszakai gondoskodás-párti vagyok, de úgy gondolom, hogy amit javasoltak neked, az ebben az esetben nem olyan durva beavatkozás. És ezért szerintem bevállalható a helyzetedben.

Ha nagyon nehezen bírjátok, szerintem nyugodtan próbáld ki a dolgot. Persze ne durván csináld, hanem finoman ébresztgesd nappal, és majd meglátod, mit szól hozzá. Éjjel pedig semmiképp ne hagyd magára vagy sírni, ugyanakkor csend legyen, nuku játék és szórakoztatás, csak annyi gondoskodás, hogy érezze, hogy biztonságban van. De tudja azt is, hogy egyébként alvásidő van.

Aztán meglátod, változik-e valami: éjjel jobban alszik-e és nappal nem lesz-e nyűgös a keltés után. Ha 3-4 nap után sem látsz javulást, akkor valószínűleg nem ez lesz a megoldás és nem ezért kel éjjel.


Egyébként fél évesen egy sor olyan változáson megy át a babád (mozgásfejlődés, idegrendszeri érés, növekedési ugrás, hozzátáplálás /ha már eteted/, fogzás stb.), amik külön-külön is okozhatnak ilyen megébredést. Szóval én esélyesnek tartom, hogy nem ez lesz a kulcsa a dolognak, de ha szükségét látod, akkor tehetsz egy lájtos próbát. Viszont az erőltetést én se ajánlom.

2013. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, az elmúlt 2 napban már váltott, nem alszik egy huzamban annyit nappal, max. 1,5 óra, az éjjel viszont így jobb lett, nem tudom ettől -e, de min. 4-5 -ig alszik egy huzamban. Így azért nekünk is élhetőbb, az okát nem tudom mi lehetett, de jobb érzés, hogy nem avatkoztam bele a "természet rendjébe". Remélem sokáig így marad. :)
2013. nov. 17. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!