Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 6hónapos terhes vok.2012....

Reni0501 kérdése:

6hónapos terhes vok.2012. márc 5-től van szerződésem,2013 febr végétől terhességi táppénzen vok. A szerződésem 2013. szept 5ig szól. Okt 20-ra vagyok kiírva. A fennmaradó másfél hónap menjek el munkanélkülire?

Figyelt kérdés
Mert elvileg a gyed járna nekem, csak ez a másfél hónap kiesik. Elvileg kapnék álláskeresési járulékot is?
2013. júl. 2. 13:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Ebben hol tudnának nekem segíteni?
2013. júl. 2. 13:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj el munkanélkülire, majd a szülés előtt 28 nappal igényeld meg a tgyást.

Mikor a tgyás lejár 168 nap múlva, vissza kell menni álláskeresési segélyre és úgy tudsz gyedet igényelni majd.

Ha nem mész álláskeresésire, akkor nem tudsz gyedet igényelni majd.

Kapnál álláskeresési járulékot, mert meglesz az 1 év munkaviszonyod.

2013. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ!
2013. júl. 2. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyit tudnod kell, hogy így passzív gyedet fogsz kapni, mivel álláskeresésiről igényeled, nem pedig munkahelyről. Ebben az esetben, ha pl. gyed alatt teherbe esel, akkor a 2. babára már sajnos nem fog gyed járni, ha nem helyezkedsz el másik munkahelyen.
2013. júl. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!