Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszakai ébredések másfél...

Éjszakai ébredések másfél évesnél. Meddig tart ez?

Figyelt kérdés

19 hónapos a lányom és kicsi korától kezdve este 7 körül fürdik, közös vacsi, majd mese, tejecske és 8-kor fekvés.

Általában a fekvéssel már nincs gond, bár néha még be be hív egy puszira, vagy kitalálja, hogy bilizni szeretne, esetleg inni kér, vagy orrot akar fújni. :D

(kapott egy teknőst, ami zenél és fényeket, csillagokat vetít a plafonra, azt imádja nézni, azóta még könnyebben elalszik.

Ez rendben is van, de éjjel születése óta felkel, min 1-2x, de nem ritka, h 4x.

Van, hogy elég bemennem, megsimizem, ha kitakarta magát, betakarom, bekapcsolom a zenét és kijövök.

Vissza is alszik.

DE van hogy valamiért jobban felébred és nem tud vissza aludni. Egyszerűen kimegy az álom a szeméből és próbál, tehát fekszik az ágyban, nézi a fényt, hallgatja a zenét, cumizik, stb, de nem megy Neki. Vissza vissza hív, inni kér, stb.

Nem tudom megcsinálni, hogy nem megyek be Hozzá, annyira édesen mondja, hogy "anya, gyegye" :))

Csak nagyon fárasztó így.

Mitől lehet, hogy ennyire fixen felkel mindig?

Délután is alszik min 2 órát és reggel 7-8 felé szokott kelni.

Ötletem sincs hogy lehetne erről leszoktatni, mert nem sír, nem akarja kézben tartani magát, nem kell ringatni, egyszerűen nem tud vissza aludni. :(

Ötletek?? :)



2013. dec. 31. 13:01
 1/7 gabszem ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de nálunk semmi se segített. Rengeteg dolgot próbáltam, homeos bogyókat, takarócsere, hátha fázik vagy hátha melege van, variáltam a pizsamákat is emiatt, éjjeli fény, párásítás, kevesebb alvás napközben, párna, alvós maci. Semmi se segített, ez szerintem alkati dolog és egyszer csak elmúlik. Kislányom februárban lesz 2 éves és az elmúlt egy évet félzombiként éltem át, napi 3-4 óra alvással. Az utóbbi pár hétben elég sok éjszakát átaludt már, remélem ,hogy ez így is marad, mert emiatt a sok nem alvás miatt az is felmerült már bennünk , hogy inkább nem vállalunk több gyereket, mert kikészülünk testileg és lelkileg is , mert a fáradtság türelmetlenné tesz minket, at meg nem túl jó a gyereknek se...
2013. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabszem ***** válasza:
ja még annyi, hogy az elalvással is sok gondunk volt, majdnem másfél éves koráig csak a kezemben aludt el, hónapokba tellett mire átszokott az ágyába. Most úgy alszik el hogy mellette fekszem egy matracon és simogatom, az is segített mikor kb. másfél éves korában leszedtük a rácsoságy egyik oldalát, mert egyszer majdnem kiesett. Én nagyon ellene vagyok a sírni hagyásnak!
2013. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Óóó, annak mi is, csak úgy értettem, hogy első nyekkre, vagy első szólításra nem ugrom be Hozzá azonnal, mert van, hogy álmában mondja azt, hogy anya. Néha alszik, miközben nyöszörög.

Nehéz dolog ez valóban, mert én meg annak vagyok nagyon ellene, hogy altatni kelljen. Az én anyum rászoktatott engem, hogy az ágyam mellett ült, vagy mellettem feküdt, míg el nem aludtam és nekem erről rettentő nehéz volt leszokni, na meg egyikünknek sem volt jó később, és én ilyesmit nem szeretnék!!!

HA nem tud elaludni, mert nálunk is van, volt ilyen, akkor ki be járkálok a szobájából, és mondom, h próbálj aludni, kimegyek, még benézek később, itt vagyunk a másik szobába, vagy nem csukom be az ajtaját, de semmi pénzért nem dekkolnék mellette... Én is mindig azt figyeltem, anyum mikor megy ki és onnantól szorongtam!!! :(


De a baj az, h én is azt érzem, sokat nem lehet tenni, és még így sem mondhatom rossz alvónak, mert általában elég megsimizni, plusz kis zene és alszik tovább.

Egyedül el tud aludni, sosem ringattam, babakocsiztattam, még a cicin elalvásról is leszoktattam 9 hónaposan.

A kiságyból még nem szoktatnám rendes ágyra, mert eszébe nem jut kimászni, meg sem próbálja és szereti is nagyon. Nem szeretném, hogy ki akarjon onnan jönni, mert látja, hogy abból könnyű... :)


További ötleteket várok, ha vannak. :)))

2013. dec. 31. 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló problémánk van nekünk is... úgyhogy nem sok tanácsot tudok mondani. Nekünk kb fél évvel ezelőttig( most 3 éves) SEMMI baj nem volt... Csendben felmentünk vele a szobájába, elénekeltük az altató dalát és onnantól kezdve aludt, még betegen is végigaludta az éjszakát! Aztán egyszer csak elkezdett fölkelni(pisilni kell,szomjas,nem akar aludni,nem tud aludni...stb.)és ez fél éve megy, olyan félóránként(egész este 8tól)... Én és a párom is hullák vagyunk... nem tudom mi segíthetne, de mi is mindent megpróbáltunk. Mindketten fáradtak vagyunk, arról nem is beszélve, hogy nem, hogy 2őnkre nem jut idő(hé-vas-ig dolgozik), de már 1 filmet nem tudunk végignézni... Ráadásul mivel nem volt gond az alvással, kistesó van a pocimban(7hós vagyok) és fogalmam sincs, hogy fogom eleve kialvatlanul bírni. Nem gondoltuk, hogy ilyen rossz alvó lesz a fiunkból és ha tudjuk, hogy probléma lesz, későbbre tervezzük a babót. Nem bántuk meg, csak sajnos nem biztos, hogy így lesz annyi türelmünk. :( Jó lenne valami megoldás! Nagymamám azzal "nyugtatott", hogy édesanyámék 5-6 évesen aludták át az éjszakát először...:-/

2013. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én arra a következtetésre jutottam a sajátommal, hogy melege van, és h nem elég párás a levegő. 19-20 fokban állandóan lerúgta magáról a vékony takarót is. Mióta nem takargatom vissza, alszik mint a bundáskutya.
2014. jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ő pont akkor alszik vissza, ha megsimizem, és visszatakarom.

De gondolkozom egy vastagabb rugin és nem takarnám be. Így néha belecsavarodik a takaróba, pedig nem nagy. Lehet kényelmesebb lenne ha nem lenne takarója. Nem tudom.

Most éjjel is felriadt már 1-kor a durrogásra és egy órán át kellett visszaaltatni... :(

Már a laptopon teszem be Neki ilyenkor a baba relax zenét...

2014. jan. 1. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:
én lehet nem kapcsolnám be neki éjjel a zenét vagy a forgó fényt,mind nagyon hivogató neki ébren lenni,csak simizném az arcát a sötétben.
2014. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!