Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van köztünk olyan tápszerező...

XStefix kérdése:

Van köztünk olyan tápszerező anyuka, aki tartósan együtt alszik/aludt a babájával?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés kapcsán merül fel bennem a kérdés, mert eddig nem találkoztam ilyennel.

2013. nov. 18. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
igen, én. kislányomat 3 hetes kora óta cumisüvegből etetem, 8 hónapig anyatejjel, azóta tápszerrel. most 2 éves és együtt alszunk.
2013. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Bár én a szoptató-együtt alvó tábort erősítettem sokáig, ismerek olyan anyukát, aki tápszerezett, és így aludt a babával. Most hirtelen csak egy jut eszembe, de ha nagyon gondolkodnék, biztos eszembe jutna még, mert a mi környékünkön nagyon sok a babával együtt alvó szülő. (Ahogy szerintem egyébként mindenhol, csak ezt kevesen reklámozzák magukról, mert valamiért ciki.)
2013. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Közel 1 éves koráig együtt aludtam a fiammal, és a lányommal is kb. ugyan addig.
2013. nov. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tica0121 ***** válasza:
Én is közéjük tartozom. Miért? :D
2013. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Pl én is, de szerinted ebben mi olyan különleges?
2013. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
A gyerekek tápszert ettek miután már nem szopiztak, és a mai napig velük alszok, bár nem önszántamból... :) Átjön értem a nagy, vagy sír a kicsi, és akkor menni kell. :)
2013. nov. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell elhinni, hogy a tápszeres babák nyikkanás nélkül átalusszák az éjszakát. Az sem igaz, hogy nappal 3 óránként 5 percig foglalkoznak velük. Talán vmi hasonló tévhit ihlette a kérdést? Linkelnél? Köszi
2013. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig vagyunk egy páran. Én meg olyannal nem találkoztam még, aki szoptat és együtt alszik a gyerekével, de ez nyilván véletlen (vagy az lehet az oka, hogy a legtöbb ismerősömmel fel sem merül ez a téma, tehát nem tudom hogy alszanak). A kettő nem függ össze, bármennyire is szeretnéd belemagyarázni.
2013. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Születésétől kezdve tápszeres, kb fél éves koráig aludtunk együtt. Az együttalvásnak semmi köze nem volt az etetéshez. Egyszerűen csak bújós baba volt, akit nem lehetett csak úgy magára hagyni a kiságyban, nagyon igényelte a közelségünket, úgyhogy megadtuk neki magunkat :)

Fél évesen ez megszűnt, legalábbis éjszakára.

2013. nov. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nincs link, csak nekem jutott eszembe a kérdés. És azért, mert mint írtam, én még nem találkoztam ilyennel vagy legalábbis nem emlékeztem rá. Én gyakrabban találkozom az együttalvással szoptató anyukák körében, mert nekik a szoptatást (is) megkönnyíti, hogy kéznél van a baba.

Nyilván a tápis baba is kelhet és őt is kényelmesebb lehet így ellátni, csak ma szerintem inkább az a norma, hogy a baba külön ágyban/szobában aludjon, legalábbis nekem ez a benyomásom.

Köszönöm a válaszokat és azt, hogy a többség nem látott semmilyen rossz szándékot a kérdésem mögé.

2013. nov. 19. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!