Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnál is így megy a nappali...

Másnál is így megy a nappali altatás?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom, napközben már pár hónapja csak 1x és max. fél órát, jó esetben 50 percet alszik. Még szoptatva altatom el, bár már a napokban készülök átállni, hogy enélkül próbáljon meg elaludni. Tudom vannak akik ezen fenn akadnak, hogy miért nem alszik még el egyedül, de eddig én ezt gondoltam helyesnek. Viszont az utóbbi időben már kezd nekem terhessé válni (bőven elég az esti szoptatós altatás), ráadásul van, hogy azt gondolom már mélyen bealudt, le tudom tenni az ágyába, viszont ahogy az ágya fölé érek, hirtelen megérzi, felsír és amint leteszem, már négykézlábra, majd teljesen fel akar állni... Hiába nyugtatgatom, simogatom, nem tudom elaltatni.. Ha kiveszem és újra próbálom visszaaltatni, akkor sem megy már, kimegy az álom a szeméből és vége... Ő az a tipus, aki simán egész nap bírja akár alvás nélkül is, de én szenvedek, hogy ez nem normális, kell neki nappal is az alvás... nem beszélve arról, hogy így semmit nem tudok mellette csinálni...


Olyanok hozzászólását várom, akik esetleg hasonló helyzetben vannak, voltak és van valami jó módszerük, tanácsuk...


Előre is köszönöm!



2012. júl. 25. 14:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Van hogy én is szoptatva altatok, de nem érzem még gondnak. Van hogy összebújunk és alszunk együtt.

Próbáld meg azt hogy megvárod míg nagyon álmos lesz, akkor könnyebb altatni.

2012. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de normális, hogy ilyenkor már estig nem is alszik? Bent szoktam azért hagyni az ágyában, mondogatom, hogy alszik a baba... ő persze hülyére vesz, vigyorogva áll az ágyban, vagy visszaül és játszik a plüssökkel... Mintha a járókájában lenne, de azért csak tudja, hogy ott aludni is szokott...
2012. júl. 25. 15:00
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én pont most olvastam az alvásról, és vannak olyan babák, akiknek kevesebb rá az igényük, és alvás nélkül is stabil marad az idegrendszerük.

Én azt próbálnám meg a helyedben, hogy csinálnék egy jól lefárasztó programot, már ha te bírod, és akkor hátha elalszik, így jutna magadra is egy kis idő.

Én kisbabám még csak 1 hónapos, és így is alig akar aludni ebéd után.

Nagyon nehezen énekelgetésre bealszik, de van, hogy délután semmi alvás, csak délelőtt tudok aktív lenni házimunkában, utána kész, semmi más nincs , csak a kisbabával foglalkozom.


Lehet valamit rosszul csinálok, nem vagyok tapasztalt.

2012. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én is már sokat olvastam az altatásról, tudom azt is, hogy minden baba más... de azt is tudom, így 1 év távlatából, hogy azért még mindig igényli a nappali alvást.. van, hogy már délelőtt is ásitozik, dörzsölgeti a szemét, de ha altatnám, vagy kiságyba raknám kikérné magának... Valóban ő elég aktív, jól bírja és kiegyensúlyozott, nem hisztis, csak a nyiladozó akaratát igyekszik időnként érvényesíteni... Talán nekem kéne végre belenyugodnom, hogy ő ilyen típus... Most már fél órája jól elvan a kiságyában, dumál, játszik, nem sír, de esze ágában sincs aludni...
2012. júl. 25. 15:11
 5/24 A kérdező kommentje:
Neked viszont valóban nehéz lehet, azért nekem volt pár hónapom amíg a délelőtti etetések között aludt 2-3 órákat, sokszor úgy kellett felkelteni evéshez, csak délután 3-4-től jött az ébrenlétes, nyugtalanabb időszak. kitartás, lehet, hogy neked később jobbra fordul, most még szokja a külvilági életet :-)
2012. júl. 25. 15:14
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
Kislányom 11 hónapos és délelőtt 10 óra körül alszik a babakocsiban séta közben 20-30 percet. Ebéd után legkésőbb, ami kb. 1 órakor van még 1-1,5 órát. Ő sem szeret aludni, de ha nem altatnám akkor nagyon nyügös lenne. Mindkettőnél altatom. Délelőtt kifejezetten döcögős térköveken tologatom és kb. 5 perc alatt el is alszik. Ebéd után pedig vízzel teli cumis üveggel altatom. Kb. 5-10 percig szívja és elalszik. Ő is anyatejes, de ha hagytam hogy mellemen aludjon el rögtön felkelt ha kivettem a szájából.
2012. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Érdekes ez az ebéd után cumisüveggel altatás... Közben az öledben van, vagy az ágyában? Mióta jött ez be nálatok, mennyi idő alatt vált be? Ő tápszert is kapott/kap, hozzászokott hamarabb a cumisüveghez? Az én lányom csak akkor iszik többet a cumisüvegből (vagy már csőrös pohárból is), mint 10-20 ml, ha nagyon szomjas... egyébként csak játszik az üveggel, meg lefordítja, akkor meg csöpög belőle... (talán ilyenkor az 1-es cumit kéne használni)... Szóval kiváncsi lennék, lehet, én is kipróbálom.
2012. júl. 25. 16:28
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Az én kislányom 11 hónapos lesz és ő is csak cicin alszik el. Napközben és este is. Kivéve ha a babakocsiban alszik vagy az autóban, az ugye más. Neki is volt nemrég egy időszaka amikor másfél órával kihúzta a napot, de 50 perc...hú az elég kevés.Valószínű elég neki. Én is szeretném leszoktatni erről, bár imádom szoptatni. Én azt gondolom, hogy ha elég álmos, cici nélkül is elalszik, max pici sírás után. Ha nem, nem volt elég álmos. Ahhoz hogy majd megszokja a cici nélküli elalvást, elengedhetetlen lesz 1-2 sírás, hacsak nem szokik le magától. (Bár ezt az én lányomnál nem látom esélyesnek egyenlőre.)
2012. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok: azt elfelejtettem írni hogy az én kisfiam is 1x alszik egy nap, délután. Ha úgy érzed egy alvás elég neki, akkor nincs gond. Ilyenkor még gyakran változtatnak az addigi szokásaikon, legyél rugalmas, most még nekünk kell hozzájuk igazodnunk, később úgyis beáll a rend. Majd később kezdhetsz apránként alakítani a fixebb ebéd utáni alváson.
2012. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%
15:49-es válaszoló vagyok ismét. Nekünk ezt a gyerekorvos ajánlotta, hogy éjjel és délbe ne adják már neki cicit ha felkel, mert soha nem fog róla leszokni. Ekkor javasolta vizes üveget és ha van rá lehetőség 2-3 éjszaka apuka menjen oda hozzá ha felkel, hogy anyukát egyáltalán ne érezze. Ez bevált és már nem is igazán kel fel éjszaka, ha mégis felsír most már ha én megyek akkor is elfogadja, hogy éjjel és délben nincs cici. Már csak reggel és este cicizik. A legkisebb lyukú cumisüveget használjuk. Most is beleszívott 15-20-at és már el is aludt. Kb. 1 hét alatt sikerült ezt kialakítani.
2012. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!