Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kislányom 4 hónapos, nehezen...

Kislányom 4 hónapos, nehezen tud elaludni napközben. Ki hogyan altatja a babáját?

Figyelt kérdés
Már nem hasfájós,szopás közben sem mindig alszik el,és ringatáskor sem.Pedig böfi is megvolt mégis csak nyafizik,nagyon álmos de még sem tud aludni sokszor.A babakocsiban hamar elalszik de kint már hideg van nem tudom ott altatni órákig.A szobában meg nem fér el a kocsi mert elég pici a lakás.Meg aztán nem jó ha azt szokja meg hogy csak a kocsiban alszik napközben.

2013. nov. 23. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Nem hiszem, hogy a válaszommal segitek, e azért leirom, itt ahol élek, Franciaországban, hogyan szokás ez. Etetés után leteszik a babákat, ha akar aludni, ha nem. Ha félora mulva is sir, kiveszik..majd a következö szoptatás után ismét beteszik a kiságyba. Sokan be se sötétitik a szobát, söt az ajtot se huzzák be..ha sir, hagyják a kiságyban, de ha nem alszik el abbol sem csinálnak problémát, ugy vannak vele, hogy ez egy ilyen periodus, majd változik.
2013. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az álmosság első jeleire kézben tartva járkálok vele, általában max. 20 perc alatt alszik. Ha nem, leteszem még kicsit nézelődni, játszom vele, van, hogy teljesen felébred, és egy óra múlva simán elalszik.

Ha túlfárad, akkor sokkal nehezebb. De akkor sem hagyom a kiságyban sírni, akkor együtt szenvedünk, előbb-utóbb csak elalszik.

Egyébként nyugodtan kiteheted aludni, semmi baja nem lesz, ha föl van öltöztetve.

2013. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fia is 4 hónapos. Pár napja kezdődött ez nála, addig viszonylag könnyen ment a nap közbeni altatas. Most, főleg délután, annyira ellenáll az alvasnak, pedig látom rajta h fáradt, asitozik, bambul.

Én azt vettem észre, azért van ez most így nála, mert minden érdekli, folyamatosan szívja magába az ingereket, mindent megnéz, stb.

2013. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Csillagok ***** válasza:
Én is babakocsiban altattam a lányaimat, de betoltam a szobába, mindegy mennyire tologatod, akkor is hamar elalszik, csak persze nem túl biztonságos későbbiekben. De ez az időszak hamar véget ér egy kis türelemmel. Az is lehet, hogy te is feszültebb vagy kicsit, és érzi. Próbáld ringatni, énekelgetni, valami apró kedves dal, amit mindig hallhat tőled, a hangodat, csodát tehet, még ha nem is azonnal, de pár nap alatt biztosan.
2013. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

Én egy időben magamra kötöttem ilyenkor, csak úgy aludta ki magát rendesen. Amikor letettem szopi után, azonnal felébredt. Aztán ez is elmúlt pár hét múlva.

Ne aggódj, nem fog semmihez úgy hozzászokni, hogy utána ne lehessen róla leszoktatni. Sőt, szoktatgatni se nagyon kell, mert annyira gyorsan változnak ilyenkor a dolgok maguktól is! Ez felesleges aggodalom. ;)


Hát akkor nagyon nem élnék Franciaországban kisbabaként! :((

2013. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én betettem egy mózeskosarat nappalra a kiságyába, azóta nem csak éjjel hanem nappal is jól alszik. Éjjel érdekes módon nem kell a mózes, bár hozzáteszem a kiságya a nagyágyunkhoz van tolva, tehát éjjel szinte mellette alszunk, talán ez elég neki.
2013. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!