Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappal "nem érdekli" a babát...

Nappal "nem érdekli" a babát az evés-csak éjjel. érdemes megtömni?

Figyelt kérdés
tudom,hogy minél jobban megerősitem a rossz szokást,annál nehezebb lesz leszoktatni róla.esti evés után 11körül ébred-és fél,háromnegyed óra kinlódás után megszoptatom.nem éhes-de megnyugtatja.tudom,hogy nem jó igy,de addigra mindenki teljesen kimerül.ma is 7kor evett reggel 12kor-még javában nézelődik-nem tűnt éhesnek-és alig evett-lemértem.érdemes két mellből etetni?mit tegyek,hogy nyugodtabb éjszakák legyenek.5hónapos múlt-már nem kellene éjszaka ébredni.hogyan altassam vissza?tegnap kúpot is kapott-az sem segit.meddig próbáljam visszaaltatni?tudom,hogy mozgásfejlődés...de ez igy senkinek nem jó
2014. jan. 4. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

miért azzal foglalkozol, hogy ha cicizteted most, és ez megoldja a helyzetet, akkor mi lesz később?

és ha nem lesz később nehezebb emiatt? vagy aki nem "erősít rossz szokást" és mégis felébred a 9 hónapos babája egyszer csak?

ugyan! ezeket a dolgokat nem lehet általánosítani.

5 hós anyatejes baba ÉBREDHET éjjel, és adhatsz is neki enni, bár szerintem éjjel inkább csak iszik (pár korty cici, és alvás). az biztos, hogy megszokásból is felébredhet - az én babcim 8 hós lesz, és biztos nem éhségre ébred. egy barátnőm babája 10 hós, és az övé is felkel cicizni...

és miért is? mert ILYENEK A BABÁK. csak a modern világban már mindenki a gyerek mellett a régi életformáját akarja folytatni. de nem kell. szerintem ki lehet bírni azt a 2 évet, mert később már ha "anyuu, ne ízélj már" - mondja a nagygyerek, nem lehet babázni, ajnározni.

ne másokra hallgass, ha szereted a kisbabádat, és szívesen szoptatsz, akkor adj neki este is cicit. ha viszont azt az életet akarod élni, amit szülés előtt, és szeretnéd a gyereket éjjel aludni tudni, jól viselkedő kisembernek tudni, aki hagyja anyut meg aput tévézni, olvasd el a suttógót (ncore-on fent van az összes, valaki biztos le tudja neked tölteni, az ingyen van) - de ha kicsit is fáj a szíved, mert az öt hós babát treníroznod kell, akkor csakis ösztönösen csinálj mindent, válaszkészen neveld azt a csöppséget, és meglátod, meghálálja az ODAADÓ törödést a gyerek később :)

ja, ne mérd már az evést egy 5 hónapos babánál! a védőnő nem méltatlankodott emiatt amúgy? :) had egyen és had annyit egyen a kicsi, amikor akar. az anyatejes babák már csak ilyenek, nem mérhető az evés mennyiség "tápszer-mértékben" - merthogy a szakirodalom, ami 150 milliliterről ír, az bizony a homogén, pontosan ismert összetevőjű tápszerről tud bármit is, de az anyatejről lövése sincs, azt se tudják megmondani, hogy mennyi idő alatt megy át a tejbe ez vagy az az élelmiszer, honnan tudnának aztán bármit is az anyatejről. tudod ki tudja a legjobban hogy elég-e az anyatej? a te babád. hát bízd rá :)

2014. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi

olvastam a suttogót-nagyon sok dologban be is vált-szeretem a babám-ez nem is kérdés-ő az első,de azért szeretném,ha az éjszakák az egész család számára elviselhetők lennének.2év elég sok idő-és bár a nagyobb már 8hónaposan átaludta az éjszakát,nem bánnám,ha a kislányom is .tudom,hogy nem egyformák-és nem kivánságműsor,de azért gondoltam,hogy valahogy el lehet érni.

2014. jan. 6. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!