Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyedül elalvásra szoktatás...

Egyedül elalvásra szoktatás lassan 2 évesen?

Figyelt kérdés

Nap közben csak kézben, ringatva tudjuk elaltatni a picit, éjjel pedig kettőnk közé vesszük, akkor viszont elalszik magától.

Elég nehéz már, ráadásul jön a kistesó, nem igazán szeretnék emelgetni, nagy pocakkal nem is fogok tudni. Ráadásul, ha megszületik ugye, nem lesz időm, vagy energiám ringatgatni...

Ha beteszem az ágyába, azonnal kipattan, és rohan utánam, akkor is, ha álmos, úgyhogy valami "trükk"-re lenne szükségem, amivel ágyban maradásra bírom, míg el nem alszik. Ha mellé ülök, és mesélek, vagy simogatom, akkor felkel, és játszani kezd, tehát olyan, hogy leteszem, és legalább fekve marad, nincs... Volt már valakinek ilyen? Hogy sikerült leszoktatni erről?



2014. jan. 20. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem fekszel le vele nap közben is a nagy ágyra, ott úgy nem aludna el?

Amúgy szerintem 2 évesen már nem olyan pici...át kéne szoktatni a melléfekvéses elalvásra.Aztán a többi majd utána alakul.

2014. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy altatni, hogy te leülsz, és az öledben van a gyerek. Én így altatom a 2 évesemet, van egy hintázós fotelünk, abban ringatózunk, amíg el nem alszik, utána leteszem az ágyába. Így egyáltalán nem megterhelő.
2014. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a 22 hónapos csinálja újabban azt, hogy ha sokat alszik délután, akkor este nem elég álmos, és variál. Cicizik, váltogatja, aztán közli hogy üres, kér inni aztán pisilni kell, aztán menjünk ki a konyhába, olvassunk, stb. Ilyenkor boooorzasztó unott képet vágok, csak és kizárólag tőmondatokban válaszolok neki, nem is vagyok valami kedves, és többször elmondom hogy este van, késő van, alszunk. Mindenhol lekapcsolom a villanyt, megkérem hogy ne hangoskodjon mert felébreszti a bátyját és lefekszem. Egy idő után megunja és odabújik mellém, aztán előbb-utóbb elalszik.

Nap közben cicin alszik el, de azt el sem tudom képzelni, mi lenne ha nem cicizne, hogy altatnám akkor. :) De ha nem elég álmos délután, akkor van hogy nem is sikerül elaltatni, annak is van előnye, mert akkor este már hétkor kidől. :)

2014. jan. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, kedves utolsó, jó neked, hogy még ciciztethetsz, irigyellek.:) Az én manóm már nem kéri rég, pedig szerettem szopiztatni.:(

Kipróbáltam a ringatást hintaszékben, de ahogy leülök, rögtön minden érdekelni kezdi, pedig sötétben vagyunk, úgyhogy ehhez még szoktatnom kell, de ez tűnik a legjobb kompromisszumnak, ringatom is, de meg sem szakadok.:)

Az is jó ötlet, hogy várok még, esetleg nem altatom el nap közben, aztán hátha "kidől".:) Nagyon ragaszkodtam a dél-1 órás alszihoz, de akkor hátha elég lesz 1-2 nem alvásos alkalom...:)

2014. jan. 27. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!