Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a legjobb a babának és a...

Mi a legjobb a babának és a szülőknek, ha kezdettől külön szobában alszik vagy velünk egy szobában a kiságyban? Ha velünk lenne, amíg sokat szoptatom éjszaka, akkor utána nehezebb lesz átszoktatni őt a saját szobájába, mint kezdetektől oda szoktatni?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, és ez a legnehezebb kérdés számomra a gyereknevelés terén. Sokan a külön szoba mellett vannak a kezdetektől, sokan pedig azt mondják, hogy jobb együtt.

Amellett vagyok inkább, hogy külön legyen, megszokja és megtanulja, hogy külön kis birodalma van, de mégis félek kicsit, hogy akár ő, akár mi hogy fogunk erre reagálni.



2013. dec. 4. 18:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az elején, amíg nagyon picike, addig lehettek vele egy szobában (bár a tévét azt azért mellőzném), ha már kicsit megszokta a külvilágot, egyre jobban kinyilík a világ felé akkor érdemes elkezdeni különtenni fokozatosan. Egyébként meg teljesen egyéni, ki hogy képzeli el, na meg lehet elgondolod hogyan lesz jó, de a a baba majd máshogy "dönt". :)
2013. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm annak ,aki lepontozott,remélem boldogabb lett tőle.Mert,hogy az életben nem boldog az is biztos!! :)
2013. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%
Mindenképpen külön, ez kell az egészséges fejlődéshze neki is, és nektek is kell a magánszféra-
2013. dec. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Erre nincs egyféle válasz. Minden család, baba más...


Két barátnőm gyereke első perctől fogva a kiságyban aludt cirkusz nélkül, mindig jobban szerették a saját kis birodalmukat. Az egyiknek a második gyereke már szülővel alvós volt, ő meg ott érezte jól magát. Nekem mind a kettő akkor aludt jól és mélyen, ha mellettem szuszoghattak.

Szóval ha a gyereked a fél éjszakát átüvölti, te meg az idegbaj határán vagy, akkor a legjobb, ha odaveszed, hogy mindenkinek nyugta legyen... Persze a ti igényeiteket is figyelembe kell venni.

Vannak, akiket zavar a baba, minden szusszanásra felriadnak, ők akkor nem tudnak jól aludni, ha ott a gyerek. Nekem meg az volt a kényelmes, ha éjjel fel sem emelem a fenekem, ott helyben megszoptatom félálomban úgy, hogy a szemünket se nyitjuk ki. A férjem azt mondta pár éjszaka után, hogy nem is lehet éjjel észrevenni, hogy gyerek van nálunk, mert ő nem riadt fel a csendes szoptatásra.

Ha a te férjedet meg zavarja a gyerek és nem tud miatta nyugiban pihenni, akkor meg hiába mondjuk, hogy bújjatok csak össze mind, ha az meg nektek kényelmetlen.


Várd meg, hogy bújjon ki :-), próbáljátok meg a külön szobát ha neked az a szimpatikusabb, de úgyis meglátod,hogy végül a csemete mit fog magának kiharcolni és nektek is, hogy mi a kényelmesebb megoldás.

2013. dec. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan az a kérdés,hogy mindenki csinálja úgy,ahogy nekik jó!

Nem biztos,hogy az,hogy Gizike együtt aludt a gyerekkel, az nálad is beválik, vagy fordítva. Mi 7 hétig aludtunk vele egy szobában, aztán átraktuk a saját szobájába, bébiőrrel. A két szoba között egyébként másfél méter,ha van. Ahogy ébredt, már hallottam és mentem. Nekem nem volt rosszabb, mint amikor velünk aludt, meg etetéshez akkor is ki kell venni az ágyból, odatenni stb.,szóval egykutya.

DE! Ha nektek úgy jobb,hogy tovább veletek marad,akkor úgy kell csinálni! Ez tényleg attól függ,hogy mi válik be!

2013. dec. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Szia, mikor a fiúnk megszületett velünk volt egy szobába, de bölcsöbe aludt el mindig. 2 hónaposan mindig felkelt ránk igy jobbnak láttuk átvinni az ö kis szobájába. Azóta ott alszik .
2013. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia! Mi úgy csináltuk, hogy a kisfiam szobájába tettünk egy kanapét. Úgy terveztem, hogy amíg gyakran kell szoptatni, addig ott alszom. Jó is volt így, mert sajna kezdetektől tápis pótlást kellett kapnia, apát így hagytuk pihenni. DE: azt vettem észre, hogy észlelte azt, hogy ott vagyok gyakran felébredt rá, ha fordultam egyet, és sokszor nehezen aludt el a neszeimre. Két hónapig volt tejem, és addigra készen voltam a vigyázzban alvástól is. visszaköltöztem a hálóba, bébiőr, légzésfigyelő bekapcsolva és mindenki jobban aludt. Nincs jó módszer, ki kell tapasztalni, melyik baba mit szeret! Sok sikert!
2013. dec. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az én lányom kezdetektől egy szobába aludt velünk, de külön rácsos ágyba. 1éves lehetett mikor kitettük a szobájába mert azt vettük észre hogy zavarja ha forgolódunk. Onnantól ő is jobban aludt
2013. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, segítségét!

Igazatok van, hogy minden baba más és más, van aki kezdettől vágyik a nyugalomra, különlétre, soknak pedig arra van szüksége, hogy halljon minket éjszaka.

Azt hiszem kezdjük a közös szoba külön ággyal, aztán majd meglátjuk, hogy a kicsinek meddig lesz erre igénye és úgy szoktatom majd őt át a saját szobájába.

2013. dec. 6. 10:22
 20/21 anonim ***** válasza:

én nem vagyok egy jó alvó, valamint anno úgy voltam vele, hogy ha már a férjem dolgozik, hagyjuk őt aludni, ezért külön szobába került a lányom, külön ágyba, de ott volt mellette egy kanapé, így én oda költöztem amikor hazajöttünk a kórházból. Csakhogy 3 nap után feladtam, mert egyszerűen hiányzott a férjem, akihez odabújhatok, stb. a babóca meg remekül elaludt a kiságyában. Így légzésfigyelő van, meg végül is 9 lépés az ágya, szóval nem kilométerekre van :) Ja, az ágya nem fért a hálónkba..

Többgyerekes barátnőm és más anyuka is mondta, hogy az első hat hónapban egy szobában, de külön ágyon, utána pedig külön szobába került a gyerkőc (hat hónap után már elkezdheti zavarni a babát a ti neszeitek, forgolódás, stb). De persze mindenkinek úgy a jó, ahogy kitapasztalja :)

2013. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!