Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyereknek milyen nem...

5 éves gyereknek milyen nem receptre kapható nyugtató hatású készítmények vannak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Homeopátiás szert adhatsz neki. Drogériákban is lehet kapni, úgy tudom, érdeklődj az eladóktól!
2014. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sedatif pc.

Miért akarsz neki nyugtatot adni?

2014. jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok, de valószínűleg muszáj lesz.

Sérvvel műtik, és utána ágynyugalomra lesz ítélve. Viszont Ő egy örökmozgó rosszcsont, nem áll meg 1 percre sem. Nem szeretném, ha baja lenne abból, hogy nem tudom egy helyben tartani és mondjuk felreped a vágása. Gondoltam ,hogy egy kis nyugtató hatású készítmény érne valamit.

2014. jan. 6. 11:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogy ér. Arra ilyesmi nem jo. Beszélni kell vele, elfoglalni, nem gyogyszerezni.
2014. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz a vény nélküli nyugtatók gyengék, erősebbel meg nem érdemes mérgezni a gyereket. Hidd el, nem fog műtét után rögtön szaladgálni, hiszen fájni fog neki a sebhely. Meg aztán egy ötéves már nem csecsemő, megérti, ha megmondod neki, hogy most egy darabig nincs ugrálás. Egyszerűen le kell kötni valamivel, hogy ne unatkozzon. Egy óvodást már elég sok egy helyben ülős tevékenységgel el lehet foglalni, pl. társasjáték, meseolvasás, rajzolás stb.
2014. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát az fiamat nem lehet napokra lefoglalni. Neki lételeme a mozgás, a futkorászás. Tv nem érdekli, meseolvasás kb 1/2 órára, játékkal is max 1 órára tudom lekötni. Rajzolással is elvan 10-20 percet.

Én nem tudok egész nap vele lenni, van még 2 kisebb gyermekünk is, egyikük pár hónapos, anyatejes baba, sok időmet lefoglalják Ők is.

2014. jan. 6. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha fáj nem futkározik. Annyit csinál amennyit bír. Nem lesz baja. Mi is túl vagyunk sérvműtéten, egyéb műtéten is az örökmozgó gyerekemmel.

Egyébként nagyon valószínű, hogy a nyugtató inkább felpörgeti. Fiam az egyik műtét előtt kapott nyugtatót, lelőni nem lehetett. Mindenki lehidalt tőle. Azóta nem adnak neki nyugtatót ha műtik:)

2014. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 hét múlva lesz 2 éves, és novemberben gipszet kapott a lábára. 1+2 hétig volt rajta a gipsz, és nagyon féltem, hogy mi lesz, mert ő sem tud megmaradni a fenekén 10 percre sem. A gipszfeltétel napján, meg az azt követőn, nem volt szabad lábra állnia, mert még kötnie kellett. Na, paráztam rendesen. De hál istennek, egészen jól bírta. Gyakran kellett mondogatni, hogy nem állhatsz lábra, mert ott a gipsz. Megértette. Le voltunk döbbenve, de 4kézláb kotort, ha felállt, akkor meg nem állt rá a gipszes lábára. Etetőszékben sokat üldögélt, új játékot is kapott, az teljesen lefoglalta.

Te is próbáld neki mondogatni, hogy mit kell tenni. 1-2 nap után ha belegebedsz, sem fog mozdulatlanul feküdni. Sokszor ismételve beszéljétek át, mit és hogyan lehet, mit nem szabad.

2014. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Lehet ki fogtok akadni,de nem szokott okos telefonnal játszani??ha van okos telefonod,tölts le neki 1-2 alkalmazást,játékot,azzal tuti ellesz 1-2 napig!!Nem a legjobb,de jobb mint a nyugtató!

Én 3 éves fiam néha rá van gyógyulva az apja telefonjára,van rajta néhány játék,és magától állítgatja,pedig olvasni még nem tud.Az egyik kedvence a mahjong, és tök ügyes benne:)

2014. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!