Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3,5 éves kislányom bármennyire...

3,5 éves kislányom bármennyire elfárasztja magát napközben este 11-nél előbb nem tud elaludni, akkor is csak hosszas könyörgés árán, reggel meg alig bír felkelni. Valami ötlet valakinek vagy nyugtató hatású tea vagy valami?

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet. Csak azért írok, hátha valaki megmondja a tutit!


Próbáltuk már kihagyni a déli alvást, ugyanúgy ébren van fél 11-ig. Pedig fél 7-kor kel az ovi miatt. Ebéd után nincs gond az alvással, este viszont van. Tök mindegy hogy altatatom (sötétben, zenére, mesélve, összebújva, külön, nyugtató teával, homeos szerrel stb.), és az is mindegy hogy fárasztom le. (játszózás, gyerekprogram, uszoda), legfeljebb fél órával alszik el korábban, mint egyébként, de nekem nincs annyi erőm, hogy minden nap egy komplett egyzést vezényeljek le.

Kezdem elfogadni, hogy ő ilyen. Csak az zavar, hogy reggel, meg olyan, mint akit agyoncsaptak. Ha nincs ovi, fél8-8-ig alszik, és ugyanúgy fél 11 -kor alszik el. Szilveszterkor kiváncsiság kedvéért hagytuk had' maradjon ébren ameddig bírja, és 2-ig bírta minden gond nélkül!!

2014. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyzés = edzés :-)
2014. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen. Tegnap fél 12-kor mentünk az ágyba, addig pörgött. Után még fél órát dumált, mesélt, aztán elaludtam :)
2014. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mi lánykánk is ilyen, 3 éves és este 10-kor még pörög mint a búgócsiga:(

Délután max másfél órát hagyom csak aludni és reggel 7-kor szigorúan kelés van, mégis. Max ha nagyon nagyon lefárad napközben akkor elalszik 10-kor, más esetben fél 11 előtt nem.


Várom én is a tuti tippeket:)

2014. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek 9-kor ágyba kerülnek, de a nagy 4,5 éves sokszor csak fél 11-kor alszik el. Addig átjárkál, mondván, hogy szomjas,pisilni kell, mondani szeretne valamit, néha még azt is kitalálja hogy hánynia kell. Ilyenkor egyszerűen nincs kedve aludni. Ha reggel időben kel és délután nem alszik, akkor azért valószínűbb hogy este is időben elalszik.
2014. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, ha délután alszik a fiúnk. Már nem nagyon igényli, viszont néha napján még igen. Akkor délután alszik másfél-2 órát és akkor este 10-11-ig fent van. Olyankor ez van.:) Ha nem alszik délután, akkor pedig legkésőbb 9-kor már ágyba van.

Amúgy a fiam mindig is ilyen energiabomba volt, szoktam is mondani, hogy mikor megszületett, biztos egy soha le nem merülő Duracel elemet kapott a popsijába.:)

A tiéd amúgy alszik délután? Lehet nálatok is az a baj. Már nem igényel annyi alvást, mármint időben, így ha alszik délután kevesebb igénye van éjjel, ezért tovább fent van.

2014. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a hozzászólásokat, előrébb nem jutottam, de legalább mostmár tudom, hogy nem vagyunk egyedül ezzel. Úgy tűnik a mai 3-4 évesek már csak ilyenek, reménykedjünk hogy kinövik..:)
2014. jan. 21. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:
A nyugtató teáktól semmi baja nem lesz, de esélyes hogy hamarabb el tud tőle aludni. Egy rokonomék ebben a helyzetben azt csinálták, hogy egyszerűen megmondták a gyerkőcnek, hogy alvás van, és addig vitték vissza az ágyba, amíg meg nem unta, és elaludt. Persze előtte olvastak neki mesét, puszi, betakarás, minden, és utána ha kijött az ágyból, visszavitték. Kb. 1 hét alatt megszokta, hogy mikor van fekvés.
2014. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!