Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önálló elalvásra szoktatás:...

Önálló elalvásra szoktatás: Ha 1 éves kor után szoktattátok önálló elalvásra a babátokat milyen tapasztalataitok vannak? Probléma lejjebb.

Figyelt kérdés

A kisfiam most múlt 1 éves és a tesó érkezése miatt most szoktatjuk önálló elalvásra.


A tapasztalatom az, hogy eddig mindig én altattam el, szoptatás után betettem az ágyába és addig simogattam és énekelgettem neki, amíg el nem aludt. Ez esténként sokszor 1 órán át is eltartott, mire ki tudtam jönni tőle, ha éjszaka felébredt, 2-3 órán át is szenvedtünk, mire sikerült visszaaltatni.


Most rövid simogatás után kijövök, aztán 5-10 stb. percenként megyek vissza. Ezzel még nincs is gond annyira, mert végül lefekszik, de a lefekvést megelőzően eddig mindig az apja fürdette és játszott vele, én csak lefektetni szoktam, most viszont ahogy az apja átvenné tőlem, azonnal ordítani kezd és ezt addig folytatja, amíg nem kerül újra vissza hozzám. Ma csak úgy nem sírt, hogy végig ott voltam velük a teljes fürdetésnél, öltöztetésnél, stb, de akkor is egy csomót sírt. A szoktatást kb. 3-4 napja kezdtük.


Szerintetek fog ez változni? Mit tegyek? Vegyem át a fürdetést is, vagy visszaállhat újra a biztonságérzete? Az apjával csak ezt a rövid fél órát tudják naponta együtt tölteni, nem szeretném, ha ez a lehetőség megszűnne nekik, ezen kívül ha kórházba kerülök, nem fogjuk tudni megoldani, hogy az ágya mellett legyek, amíg elalszik és mire a kistesó megérkezik már szeretném, ha gördülékeny lenne az elalvás..

Légyszi írjátok meg a tapasztalatotokat!


2010. aug. 3. 20:43
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!