Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 hetes a kisfiam és nem tud...

4 hetes a kisfiam és nem tud elaludni magtól, próbálta már valaki az Aludj jól gyermekem c. könyv alapján elaltatni a babáját?

Figyelt kérdés
Csak a karunkban tud elaludni napközben és éjszaka is,ennyi idős babánál is lehet alkalmazni a könyvet?
2013. dec. 14. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
4 hetes gyerek mar h a viharba aludjon el magatol? Nekem 10 honapos a kislanyom de meg o se alszik el magatol. O meg annyira pici h kell a kozelseged. Mar bocs de nem a szavaidra, mesedre van szuksege egy ekkora gyereknek hanem a kozelsegedre. Epph megszuletett minden nagy es idegen neki. Ti nyujtotok csak biztonsagot egy ekkorka babanal. Nem hiszem h akkora nagy problema ekkorka gyereket elringatni. Lehet en vagyok csak ilyen de meg a sajatomat se teher ekkoran elaltatni. Ez teljesen normalis h akar teged.
2013. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
4 hetesen még nem is kell tudnia egyedül aludni a alegtöbb baba az eváésbe belealszik. AMugy sok jót hallottam a akönyvröl de nem 4 hetes gyereknél. sokaknál ez jön be sokaknál a suttogó, gyerek függő, de 4 hetesen ezt ne várd. Eleve hogy máshogy kéne altatnod mint kázben??? gondolom evés után alszik el. Akkor ugyis kázben van...
2013. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hátamon feláll a szőr attól a könyvtől, de még ők is azt mondják, hogy legkorábban (azt hiszem) 6 hónapos kortól lehet alkalmazni. Mégis miért olyan hatalmas probléma, ha a karodban alszik el?
2013. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajha! hát bocs, de valaki neked ezt súgta, hogy el kéne aludnia magától? hogy a manóba aludna el? nekem 5 hós a fiam, jönnek a fogak majdnem 8 kiló és van hogy nem hazudok egész nap altatom!!! mire este elalszik, de van hogy 2-3 órán keresztül ez a gyakoribb! kb falnak mennék de mást nem tudok csinálni! ha most nehezedre esik elaltatni mi lesz később, mikor jön a szeparációs szorongás, a fogak, éjjeli sírás stb....
2013. dec. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, 11 hónapos, még karban altatom mai napig. Ülünk a karosszékbe, ringatom, és mondókázok, ő meg gyürmöli a tentitakarót (ez a neve a rongyinak), és így alszik el 10 perc alatt. :) Imádom nézni ahogy ragadnak le a szemei.
2013. dec. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan altassátok kézben, nem rontjátok el vele. Ez nem elkényeztetés, szüksége van a közelségetekre. A simogatás nem ugyanaz. A Ferber-módszer, amiről kérdeztél, meg még azt sem engedi meg, csak nemtudomhánypercenként.
2013. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy probléma, hogy nem tud egyedül elaludni? Ez teljesen normális, így működnek a babák, legalábbis a nagy többség. Ne akard erről leszoktatni, mert ha sikerül is, akkor csak hosszas sírni hagyások árán sikerülhet. Ami lehet, hogy neked kényelmes lesz (bár én nem bírnám tétlenül hallgatni), de őt mindenképpen hátrányosan fogja érinteni, egy életre kialakulhat nála szorongás, bizalomhiány, viselkedési zavarok stb.

Az én kisfiam 2 éves, a mai napig is ölben alszik el. Én nem tartom ezt gondnak, sőt, kifejezetten szeretem az esti összebújásokat. Nem aggódok amiatt, hogy így marad, kétlem, hogy majd 16 évesen is az ölembe bújva akar majd elaludni :)

A könyv, amit említettél, eléggé elavult és nagyon kegyetlen módszerekkel akarja trenírozni a babákat az egyedül elalvásra. Nagyon leegyszerűsítve arról szól, hogy hagyd, hogy a baba álomba sírja magát, majd megszokja...

2013. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!