Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyire erőltetitek 2 év...

Gabszem kérdése:

Mennyire erőltetitek 2 év körüli gyereketek nappali alvását?

Figyelt kérdés
Én nagyon ragaszkodom hozzá, hogy 1 óra körül aludjon nappal. Ha később alszik akkor este még nehezebb lenne elaltatni. Így is minimum fél óra mire el tudom altatni nappal is és este is. Ha nem alszik nappal akkor meg teljesen kikattanna estére. És éjjel is sokat fent van pedig nappal csak kb 1 órát alszik. Én sokszor rossznak érzem, hogy így csinálom, sokan nem foglalkoznak azzal hogy a gyerek mikor alszik, majd összeesik valahol. De én meg ezzel nem értek egyet, mert szerintem ez is a napi rutin része és az idegrendszerének is kell a pihenés. Ti hogy vagytok ezzel?
2014. jan. 10. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
De ha nem álmos akkor szerintem nem kell erőltetni. Ne kötekedésnek vedd. Volt olyan hogy a lányom fél4kor aludt el megmondom őszintén nem voltam tőle boldog de mit tudtam tenni vele? Nem akart aludni. inkább tettem a dolgom játszottunk minthogy megpróbáljam a lehetetlent és altassam. Ha üvölt hisztizik hogy nem akkor kiakadok és még rosszabb neki is nekem is. inkább hagytam hadd legyen fent. az nem jó ha éjjel nem alszik mitől lehet? jöhetnek a hátsó fogai? lehet nappal is azért alszik el nehezen.
2014. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"mert szerintem ez is a napi rutin része és az idegrendszerének is kell a pihenés"

Ez nem igaz mert ez ember/gyerek függő. Sok gyerek nem igényli ilyenkor már a nappali alvást. Én kb 1 éves koromtól nem aludtam nappal de nem is voltam estére sem zizi söt éjjel sem aludtam többet összeadva 6-7 óránál sok ébredéssel. ez ment kb 5 éves koromig. Az óvoda kinszenvedés volt az alvásoidöben. Azóta most felnött fejjel napi 8-9 órát alszok. Mivel irtad hogy a gyerek fáradt estére igy nem árt altatni de sok gyerek nem az, rájuk felesleges rájuk eröltetni az idegrendszerük ettöl még ugynaugy fog fejlödni. Midnen ember más, sok felnöttnek elég a napi 4-5 óra alvás is. nem vagyunk egyformák ahogy a gyerekek sem.

2014. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hát igen, ez nagy dilemma most nálam, mert most tervezzük a kistesót és szeretném ha addigra mire ő megszületik rendeződne ez az alvás dolog (főleg az éjszakai része...) az egy dolog hogy csak úgy alszik el ha altatom, de éjszaka sokat fent van. Igen jönnek a hátsó fogai, én is arra gyanakszok, de ő fogzás nélkül is rosszul alszik általában sajnos. Nem tudom miért már mindent próbáltam.

Egyébként én is kb 1,5 éves koromig aludtam nappal és este is elkellett engem fenekelni hogy aludjak :) De én a mai napig rossz alvó vagyok. Pl akármilyen hulla fáradt vagyok akkor se tudok délután aludni, hiába mondja mindenki hogy akkor próbáljak pihenni, mivel éjjel sokat fent vagyok...

2014. jan. 10. 13:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 2,5 éves koráig erőltettem, akkor feladtam. Már minden ebédkor görcsben volt a gyomrom, hogy most jön az alvás körüli cirkusz, nem túlzok, legalább egy órás menet volt. Mese-simogatás-röhögcsélés-sírás-üvöltés-végül alvás, ez volt a sorrend. A kaput az tette be, hogy addigra már a kicsi sem aludt olyan sokat, és sajnos nem sikerült a két gyerek napirendjét összehangolnom, így míg a nagyot altattam a gyerekszobában, a kicsi üvöltött a nappaliban.

Nekem is sokan jöttek azzal, hogy kell az idegrendszerének a pihenés, sőt volt, aki célzott rá, hogy biztos én vagyok a lusta, amiért nem teszek meg mindent az ügy érdekében, meg hogy az értelmi fejlődésben is le fog így maradni stb. Nem tudtam vele mit csinálni.

A dolog érdekessége, hogy azóta eltelt egy év, már oviba jár heti 3 napra. Ott szinte minden alkalommal alszik, sőt, azóta egyre gyakrabban fordul elő, hogy itthon is lefekszik délután.

A kicsi most márciusban lesz 2 éves, vele egyelőre meglepően könnyű a helyzet, délben ebédelünk, akkor már erősen dörzsöli a szemét, legkésőbb fél 1-kor már ágyban van, nem kell vele csinálnom semmit, elalszik magától. Igaz, az este vele sem egyszerű, de a nappali alvása tekintetében nagyon el vagyok kényeztetve. :)

Tanácsot adni nem tudok, ez csak az én tapasztalatom.

2014. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha úgy gondolod,hogy szüksége van a nappali alvásra akkor van értelme erőltetni. az enyém 2,5 éves és ő is tiltakozik hogy nem alszik,nem álmos. de amint sikerül ágyba raknom 15 percen belül alszik.
2014. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mint sok más dolog,ez is gyerekfüggő...az én legnagyobbom 1,5 évesen kezdte meg a nappali alvás körüli cirkuszolást,volt,h 3 órát is küszködtem vele,volt,h addig feküdtem mellette,míg én aludtam el,ő meg meglógott..,na,ő viszont oviban sem aludt sajnos,úgy 2 éves volt,mikor feladtam és nem altattam napközben,csak csendes pihenőztünk

a középsőmet sosem kellett altatni,ő aludt,ha kellett,ha nem,még most is mormota,pedig már javában iskolás

a 3.-om most 20 hónapos,még alszik napközben,de már vannak néha gondok,néha nem könnyű elaltatni,viszont muszáj,mert igényli,nem bírná ki estig

2014. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem erőltetem, mert igényli. 2év 3 hónapos a lányunk, de nem bírná ki estig alvás nélkül. Borzasztó nagy az alvásigénye... :/ Az esti elalvás egy rémálom, de legalább a délután egy könnyű menet. Persze, volt hogy tiltakozott, nem akart aludni. Akkor is kapott 1-2 óra csendes pihenőt, de este 7-kor már alig bírt a lábán állni.

Majd ha látom rajta, hogy nem kell neki az alvás, akkor nem fektetem le aludni, max 1 óra ebéd utáni szieszta.

2014. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én nem erőltetem, akkor alszik, amikor szüksége van rá
2014. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
csendes pihi alatt mit értetek?
2014. jan. 10. 21:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt, hogy akkor nincs játék, csak fekvés, esetleg mese nézés. Az a lényege, hogy ha nem is alszik, de pihenjen.
2014. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!