Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a legjobb a babának és a...

Mi a legjobb a babának és a szülőknek, ha kezdettől külön szobában alszik vagy velünk egy szobában a kiságyban? Ha velünk lenne, amíg sokat szoptatom éjszaka, akkor utána nehezebb lesz átszoktatni őt a saját szobájába, mint kezdetektől oda szoktatni?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, és ez a legnehezebb kérdés számomra a gyereknevelés terén. Sokan a külön szoba mellett vannak a kezdetektől, sokan pedig azt mondják, hogy jobb együtt.

Amellett vagyok inkább, hogy külön legyen, megszokja és megtanulja, hogy külön kis birodalma van, de mégis félek kicsit, hogy akár ő, akár mi hogy fogunk erre reagálni.



2013. dec. 4. 18:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Na, ez engem is érdekel... Egyébként én azt tervezem, h teszek egy kihúzós kanapét a babaszobába v szerzek a sajátunkba egy bölcsőt.
2013. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%
A babának biztosan együtt jobb, gondolj bele 9 hónapig a te szívverésedet, hangodat hallotta, minden rezdülésedben veled volt, nem egyedül csendben. Olvastam olyat is, hogy a bölcsőhalál is sokkal ritkább ha melletted van és hallja a lélegzésedet. Hogy nektek mi a kényelmesebb az egyéni, bár én nem tudom elképzelni, hogy kényelmesebb éjszaka átbotorkálni egy másik szobába szoptatni/etetni.
2013. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Próbálom nem azt nézni, hogy mi a kényelmesebb nekem, hiszen, ha minden jól megy, csak pár hétig fog sokszor kelni éjszaka. Utána egyre inkább átalussza az éjszakákat.

Attól tartok, hogy a babát zavarni fogja, ha mi még tévézünk a szobában, beszélgetünk, a férjem későn jár haza és mi a hálószobánkban töltjük utána az időt.

2013. dec. 4. 19:59
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
kb 17 hónapos koráig velünk aludt egy szobába,külön kiságyba!! Utána kapott saját szobát,engem jobban megviselt,mint a babát!. :) az első éjszaka volt,hogy mellette kellett lennem,míg elaludt(egyébként csak leteszem és kimegyek a szobából),utána simán megszokta. Én azt ajánlom,hogy az első hónapokba veletek legyen,de külön kiságyba.
2013. dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,ha ott van a tv a hálóba,akkor viszont szerintem külön legyen,mi csak aludni "jártunk" a hálóba.
2013. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

nekem, anyának és a babának szerintem a legjobb egy szobában aludni.

pl. az én babám szopizik - és remélem sokáig fog is - és éjjel 3-4x is felébred cicizni (korábban enni, most már csak pár kortyra, tehát inni) még így 6 hónaposan is, azért ezt nehéz lenne 2 szoba közt "ingázva" csinálni.

illetve fogzás, betegség vagy egyéb "felfordulás" miatt akár ennél többször is ébredhet, szóval jó, hogy ott vagyok közvetlen mellette.

mondjuk én nem a párommal alszom most így, hanem a babaszobába szivacson, ez ugye párkapcsolat miatt hátrány, de a gyereknek - és azért is előny, mert nem vagyok folyton fáradt, álmos, ugyanis éjjel van, hogy nem rakom már vissza, és félálomban tudom etetni, így összességében 8 órát alszom, és van este 2-3 órám magamra, páromra, amíg a gyerek alszik. nekem így tökéletes.

mondjuk hozzáteszem, kezd kinyílni a gyerek csipája, már vágja, ha nem vagyok ott, szóval lehet, előbb utóbb kell egy kis változtatás...

---------------------------------------

én az együtt alvás pártján vagyok, de biztosan tudnak a nem a gyerekkel együtt alvók is érveket felhozni.

minden esetre az első 4-5 hónapot együtt kellene töltened a kicsivel, akkor még olyan elveszett... aztán még időben kislisszolni egy szobából, szerintem ez a 6. hónap után már nehezebb, én már érzem a gyereken, hogy sokkal tudatosabb. de én szeretem a helyzetet úgy ahogy van én ezért nem próbálkozok "kiköltözni" mellőle :)

2013. dec. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A férjemet nem szeretném elhanyagolni és a gyerek mögé helyezni teljesen. Köztünk nagyon szoros, mély kapcsolat van, nem tudnék nélküle aludni éjszaka.

Meg szeretném próbálni azt, hogy a mi kapcsolatunk olyan maradjon, mint eddig, kiegészülve a babánkkal.

2013. dec. 4. 20:38
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjátok átrendezni kicsit a lakást? Nálunk a mi ágyunk mellett van a gyerekágy, jóformán ki sem kell kelni éjjel az ágyból. Hajnalban már nem is teszem vissza, mellettem alszik. A háló és a nappali között nincs ajtó, mi a nappaliban vagyunk, miután a gyereket letettük aludni. TV halkan megy csak, nem zavarjuk. A házasélet meg nem a hálószobában történik. Nekünk ez így teljesen jó.

Egyébként az együtt alvó babák többször ébrednek éjszaka, és épp ezért kisebb a bölcsőhalál esélye. Fiunk 5 hónapos múlt, legalább egyszer minden éjjel ébredt eddig. Arra ne alapozz, hogy pár hét után átalussza az éjszakát, mert egyáltalán nem biztos.

2013. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Kutatások szerint a legjobb a közös szoba, külön ágy, legalább az első hat hónapban. Ahogy az egyik válaszadó is leírta, a bölcsőhalál (illetve a hosszabb légzésszünet) sokkal kevesebb közös szoba esetén, mert a baba hallja, ahogy ti veszitek a levegőt, ez pedig reflexesen őt is levegővételre serkenti. Ezen kívül általában nyugodtabbak az éjszakák közös szoba esetén, mert közel van a kiságy, hamarabb meg tudod nyugtatni/szoptatni. A baba szimbiózisban élt veled 9 hónapon keresztül, ha szülés után rögtön "elszakítod", az nagy stressz neki, szóval én az első időkben semmiképpen sem raknám külön. Benne még az evolúciós ösztönök vannak, amikor a babáknak az egyedüllét a biztos halált jelentette (ő pedig nem tudja, hogy egy biztonságos szobában van, nem leselkedik rá ragadozó), ezért nyugtalanabb lehet...
2013. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nalunk van gyerekszoba kisaggyal, eddig keveset volt benn, de most nappalra mar odaszoktatom + van a haloban babaöböl az agyhoz szerelve, ejjel velunk van.
2013. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!