Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kirúghatnak, ha bejelentem,...

Kirúghatnak, ha bejelentem, hogy terhes vagyok? Véd a törvény? Másfél évig maradnék csak otthon. Aggódom.

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztában a változásokkal a munkatörvényeket illetően, és eltérő információkat találok.
2013. szept. 12. 08:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha írásban bejelented, hogy terhes vagy, akkor nem rúghatnak ki, hacsak nem próbaidőn vagy.
2013. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%

Törvény szerint nem rúghatnak ki, de találhatnak okot a kirúgásra, pl. létszámcsökkentés miatt, vagy nem végzed rendesen a munkád. Ha Munkaügyi Bíróságra mégy, akkor mire ítélet lesz (ha lesz), akkor rég megszülöd a gyereket.

Ma a munkáltató azt tehet, amit akar. A törvény is őket védi.

2013. szept. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
63%-nak nincs igaza, ha bejelented igazolhatóan hogy terhes vagy, akkor nem szüntethetik meg a munkaviszonyodat, még létszámleépítéssel sem. Ha határozott idejű a szerződésed, akkor viszont annak lejárta után nem kötelesek hosszabbítani. És próbaidő alatt sem él a védelem.
2013. szept. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok probaidon. Meddig érdemes várni a bejelentessel? Hogyan kell hivatalosan bejelenteni? Írják egy emailt, csatolva az orvosi papirommal? Vagy tertivevenyes levél? Tű hogy csinaltatok? Én területi képviselő vagyok, csak havi egyszer találkozók a fonokommel.
2013. szept. 12. 11:21
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
e-mailben és levélben is elküldeném, az email-ben hivatkozva rá, hogy postán is megy (és tértisen, vagy legalább ajánlottan) amikor gondolod, bejelentheted, ha necces a helyzeted, akkor minél hamarabb.
2013. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Hat emailben semmiképp, csak tértivevenyes ajanlott levelkent.
2013. szept. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
nálunk a személyügyes kimondottan javasolja az emailt IS, ahogy írtam, mert tértivevényes levélben egy szórólapot is lehet küldeni, soha be nem bizonyítja, mi volt benne, így érdemesebb írni egy e-mailt, melyben szerepel az, hogy postán is megküldöd jelen leveled másolatát.
2013. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%
Erdekes, mert pont az email nem bizonyít a világon semmit.....
2013. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

5-ös válaszoló vagyok, ha elolvastad volna, amit írtam, akkor most nem lenne ez a parttalan vita...


Azt írtam, hogy emailben ÉS levélben küldje. Ugyan a tértivevény mit bizonyít? HOgy feladtál VALAMIT. Azt nem bizonyítja, hogy a levélben mi volt. Ezért ha írsz egy emailt, kinyomtatod, beteszed egy borítékba, akkor már elég kicsi az esélye, hogy ne higgyék el, hogy valóban azt írtad, amit írtál. Annyi az egész, hogy az emailbe bele kell írni, hogy jelen levelemet postai úton is megküldöm.

2013. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
Totál értelmetlen, amit írsz, utolsó. Szerinted pl a biróság/onkormanyzat/ügyvéd/bármi,sem hivatal küld először egy emailt, hogy majd küld hivatalos levelet??? Mindegy, te tudod. Magyarorszagon jelenleg az email nem hivatalos közlés forma, ha bizonyítani akarjak egy küldemény feladását, érkezését es átvételét, annak a módja a tértivevenyes ajanlott level. A kérdező meg azt csinál, amit akar,
2013. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!