Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell megtanítani egy...

Hogyan kell megtanítani egy újszülötett, hogy el tudjon aludni egyedül? Ti raknátok rögtön külön szobába?

Figyelt kérdés

Van már egy 4 éves lányunk, nála nagyon elrontottuk a dolgokat, mai napig velünk alszik és délben is altatni kell. De mindegy ezt majd az idő megoldja.

Nyáron érkezik a kistesó, akinél nem szeretnénk uyanazokat a hibákat elkövetni.

Kérdések amik felmerültek bennem:

1. Szeretném az első perctől saját szobában, saját ágyban altatni. A két szoba között kb 5 méter távolság van. Ugye ettől minden rendben lesz? Az biztos, hogy meghallom éjszaka, azzal, nincs gond.

2. Hogyan kezdjünk az altáshoz egyáltalán hozzá? Mármint hogy eszik, pelus csere stb.és amikor létom hogy álmos csak leteszem, megsimizem egy kicsit, énekelek egy altatódalt, aztán meg csak úgy otthagyom?

Van különbség a nappali és esti altásnál?

3. Lányom téli baba volt, most pedig nyári babánk lesz.

Ha meleg van, akkor nálunk a lakásban is közel 30 fok felett van a hőmérséklet. Ilyenkor elég egy body meg esetleg egy kis zokni rá?

Este mivel takarjam bemajd egyáltalán? Vagy body+vékony hálózsák?

Köszönöm a segítségeteket



2013. nov. 29. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:

1.A fiunk első perctől külön szobában, külön ágyban alszik. Most 1,5 éves. Természetesen semmi gond, nem igazán értem mire gondolsz azzal, hogy minden rendben lesz-e.

2.Mi mikor láttuk, hogy álmosodik letettük az ágyba, megsimiztük és kijöttünk. Így alszik el a mai napig. Nálunk nincs különbség nappali és esti alvás között.

3.30 fokban body, kisnadrág és zokni. Éjjel body és vékony hálózsák.

2013. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ez nem ilyen egyszerű. Nekem mindkét gyerekem elaludt önállóan az első hónapokban, aztán mindkettő leszokott róla. Annyira előttem van, ahogy a kislányom 4 hónaposan egyszer csak nem tudott elaludni, hanem üvöltött, pedig korábban nem ez volt a jellemző. Gondoltam, még éhes, hát megszoptattam, és bealudt a cicin. Onnantól csak így tudott elaludni kb. 1 éves koráig.

Nagyon sokat változnak, hiába szoktatod valamire újszülöttként, egyáltalán nem biztos, hogy az úgy is marad örökre.

2013. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az újszülöttet sehogy. 9 hónapig a testedben volt, ijesztő lesz számára a világ, és valószínűleg nem fog tudni elaludni testközelség nélkül. Ez alapvető, természetes és normális igénye. Ha ezt nem adod meg neki, egy idő után majd megtörik, "megtanul" egyedül aludni, beletörődik, hogy magára hagyták, hogy felesleges jeleznie, úgysem reagál senki, egyenes út egy szorongó, bizalomhiányos személyiség kialakulásához.

Ha viszont megadod neki azt, amire szüksége van, akkor később könnyebb dolgod lesz, könnyebben fog menni a leválás rólad, mivel meglesz benne a bizalom, tudja, hogy ha szüksége lenne rád, akkor ott vagy neki. Így természetesen az alvás is simábban fog menni.

2013. nov. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért az nagyon érdekelne, utolsó, hogy honnan veszed, hogy akinek külön alszik a gyereke, az magára hagyja, hagyja sírni, nem ugrik minden apró kis neszre is. Komolyan, magyarázd már el nekem, hogy honnan ez a teljesen téves gondolat? 1. vagyok
2013. nov. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te honnan veszed, hogy a különalvásról beszéltem? Egy szóval sem mondtam, hogy együtt kell aludni a babával. A kérdésben egyedül ELALVÁSRÓL volt szó, nem pedig a különalvásról.

Úgy látszik nem fejeztem ki magam eléggé érthetően. Én arról beszéltem, hogy szerintem nem helyes dolog egy újszülöttet (de pár hónapos babát sem) hagyni sírva egyedül elaludni, hanem ha igényli (és legtöbbjük igényli), akkor segíteni kell neki az elalvásban ringatással, simogatással stb.

2013. nov. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ok, ez így igaz, tanítani erre nem lehet, a gyerektől függ minden. Csak sajnos legtöbbször nem hiszik el az embernek, hogy képes a gyereke egyedül elaludni, mindenféle praktikák nélkül, csak mert az övék nem tud. Elnézést, hogy félreértettelek.
2013. nov. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék, nem sírva akarom egyedül magára hagyni, hogy had bőgjön majd elalszik. Hanem tippekre lenne szükségem, hogy pl egy kis altatódal, simi, puszi és aztán kijövök, ha nyöszörög, vagy sír nyilván visszamegyek, megint egy kis simi ...

Lányomnál nagyon elrontottuk, az első nyöszörgésre ugrottunk az éjszaka, pedig soha nem is sírt. Na azóta ott tartunk, hogy 4 éves, nem tud egyedül elaludni, velünk alszik, és egyetlen éjszakát sem aludt még végig.

Ezt a hibát nem szeretnénk még egyszer elkövetni.

2013. dec. 2. 09:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden gyerek mas es mas. En is probaltam az elejen a kisagyban altatast. Es a lanyom tok jo alany is volt ra :D A legelejen ugye sokat elaludt cicin, vagy bufi kozben. Aztan szepen aludt kisagyban is. Simiztem max. Aztan meg nem. Igy maradt az, hogy en kivettem-hiba? lehet, en nem latom annak- es ultem vele egy fotelben es is igy aludt el. Oke, meg "csak" 11 honapos, de nekunk ez igy jo. Van ugy, hogy felkel, amikor letennem. Akkor sem kapkodom ki, hanem probalom ott visszaaltatni. Hiszen szinte alszanak meg akkor is. Es altalaban sikerul is!


Kompromisszumot kell kotni a kicsivel. Te szeretnel valamit, de o is szeretne...es ott a kozeput :D Nalunk legalabbis bevalt. Te fogod latni, hogy mit lehet es mit nem a kicsivel.


Az tenyleg jo otlet, hogy nem kapkodjatok ki minden nyoszorgesre. A tobbit pedig szerintem hagyd nyitva.

2013. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!