Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudom 3 éves lányomat...

Antus kérdése:

Hogyan tudom 3 éves lányomat éjfél előtt elaltatni?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves lányom és egy 8 hónapos fiam. Utóbbival semmi gond. Külön szobában és kiságyban alszik. Viszont lányom születése óta velünk alszik. Most, hogy született egy fiúnk, így kiszorultunk az egyetlen különálló szobából és a nappaliban alszunk egy kihúzható kanapén hárman. Persze TV az ággyal szemben. 1 év 8 hónapig szoptattam a lányom, így vagy azon aludt el vagy kézben ringatva.(mindent elrontottam vele kapcsolatban-fiam már magától alszik, tanultam a hibámból). 2 éves korától pedig tévézés közben alszik el. A problémám annyi, hogy kb. 23:00 és 00:30 közöttre tehető ez az idő. Nem bírom korábbra hozni. Már keltettem korán, hogy korábbra kerüljön a délutáni alvás. Már elmaradt a délutáni alvás, akkor meg egész estig hisztis volt a fáradtság miatt. Ma pl. 2 mesét nézett meg, ami 3 óra volt, utána fogtam és kikapcsoltam. Hányni kezdett a hiszti miatt. Igazából egy külön szoba lenne az igazi, ahol nincs Tv, de ez megoldhatatlan. Mit tehetnék, hogy legkésőbb 22:00-kor aludjon? Nagyon kimerült vagyok és elkeseredett.
2013. júl. 17. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is evvel küzdöttem, átérzem.

Én rászoktattam, ha kikapcsolom a tévét akkor alvás.

Volt miatta jó pár sírós éjszaka, de megérte.

2013. júl. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

A tv-n elalvásnál rosszabbat nem is tehetsz a gyerekkel. Azért nem tud elaludni mert a képek megállás nélkül folynak a szeme elött, nem hagyják az agyat nyugodni, még a kikapcsolás után is folynak az agyban a képek, ha be is alszik, nem tud miatt mélyen elaludni, álmaiban a tv-ben látottak folyamatosan elöjönnek.

Egy felnöttnek sem jó a tv-n elalvás, egy gyereknek meg még roncsolja is az idegrendszerét ha folyamatosan azon alsik el.

Egyszerüen holnaptól nincs tv. 8-kor megfürdeted estimesét olvasol neki, majd berakod a saját kis ágyába, a saját szobájában, kuckójában. Mivel hisztizni fog az elsö 3 napan(aztán már nem), így elöször legyen az ágya a szobátokban szépen megcsinálva, ahova leteszed megpuszilgatod és ha kell nyitva hagyod az ajtót. ha kiakar jönni akkor beülsz vele, és ott maradsz. elsö este sokat fog sírni, kifog mászni, de mindig vissza terelgeted. második este már nem fog kimászni vagy sokkal rövidebb idö lesz ez az egész. harmadik este még lehet egy kis nyafogás, de menni fog. negyedik este pedig legkésöbb 9-kor aludni fog magától.


ha viszont közben engedsz neki és megint a tv elött köttök ki akkor soha nem fogja megszokni. oviba is mindig álmosan megy, az iskolában képtelen lesz koncentrálni...

2013. júl. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egészen egyszerű!

Tedd el a távkapcsolót és mondd, hogy nem működik a Tv és Te is sajnálkozz. Másképp nem tudod. Húzd ki a konektorból, vagy valamit találj ki és Ti se TVzzetek. Amikor a kicsi elalaudt, legyen közös időtök együtt, pancsizzatok, játszatok, mesézzetek, vacsorázzatok és beszélgessetek sötétben, az ágyban, majd mesét találj ki Neki, vagy énekeljetek együtt. Nem lehet bekapcsolni a TVT nektek sem és pár hét után el is hagyja magától és mindekinek jobb a közös ilyesmi időtöltés, mint a TV. Ha hiszti va, hiszti van, akkor se kapcsold be, pár nap alatt megérti, vagy legalább elfogadja. :)

Sok sikert! :)

2013. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyetértek a 3-as válaszadóval
2013. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat! Így fogok tenni! Remélem hamarosan sikerrel járok!!!
2013. júl. 17. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!mikor kel reggel? Leghet az a baj... A lányom napja igy van: 9körül kel fel, reggeli, 12,fél 1körül ebéd, fél 2kor du alvi kezdi 2 Anna Peti után,4-fél 5ig alvi. 7-8 között amig a kicsi pancsi és altatás néz egy kis mesét youtubén. Utána 8kor pancsi,majd vacsi. Játék velünk közösen apával.

10körül lefekszünk,mellettünk alszik de külön ágyban. Néhány mese apától,elmeséli a napját és utána alszik max 11kor.

Esetleg ha a nagyszobából lekerekitetek neki egy kis kuckót ahopl tudna aludni nyugodtan? Szerintem azért nem alszik korábban mert pörög az agya a mesék miatt. 3óra rengeteg neki..

2013. júl. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!