Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell helyesen altatni?

Hogyan kell helyesen altatni?

Figyelt kérdés
1 hetes a pici fiam, szeretném az első perctől helyesen altatni. 5 éves lányunkat jól elkapattuk, hogy a mai napig sem alszik egyedül az ágyában. Ezt nem szeretném másodjára is végig csinálni. Mit tegyek, hogy helyesen altassam el?

2014. jan. 7. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Evés után, és mikor már álmos, betenni a kiságyba, és hagyni egyedül elaludni. Nem baj ha nem alszik be rögtön, azt is hagyni kell hogy elnézelődjön a kiságyban. Bár ez majd később lesz aktuális.
2014. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek az elsővel.
2014. jan. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
egy nyugodt nem sírós babánál működik is ez a verzió,de egy sírosabb,hasfájosabb babánál,már nem ilyen egyszerű.
2014. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Mi is nagyon elkapattuk az elsőt. A második nem aludt el teljesen egyedül, betettem a kiságyába, és simogattam a hátát. A harmadik nagyon ügyesen elaludt egyedül, őt csak betettem a kiságyba alvásidőben.
2014. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs helyes altatás. Minden baba más, ezért mindenkinél más módszer válik be.

Egy nyugodt, nem sírós, nem hasfájós babánál simán működhet az, hogy beteszed az ágyba, és alszik.

Egy nyűgösebbnél viszont már más a helyzet. Az enyém sokszor kelt éjjel, nehezen aludt el. Én azt csináltam eleinte, hogy a mózeskosárba tettem a matracunk mellé (nincs ágyunk, egy matracon alszunk). Így nem aludt velünk egy ágyban, mégis közel volt, bármikor meg tudtam simizni vagy etetni.

Az altatás maga úgy volt, hogy fölé hajoltam, meséltem neki, simogattam, ringattam a mózest, esetleg énekeltem. Ha sírt, kivettem, és kézben ringattam, és akkor tettem a mózesbe, ha már félálomban volt.

2014. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:

Úgy, ahogy a nagyot, csak ezt láthatóan nem szeretnéd még egyszer.

Egyébként miért gondolod, hogy abnormális, amit a nagy csinál?

2014. jan. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert mindenki azt mondja, hogy ez nem normális, hogy az 5 éves nagy még mindig velünk alszik.
2014. jan. 22. 10:31
 8/9 anonim ***** válasza:
az tényleg nem a legjobb hogy az 5 évesetek még köztetek alszik. de a pici még csak 1 hetes. annyit tehetsz,hogy őt már ne szoktasd oda. igyekezz a saját ágyában elaltatni
2014. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Ès amit màsok mondanak,az mindig igaz ès jò..?

Megèrtelek egyèbkènt,a mi 6 èvesünk is rendszeres vendèg nàlunk,de èn tudom az okàt ès hogy mièrt hagyjuk. - Az elkapatàson kìvül van màs oka is ennek?


Viszont,egy pàrhetes baba azèrt nem egy 5 èves gyerek;neki mèg nagyon jò helye van melletted is. Ha ez idövel màr nem felelne meg,mèg böven lesz idöd àtszoktatni,amikor màr ö is jobban veszi.

2014. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!